Автор Тема: Генератор Helios  (Прочетена 157609 пъти)

Voter

  • Гост
Re: Генератор Helios
« Отговор #60 -: Март 05, 2019, 05:17:55 pm »
Отговор специално за Bat_Vanko
Магнитното поле ги обхваща, и е статично, много добре, а екраните за какво служат според теб? Може би за екзотична добавка според теб?
Екраните са за промени на магнитното поле, колкото е по голяма промяната, толкова е по силна индукцията.
Писах „Експеримент с опитна установка, е правен преди много години, и получих положителни резултати”, явно четеш избирателно. При експеримента бе установено, почти незначително участие на реакцията на Ленц.
А ти твърдиш обратното, като се оповаваш, на наученото, без да си правил никакъв експеримент???
Защо още, няма създаден, безплатен източник на енергия, можете да разберете от клипа, https://www.youtube.com/watch?v=MITpk7dc5vg.(ако разбирате руски). Много добре е обяснено.
Качественият пиромагнит ограничава магнитните силови линии с -950, това е практическо прекъсване на магнитните силови линии. Това нищо ли не значи за теб, или то не се вързва с назубрените знания)?
Руски бизнесмени са купили лиценз, на нещо подобно от Don Smith, и досега няма предлагане на пазара. Има три предположения:
1 – Фирмата се е разпаднала.
2 – Досега умуват,вероятно имат много (дървени философи) като (не споменавам имена).
3 – Някой ги е „посъветвал” че е опасно да произвеждат този генератор.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Генератор Helios
« Отговор #61 -: Март 05, 2019, 05:29:32 pm »
Ndm не те разбирам тва някакъв вид сарказъм ли е?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Генератор Helios
« Отговор #62 -: Март 05, 2019, 05:33:46 pm »
Ndm не те разбирам тва някакъв вид сарказъм ли е?
Ти пък все едно не го знаеш ndm... ;D
Само малко грамотността му куца, иначе е ербап момче (не, че е развил някога идея или разработка в тоя форум, де).
Та...ndm, образОвания или образУвания, че и аз се обърквам вече?
("свещенНо" няма да го коментирам)

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Генератор Helios
« Отговор #63 -: Март 05, 2019, 05:46:34 pm »
Атос то и аз пиша по санскритска граматика, но поне не съм се заяждал с никой до сега. Или поне така мисля.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Генератор Helios
« Отговор #64 -: Март 05, 2019, 06:25:26 pm »
Voter , хайде да спрем с този назидателен тон. Честно казано на мен започна да ми писва от това, разни "изобретатели" да се държат арогантно и назидателно, сякаш останалите с нещо са им длъжни.
Много е лесно да се твърди нещо без каквито и да било доказателства. Един клип нищо не коства. Една малка установка реализираща дори едно самозахранване плюс, няколко захранени светодиода е достатъчно, ама нейсе.
Между другото идеята Ви или там каквото е, е прастара и повярвайте до сега не е открит материал който да изолира/екранира магнитно поле без да взаимодейства силово с него. Не знам какви опити сте провели, нито какви уникални резултати сте получили, защото няма нито снимков материал, нито някакви резултати от измервания свързани с проведените опити от вас. Има само твърдения от сорта "една жена каза" и видите ли всички трябва да извикаме еврика най-после.

П.П. В историята на форума има много случаи на "уникални" идеи, които така и не сполучиха. Има хора потрошили не малко време и средства за всякакви постановки и резултата е повече от отрицателен, което само по себе си пак е някакъв успех. В този ред на мисли Ви пожелавам успех в реализирането на този генератор и когато се откачите от "енергото", може само да покажете една, две бележки от електромера :) и да кажете ето нали ви казах-показах, дерзайте. И моля, не ми излизайте с разни конспирации и прочее. Просто го реализирайте и се радвайте на собствената си енергийна независимост.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Генератор Helios
« Отговор #65 -: Март 05, 2019, 07:17:15 pm »
Магнитното поле ги обхваща, и е статично, много добре, а екраните за какво служат според теб? Може би за екзотична добавка според теб?
Екраните са за промени на магнитното поле, колкото е по голяма промяната, толкова е по силна индукцията.

