Алтернативни енергоизточници > Други генератори на електрическа енергия

Генератор Helios

<< < (26/39) > >>

x_name41:
ами весел не весел но това са фактите, може да предоставя осцилограми потвърждаващи това ако трябва. Бих искал да разбера защо се получава така тъй-като това и мен ме изумява

Vetap:
Кромри, Адамс, Бедини...... Хелиос, и т.н. До като някой от тези хитреци не покаже самозахранване + поне един ват отгоре, не им вярвайте.

ndm:

--- Цитат на: ventsy74 в Март 05, 2019, 05:46:34 pm ---Атос то и аз пиша по санскритска граматика..

--- Край на цитат ---
Би ли проверил правописа по твоята граматика в 55-та тема, която смятам да открия?

epwpixieq-1:

--- Цитат на: hyparh в Март 08, 2019, 02:02:40 pm ---- Много просто. За да произвежда ток, стандартното динамо се нуждае от постоянно инвестиране на инерция, през 100% от времето. За да произвежда ток, генераторът на Кромри се нуждае от инвестиране на инерция само през 5% от времето.
Това означава, че генераторът на Кромри се нуждае от механично въртене само през 5% от времето.
Защо? - Защото той не унищожава дипола. Ленцовият обратен енергиен поток Затваря Системата, но Ленцовият обратен поток при тази машина е заобиколен..."

--- Край на цитат ---
По скоро е изместен, и по такъв начин вместо да е деградиращ за въртенето 100% от времето, в зависимост от фазоватата разлика както спомена Иван Димов:

--- Цитат на: Иван Димов в Март 08, 2019, 12:16:08 pm --- Анти-Ленц ефект както го описва Стефан Маринов и тук може да има, но при високи обороти, когато иаме изоставане на тока фазово.

--- Край на цитат ---
той се проявява, деградиращ само за малък период от време (при положение че се уцели точно фазата, деградацията трябва да се елимнира, поне теоретично) и ускоряващ през останалата част от времето. Ето обосновката на процеса от Тейне Хейнс ( той доста работи в това отношение ): https://www.youtube.com/watch?v=huQFingZ2V8

Това е практическа демонстрация на база на теоретичното обяснение ( вижда се при уредите ): https://www.youtube.com/watch?v=tnJkC_pD9uo

А това е един от първите му публикувани експерименти, където се вида разликата, между двата типа намотки с различен импеданс (и двете са от трансформатор на микровълнова както може да се забележи :) ), и ефекта след като той ги включва последователно в режим на работа: https://www.youtube.com/watch?v=vaf9v0K-rZw&t=200s

За да няма недоразбиране, отново да отбележим тук няма "СЕ". Това което имаме е високо ефективна система, за разлика от високо неефективните, с които ежедневно работим.

Иван Димов, може ли да посочите в коя публикация Стефан Маринов говори за този ефект.

lz1jer:
   "Магията" в генератора на Кромри се проявява при L/R>=T, където L/R e времеконстантата на намотките, а Т е периода на въртене. Например, при R=1 Ohm и L=200mH се получава период 200mS, което е 300RPM. T.e. "Delayed Lenz" ефекта ще се прояви при тези обороти.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия