Автор Тема: Генератор Helios  (Прочетена 156759 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Генератор Helios
« Отговор #15 -: Март 02, 2019, 02:40:07 pm »
Колеги съфорумници какъв е смисъла да обсъждате нещо което въобще още не сме разбрали как трябва да изглежда. Няма чертеж няма нищо.
Voter А ти дали си наясно защо генератора се възбужда с по малко енергия от колкото произвежда. Аз лично ще изчакам некакво чертежче. Ако няма значи няма какво да коментирам

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Генератор Helios
« Отговор #16 -: Март 02, 2019, 02:43:03 pm »
Трябва да знаеш че генераторът работи отлично.
  И откъде да го знам това, не е лошо да ми обясниш, никъде не си показал да работи, аз на честна дума ли да вярвам. Не е лошо да обясниш и как при 1000V  50A получаваш 400kW, много интересни сметки. И идеята за такъв генератор е твърде стара само дето още никой не е успял да екранира магнитното поле и да го направи.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Генератор Helios
« Отговор #17 -: Март 02, 2019, 02:43:09 pm »
5-та страница:
Цитат
2 - При този генератор, прекъсването на магнитните силови линии от магнитните екрани, става
без никакво съпротивление при прекъсването на магнитните силови линии.

Тоест имаш екран от материал който взаимодейства с магнитното поле (прекъсва го), но не се привлича или отблъсква от него?!? Я пак...
А ако се привлича и отблъсква, и този екран е на дупки, всяко "влизане" и "излизане" от тези дупки ще е със загуба на енергия.

А лозунгите отдолу са ... направо са убийствени :)
Цитат
Този генератор е защитен с патент. Изработването му за комерсиални цели ще бъде преследвано от закона.
Не публикувайте информацията сред враговете на безплатната енергия
Ако може ... номера на патента да напишете? Само номера, аз ще си намеря останалата информация.
« Последна редакция: Март 02, 2019, 02:53:46 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Генератор Helios
« Отговор #18 -: Март 02, 2019, 02:54:31 pm »
Колеги съфорумници какъв е смисъла да обсъждате нещо което въобще още не сме разбрали как трябва да изглежда. Няма чертеж няма нищо.
Voter А ти дали си наясно защо генератора се възбужда с по малко енергия от колкото произвежда. Аз лично ще изчакам некакво чертежче. Ако няма значи няма какво да коментирам
В представения документ има схеми и чертежи някакви...

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Генератор Helios
« Отговор #19 -: Март 02, 2019, 03:19:56 pm »
Атос, не заставам контра, просто това е много стара идея още от зараждането на форумите за СЕ, за съжаление неработеща. Ето ти един линк на такива хитри СЕ генератори http://teosfera.narod.ru/photoalbum.html , а в компютъра имам още поне 20 подобни схеми. Та форума не е вчерашен и трудно е нещо да ни изненада като нова и работеща схема.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Генератор Helios
« Отговор #20 -: Март 02, 2019, 03:53:12 pm »
Ясно де, нека оставим колегата да покаже нещо, ако има желание?

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Генератор Helios
« Отговор #21 -: Март 02, 2019, 04:07:59 pm »
Тук има подобна идея с прекъсване на магнитния поток.
http://mazeto.net/index.php/topic,8201.msg49497.html#msg49497

Voter

  • Гост
Re: Генератор Helios
« Отговор #22 -: Март 02, 2019, 04:30:21 pm »
Благодаря за подкрепата atos тези хора, както разбирам, имат за задача да компрометират генератора. Те избягват да мислят, искат да получат всичко наготово. За разлика от моят папагал се опитват и да четат. Явно нищо не са разбрали от прочетеното.
Никого не насилвам да си направи този генератор,.това е лично решение.
Пожелавам на всички които са разбрали прочетеното успех!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Генератор Helios
« Отговор #23 -: Март 02, 2019, 04:41:49 pm »
Благодаря за подкрепата atos тези хора, както разбирам, имат за задача да компрометират генератора.

Не, нямат за цел това, просто много се начетоха на "абстракции" в последните няколко седмици и сега е разбираема подобна реакция!
Ако наистина имаш нагласата за практическо изпълнение, всеки от тях ще те подкрепи, само го декларирай ;D
Ако обаче нямаш намерение да се стига до практическа изработка, не очаквай адмирации от колегите!

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Генератор Helios
« Отговор #24 -: Март 02, 2019, 04:50:20 pm »
Атос,каква е причината Енталпии да бъде блокнат?