Хм, интересно ми е ти как си мислиш че действат екраните. Дано не слагаш знак за равенство между "магнитен екран" и "кино прожекционен екран".
Писах „Експеримент с опитна установка, е правен преди много години, и получих положителни резултати”, явно четеш избирателно. При експеримента бе установено, почти незначително участие на реакцията на Ленц.

Е ако беше използвал чист диелектрик, като поликарбонат например, нямаше да има абсолютно никаква реакция на Ленц. Но когато сложиш "пиромагнит" пак можем да дискутираме. Макар че надали имаш запазени някакви резултати за сравнение.
А ти твърдиш обратното, като се оповаваш, на наученото, без да си правил никакъв експеримент??? 

Това ще го оставя без коментар...
Качественият пиромагнит ограничава магнитните силови линии с -950, това е практическо прекъсване на магнитните силови линии. Това нищо ли не значи за теб, или то не се вързва с назубрените знания)?

Това "-950" какво е ябълки, сливи круши или друго. Практическо прекъсване на магнитната силова линия има само в главата ти, на практика такова нещо не съществува. Ти явно не можеш да си представиш че диамагнетика (какъвто е "пиромагнита") всъщност представляват малки магнитни кристали с обратен поляритет на полето в което са поставени. Убеден съм че дори нямаш с какво са ги измериш за да подкрепиш твоето твърдение с факти. Тоест те са магнитите, които създават индукцията в соленоида при своето движение, а не неодимовият магнит.
Руски бизнесмени са купили лиценз, на нещо подобно от Don Smith, и досега няма предлагане на пазара. Има три предположения:
1 – Фирмата се е разпаднала.
2 – Досега умуват,вероятно имат много (дървени философи) като (не споменавам имена).
3 – Някой ги е „посъветвал” че е опасно да произвеждат този генератор.
А има и четвърто - генератора не работи и има опасност купувача да ги осъди за измама, пропуснати ползи и т.н. Ти лично познаваш ли тези бизнесмени или и това е поредният слух.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Генератор Helios
« Отговор #66 -: Март 05, 2019, 07:39:22 pm »
Ако си направите труда да препрочетете писанията на Кели, ще намерите най - малко 5 хипотетични генератора на подобен принцип. Всичките не работещи поради причините, които изтъкнах в предишния си пост. Но нашият човек говори за огромни мощности.... ;) Даже и изкрище е сложил сукиният син!

Voter

  • Гост
Re: Генератор Helios
« Отговор #67 -: Март 05, 2019, 08:48:11 pm »
Съжалявам, че съм попаднал сред група последователи, на Тома Неверни.
Дадох ви PDFa, и повече от необходимите обяснения, в темата Helios на форума.
Да си спомняте, някой, който да ви е дал такъв подарък (едва ли)?
Имайте предвид че вече написах,--никого не задължавам да прави експерименти, или да построи генератора.
Опитите ви да критикувате постигнатото , предизвикват само смях.
Повече информация не желая да разкривам пред вас.
А тези, които не са осъзнали нищо, са наистина кучи синове, (които не заслужават внимание).
Четете своите буквари, без нетрадиционно мислене, не можете нищо да постигнете!
За сетен път се убедих, колко силна може да бъде завистта. Злобейте на воля.
А генераторът работи безотказно.
С какво мислите, че се захранва компютъра от който пиша?
Сбогом!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Генератор Helios
« Отговор #68 -: Март 05, 2019, 09:11:04 pm »
За сетен път се убедих, колко силна може да бъде завистта. Злобейте на воля.
Едва ли някой ти завижда, повярвай (след като никой не ти вярва), за каква завист може да става дума?

