Алтернативни енергоизточници > Други генератори на електрическа енергия

Генератор Helios

<< < (38/39) > >>

ventsy74:
Бат Ванко
"Тясно специализиран" не те ли прави меко казано ограничен?

Bat_Vanko:

--- Цитат на: ventsy74 в Март 19, 2019, 09:01:22 pm ---Бат Ванко
"Тясно специализиран" не те ли прави меко казано ограничен?

--- Край на цитат ---
Ventcy74 ако ти разбираш от всичко по малко ще имаш ли някъде практическа полза освен във споровете. Макар че и там ще бъде само в общите приказки. Та какъв е смисъла от едно познание ако то е непълно, без практическо приложение и дори само подвеждащо. Ходеща енциклопедия ли искаш да бъдеш?

ventsy74:
Ами ние" Българите" сме разбиращи от всичко.
Строим си къщи сами, оправяме си колите сами,
Е това ако не е практическо приложение? Иска ми се да съм ходеща енциклопедия, ама уви един живот не стига.

epwpixieq-1:

--- Цитат на: Bat_Vanko в Март 19, 2019, 08:14:55 pm ---Как може да говориш за динамика на магнитните полета при положение че не знаеш нищо за съставящите ги силови линии.

--- Край на цитат ---
Познанието как силовите линии се движат, концентират или изместват не дава познание за самите силови линии и тяхната същност. Ако някои каже че знае какво представляват магнитните силови линии или в тази линия електричните, то той най-вероятно не знае за какво става въпрос понеже полетата все още са основната загадка във физиката.

Аз не претендирам че знам какво са те, нито магнитните нито електричните, това което имам бегла престава е само как си взаимодействат. От друга страна, въпреки че хората не са знаели от какво са изградени флуидите 17-ти и началото на 18-ти век това не е пречило да теоретизират и практически да решават въпроси на база на законите на флуидната динамика. Тоест абстракцията на динамичните процеси помага в много отношения за разбиране на техните взаимовръзки.

--- Цитат на: Bat_Vanko в Март 19, 2019, 08:14:55 pm ---Акад Миткевич е отделил цяла глава за да обясни зависимостите на които се подчиняват силовите линии и свойствата на всяка една.  А явлението за което споменах е основата на електромагнитната индукция - по точно нейната динамика.

--- Край на цитат ---
Добре е направил човека, нищо не казвам против това, той е преценил че трябва да има разяснение за взаимодействията им и добре е направил. Това което аз не видях в публикацията му е взаимодействието между електрическото и магнитното поле. Поне в главата която вие посочихте. В допълнение, мисля че ви показах къде точно Миткевич е дал началото на индукцията като процес, по-точно с идеята за създаване на ЕДС, понеже ако няма такава ЕДС, забравете за протичане на (по)тоци ( каквото и да представляват те ). Надявам се не мислите че магнитното поле, каквато и динамика да има, без да има трансмисия на енергията си през електрическото, някак си, "създава" електро-потоци.

Между другото надявам се да не се учудите много ако ви кажа (като би било добре да потвърдите това със собствени проучвания), че всъщност термина "индукция"/"induction" е точно за прърви път използван и дефиниран от Хевисайд, както и "проводимост"/"conduction", и "импеданс"/"impedance", Максуел, в неговите оригинални разработки, не ги е кноцептуализирал.

--- Цитат на: Bat_Vanko в Март 19, 2019, 08:14:55 pm ---Ако искаш да научиш нещо в основите, да осмислиш взаимодействията и откриеш новите и непознати феномени трябва да бъдеш тясно специализиран. Какъв е смисъла да знам от всичко по малко и да смесвам отделните понятия без да ги разбирам.

--- Край на цитат ---
Прав сте с виждането си че трябва да има концентрирано познание, не съм казал че не трябва да се концентира особено за да се открие нещо ново или  интересно. Това което вие допускате е че когато нещата се формулират като понятия и се гледа на тяхното взаимодействие не може да се прави откритие. Директен контра пример за това идв от самия Хевисайд. Той е първия които теоретично концептуализира "електрет" и то само на база на анти-симетричността на свойствата на магнитните полета с електрическите и на факта че "магнет" ( или магнита ) съществува и има определени характеристики. Малко (лирично) отклонение: ако термина "електрет" трябва да бъде преведено на български правилно, то тогава трябва да се казва "електрит" понеже ние казваме "магнит" а не "магнет"/"magnet" както е на Английски.

И да наблегна отново, съм съгласен че за да се правят интересни неща и може би открития се иска концентрация, това с което не съм съгласен обаче, е когато хората си правят собствена интерпретация на "познанията"  които са придобили и си мислят че откриват нещо ново. Нямам нищо напротив някой, със своята концентрация и придобито познание да каже, ето това което е теоретизирал Фарадей, Максуел или Хевисайд, е неправилно. Тези и тези взаимодействия са неправилни или тези закони на флуидната динамика са неправилно приложени или са приложени с неправилни допускания. Но да се предполагат нови феномени, и да се мислим че правим открития, без дори да се разбира какво тези хора са теоретизирали, особено когато техните концепции са в основтата на мисленето ни относно електро-магнитните явления, е меко казано едностранчивост на погледа ни към познанието и неразбиране за развитието на тези концепции, и всъщност по-важното, какво всъщност представляват те.

технократ:
Според мен генератора на Helios е един маховик ( складиращ механична кинетична енергия) с много добри параметри, но при него е избегната голямата маса, която утежнява конструкцията.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия