Автор Тема: Генератор Helios  (Прочетена 156755 пъти)

Voter

  • Гост
Генератор Helios
« -: Март 01, 2019, 09:49:12 am »
Това изобретение е за генератор, на „Free energi” безплатна енергия.
Наречен е Helios.- символ на светлина и топлина.
Предназначен е за добиването на електро енергия.
Извличането на електро енергия става, чрез прекъсване на магнитното поле, от два екрана, от двете страни на соленоидите.
По принцип имаме два неодимови магнита срещуположни, и два въртящи се екрана и соленоиди между екраните.
Този генератор е генирира (теоретична мощност) 400KW електроенергия при ток 50А и напрежение 1000V.
Патентта за този генератор е нетрадиционен, той е взаимствуван от авторите: Wimshurst, Херман Плаусън, Ecklin-Brown, Никола Тесла и Don Smith.

Неактивен mindos

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 41
Re: Генератор Helios
« Отговор #1 -: Март 01, 2019, 10:19:28 am »
До колкото разбирам има съществуваща реплика вече на Роман (Акула).
Незамкнут екран между намотките, но не на всяка честото.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Генератор Helios
« Отговор #2 -: Март 01, 2019, 01:26:57 pm »
Voter, приложи някаква схема, линк или клип поне!
Иначе темата е като раздумка на пазара - тоз чул...оня видял...

Voter

  • Гост
Re: Генератор Helios
« Отговор #3 -: Март 02, 2019, 09:33:20 am »
Здравейте съфорумци!
За тези от вас, които се интересуват от Helios, да изтеглят прикаченият файл PDF.
Не горя от желание да споделя съдбата си с предишните изобретатели.
Затова го публикувам.
Генераторът няма нищо общо с Роман (Акула), нито със други автори.
С уважение: Voter

Неактивен mindos

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 41
Re: Генератор Helios
« Отговор #4 -: Март 02, 2019, 11:12:31 am »
Смело бих заявил, че ще работи  :)
Но много първобитно изпълнение - двигател, вал, искрище, па чак и ламели и магнити  ;)

Ако ти си писал ПД-ефа, поздравления за труда, на твое място бих изпраскал и едно клипче.

По този начин се връщаме в ерата на Тесла, което няма лошо, но има гама от елементи които могат да компенсират.
Ако си в ступор или на завой, ще ми бъде приятно да се чуем или да помогна ако мога с нещо.
    Успех!

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Генератор Helios
« Отговор #5 -: Март 02, 2019, 12:12:10 pm »
генераторът ми харесва, поздравления Voter, имате един лайк от мен

Неактивен mindos

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 41
Re: Генератор Helios
« Отговор #6 -: Март 02, 2019, 12:19:50 pm »
Имам такива материали, Слънцето като ги нагрее от едната страна, от другата замръзват.

Проблема е спойката между тях, би ли дал съвет как да ги споя, заваря или съединя.

Явно си врял и кипял в тези технологии, ще бъде интересно да покажеш нещо от "кухнята".

П.п. Entalpii, към теб ми е въпроса.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Генератор Helios
« Отговор #7 -: Март 02, 2019, 12:33:55 pm »
Имам такива материали, Слънцето като ги нагрее от едната страна, от другата замръзват.

Проблема е спойката между тях, би ли дал съвет как да ги споя, заваря или съединя.

Явно си врял и кипял в тези технологии, ще бъде интересно да покажеш нещо от "кухнята".

П.п. Entalpii, към теб ми е въпроса.

Много интересно, макар и да звучи невероятно!!!
Дай малко информация за тези материали? Туку-виж на някой техничар му хрумнала идея?

Voter

  • Гост
Re: Генератор Helios
« Отговор #8 -: Март 02, 2019, 01:07:21 pm »
Генераторът не е задължително да бъде сложен и труден за реализация. Щом mindos не желае, нека не се връща в ерата на Тесла.
За Entalpii вие явно не сте от почитателите на безплатната енергия. Използвате един от любимите похвати на нейните врагове. Отклоняване от темата в друга насока, (Хладно електричество).
Благодаря на x_name41 за лайка!
Генераторът е прост за изпълнение, и евтин за реализация. Моята мечта е той да си остане в границите на България.
А не като изобретението на Юл Браун (Илия Вълков) да се произвежда по света. Браунови генератори се произвеждат в 12 държави, едната от които е Румъния. В България която е родината на Браун, българските „учени” все още умуват, и не се произвежда.
« Последна редакция: Март 02, 2019, 01:23:08 pm от atos »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Генератор Helios
« Отговор #9 -: Март 02, 2019, 01:38:32 pm »
Voter, и сега какво измислил си генератор и сега чакаш някой да го направи и да ти каже дали работи. Странно защо още не си го направил, то само като ти гледам сметките, и това дет вярваш на Тиртха май ми става ясно.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Генератор Helios
« Отговор #10 -: Март 02, 2019, 01:45:41 pm »
Това е най-обикновен генератор, той ще генерира толкова енергия или по-малко, но в никакъв случай повече, от енергията изразходена в електродвигателите, въртящи дисковете. Безсмислено е да обяснявам с подробности защо е така, ще се аргументирам само с едно, от къде идва енергията. Този въпрос задал ли си си го? Опитай се да отговориш на него и ще разбереш много неща. Не се съмнявам че намеренията ти са добри, но това което предлагаш е един обикновен и ниско ефективен електро-генератор, който както всеки генератор се нуждае от външно задвижване. 

Voter

  • Гост
Re: Генератор Helios
« Отговор #11 -: Март 02, 2019, 01:54:48 pm »
Ти krasias много евтин трик използваш. Да не очакваш някои да го сдъвче, и ти само да го погълнеш? Трябва да знаеш че генераторът работи отлично. А ти дали вярваш на Тиртха, или не, това си е твоя работа. Знай че това което вършиш, не е почтено!

Voter

  • Гост
Re: Генератор Helios
« Отговор #12 -: Март 02, 2019, 02:10:53 pm »
Вие dmitarp пишете без да разсъждавате. Този генератор е прост като конструкция, но ефективен. Какво мислите, защо генераторите в електроцентралите, изразходват мощност за възбуждане, много по малка от генерираната? Или ти просто не мислиш? Може би използваш главата си, само да ти носи шапката?

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Генератор Helios
« Отговор #13 -: Март 02, 2019, 02:24:42 pm »
Ако този генератор беше ефективен досега всички щяха да изглеждат по този начин. Още повече, че не си затворил магнитното поле на постоянните магнити. Което веднага ще се отрази на обемната му мощност с други думи, ще има големи размери за мижави мощности.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Генератор Helios
« Отговор #14 -: Март 02, 2019, 02:38:26 pm »
За мен е невероятно някак да отсъства изобщо ленц-ефектът...
Ако допуснем, че има не "директно" преобразуване на механична в електрическа енергия, а механичната вложена е само управляваща...хм...

Въпросът на dmitarp е резонен - откъде ще се вземе тази енергия? От постоянните магнитните полета или от другаде? Ако е от тях, вариантът с електромагнити със сигурност ще е неработещ! По-точно...ще е работещ, но с ниско КПД.
Ако има отговор на този въпрос, ще се изяснят доста неща!

Краси, не бързай да заставаш на контра, човекът (за разлика от Енталпий), пише конкретно и прилага схеми и предложения, не е казал дали го е изработил или не още...
Voter, имаш ли изработен прототип, който да подкрепи практически тази теоретична постановка?