А генераторът работи безотказно.
Никой от нас не е видял, как да знаем?


С какво мислите, че се захранва компютъра от който пиша?
С газ? Въглища?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Генератор Helios
« Отговор #69 -: Март 05, 2019, 09:14:43 pm »
Оффф и тоя се оказа поредният Барон, за фамилията се сещате.
Сбогом и от мен в такъв случай, не на форума на Вотер

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Генератор Helios
« Отговор #70 -: Март 05, 2019, 09:18:49 pm »
Съжалявам, че съм попаднал сред група последователи, на Тома Неверни.


Науката Voter, няма нищо общо с вярата, тя се основава на закони и който ги е изучил и знае правилно да ги приложи печели.   

Дадох ви PDFa, и повече от необходимите обяснения, в темата Helios на форума.
Да си спомняте, някой, който да ви е дал такъв подарък (едва ли)?


  Ако мислиш че някакви вехти, добре познати идеи от миналото, които отгоре на всичкото и не работят, са скъп подарък значи си мноооого изостанал и наивен.

За сетен път се убедих, колко силна може да бъде завистта. Злобейте на воля.


  Е тука грешиш, как да ти завиждаме за какво за това че си детински наивен объркан и не познаваш законите. Кой би завидял на такъв човек та това е смешно.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Генератор Helios
« Отговор #71 -: Март 05, 2019, 10:34:08 pm »
Krasias
Познавам много хора изучили въпросните закони. И въпреки това фрии енерджи ЙОК.😉Все си мисля, че ако не се съобразяваме с тези закони ще излезне нещо полезно. А и самата думичка ЗА КОН та ние не сме ли хора да го.....

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Генератор Helios
« Отговор #72 -: Март 05, 2019, 10:40:47 pm »
ventsy74 правилно разсъждаваш. Законите са създадени, за да се нарушават.
 ПП избягай законите, за да получиш СЕ.
 Те за тва са направени, да им служим, ма нада ли. С тях няма СЕ...
« Последна редакция: Март 05, 2019, 11:02:26 pm от MTM »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Генератор Helios
« Отговор #73 -: Март 05, 2019, 10:55:07 pm »
Krasias
Познавам много хора изучили въпросните закони. И въпреки това фрии енерджи ЙОК.😉Все си мисля, че ако не се съобразяваме с тези закони ще излезне нещо полезно. А и самата думичка ЗА КОН та ние не сме ли хора да го.....
Глей са Венци ако толкова те дразни думата "закон" представи си, че вместо нея е изписано "природна зависимост изведена и доказана по вмпиричен път. Демек експериментално. Ето сега ще ти дам такъв пример, закон е, че ако си сложиш главата на релсата на влака и той мине ще ти я отреже. Разбира се ти може да не се съобразиш с този закон и да си сложиш главата. Разбира се обаче, че и влака няма да се съобрази с това че ти не вярваш в закона и ще докаже "на околните" че не си бил прав. Аналогичен е случая и със закона на Ленц.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Генератор Helios
« Отговор #74 -: Март 06, 2019, 02:23:02 am »
Krasias
Познавам много хора изучили въпросните закони.
  Точно обратното е, хората изучили въпросните закони са много ама мноооого малко, и това много ясно се вижда дори тук във форума. Водят се излишни спорове за уникално елементарни но затова пък основни закони. 
Все си мисля, че ако не се съобразяваме с тези закони ще излезне нещо полезно.
  ventsy74, няма място във времето и пространството и тази вселена където да не действат никакви закони и ако не се съобразяваш с едни то ще се съобразяваш с други закони но от законите просто няма къде и как да избягаш, още повече че трябва да създадеш предвидима система която да ти върши точно определена работа а това без закони не става. Не е лошо ти и МТМ да ни обясните как ще направите нещо което не се подчинява на никакви закони и в същото време върши точно определена работа.