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Генератор Helios
« Отговор #25 -: Март 02, 2019, 05:17:58 pm »
Voter,
Съжалявам, но ти си поне 5-тия, който подава някаква идея и казва, че идеята е работеща без никакви доказателства. Приканва някой друг да я направи и  недоволства ако някой се усъмни в идеята.
Бъди малко по-критичен към това което си измислил и най-добре първо пробвай на практика идеята си.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Генератор Helios
« Отговор #26 -: Март 02, 2019, 05:36:48 pm »
пропуснал съм линка към педеефа, на телефона ми излиза с много дребен шрифт. Както и да е, разгледах го.
По мое мнение принципа е работоспособен. Проблемите са по скоро технологични. В частност материала от който да се изработи екрана. Точно тази схема е доста нескопосана, но това не виждам да е кой знае какъв проблем. Важното е, че е спазен вдин основен принцип за деведесетте градуса ъгъл на комутацията. Малко е сложно и за друга тема това. Да се върнеме на екраните нужно е да са от доста парамагнитен материал. Струва ми се, че бисмут би дал някакви резултати. Ако някой реши да пробва, аз имам известно количество бисмут.у

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Генератор Helios
« Отговор #27 -: Март 02, 2019, 05:37:27 pm »
Здравейте съфорумци!
За тези от вас, които се интересуват от Helios, да изтеглят прикаченият файл PDF.
Не горя от желание да споделя съдбата си с предишните изобретатели.
Затова го публикувам.
Генераторът няма нищо общо с Роман (Акула), нито със други автори.
С уважение: Voter
Voter, първо като се пуска някакъв документ или даже се изказва мисъл ако не авторска, трябва да се цитират източниците (това го знае всеки един който поне малко е минал през, така да се каже, Ph.D. системата). Документа които пускате няма никакви източници, предполагам че с това не искате да кажете че това е ваша авторска изработка, понеже съм срещал подобни конструкции по тъй наречените "free energy" форуми.

Второ, който е правил превода, или които е писал оригиналния документ явно изобщо си няма на представа от елементарни сметки W=IxV ( и тук оставяме на страна комплектността на фазовото отместване, която винаги трябва да се отчита в една ел. вибрационна система ), така че 50А x 1000V = 50KW а не 400KW, това само по сметки е 8 пъти по малка мощност (явно е че този които го е писал или който го е преписвал не го вълнуват тези дребни несъответствия), и то при абсолютно никакви физически параметри на устройството или си мислите че устройството в 10cmx10cmx10cm, N35 магнити, 100 намотки ( на бобината, даже не споменавам и сечението на проводника) и 1000 RPM, ще даде подобна мощност като устройство с размери 100cmx100cmx100cm, N52, 10000 намотки, и 10 000 RPM. Ако е така, по добре понаучете (доста) повечко по физика и тогава хвърляте такива "разрастващи" открития.

Трето, това нещо изобщо няма да работи, така че да ви даде някаква полезна мощност, но за ваше успокоение нека да помислим логично и приемем условно че то работи ( може да се извлече огромна полезна мощност ).

Работата на устройството е принципно еднаква с работата на MEG ( http://www.cheniere.org/megstatus.htm ), разликата е разбира се че, MEG  няма движещи се части а Hellios има ( макар че това на вас може да не ви говори абсолютно нищо). Разбира се искрището е разлика също, но то може да се разглежда като "козметичен" елемент понеже е сложено по такъв начин без изобщо да се мисли какво точно ще прави в тази система. Да не говорим за материята "екранираща" магнитното поле. Това устройство по скоро може да бъде наречено Hell-iOS ( тези които разбират английски могат да усетят сарказма ). 

Хвърлянето на името на Тесла с тези типове глупави машини е просто безобразие (горкия Тесла, сигурно се върти като пумпал в гроба си от това), но явно толкова им стига ума на писателите на тези документи.

Четвърто, "Той не може да се купи (фирмата от САЩ дори неотговарят на заявките)."  ;D ;D
Тук направо ме разсмяхте, във САЩ всичко може да се купи стига да им дадете пари (и фантазии също се купуват, нали постоянно бълват холивудкси глупости и това са милиарди за фантазии).
Това че фирмата ( по скоро емейла не отговаря ) е поради факта, че хората които в началото са се вързали на подобна глупост (като вас) отдавана са разбрали че няма нищо в това устройство и са скочили на други глупости ( отново с неразбиране ) и няма вече кой да поддържа даже и един емейл адрес за контакти, понеже няма заинтересовани.

Накря безплатен (ако е от САЩ даже и съвета ще е платен) съвет от мен. Задълбочете се в личното си образование (от дебелите книги или нета ) като на Интернет има много полезна информация, стига да знаете как да я търсите и чак тогава хвърляйте "бомбастични" изказвания по форумите. Понеже, докато в живота, кой чул кой недочул, във форумите всичко остава ( поне докато към сървърите се подава напрежение ).
« Последна редакция: Март 02, 2019, 06:10:18 pm от epwpixieq-1 »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Генератор Helios
« Отговор #28 -: Март 02, 2019, 05:53:08 pm »
Атос,каква е причината Енталпии да бъде блокнат?
Ако помислим логичсеки, въпросът ви е реторичен, но ако не мислим логически тогава, може би, ще задаваме логически недообмислени въпроси.
« Последна редакция: Март 03, 2019, 02:23:29 am от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Генератор Helios
« Отговор #29 -: Март 02, 2019, 05:59:27 pm »
Цитат
  Работата на устройството е принципно еднаква с работата на MEG   
Не, не е. При МЕГ комутиращата енергия е на 180 градуса спрямо работната, сиреч бори се директно срещу нея. За това не работи. Тук имаме 90 градуса, при това два пъти.
« Последна редакция: Март 03, 2019, 02:59:00 am от atos »