Автор Тема: Генератор Helios  (Прочетена 157588 пъти)

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Генератор Helios
« Отговор #120 -: Март 08, 2019, 02:09:55 pm »
За такова сложно поле няма как да се даде еднозначен отговор. Единствената възможност е да се направи интегриране на всички отделни точки, но за тази цел трябва да се знаят точните параметри на бобината. Но дори и в този случай ще трябва да измисляме нова и нестандартна по форма фигура на полето.
Това е все едно да ти покажа снимка на косъм и да те питам - този косъм мъжки ли е или женски?

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Генератор Helios
« Отговор #121 -: Март 08, 2019, 04:00:08 pm »
ейхееееи, темата как се е оживила. Какво ще стане ся, ще го бъде ли генератора или няма от всичките лакърдии и умувания?, има ли яснота? Да не стане така че генератора готов и си работи отдавна, пък тука се умува още в начална фаза? ;D

п.п. Имаше по руските чатове си спомням един потребител със инициали "дарк овл" или "скептикус", та той беше много върл "фен" на свободната енергия и всичко новопоявило се го заклеймяваше наред, без да подбира и все повтаряше на всички "четете учебника, четете учебника, там все написано и т. н. Колкото и да повтаряше едно и също на всички някак неговите съвети не се възприемаха от болшинството и в отговор възкликваше "ах, отново мракобес, мракобес снова" и накрая като видя че не можеше да излезе на глава със т.нар. "СЕ-шници" (от търсачи на свободна енергия) съгласяваше се с тях като казваше "да, да, земля плоская, успокойтесь, угомонитесь"

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Генератор Helios
« Отговор #122 -: Март 08, 2019, 06:26:18 pm »
ейхееееи, темата как се е оживила.

Това е заради мацките :D По случай техния празник ни просветлиха как да постигнем СЕ и сега сме доволни и щастливи :D
Живи и здрави да са!

ПП. ndm заблажи по-отрано с предоставената му кафено-чаена смес и свързаната с нея вихрова термодинамика.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Генератор Helios + въпрос
« Отговор #123 -: Март 08, 2019, 08:14:22 pm »
бих искал да запитам баш разбирачите защо 9 волтовият 1 ватов светодиод ми свети ярко при 4.7-5V импулсно напрежение между анода и катода му при консумация от около 80 милиампер при честота от около 316Hz?, или с други думи как е възможно 9 волтов светодиод да свети силно при по ниско захранващо напрежение?

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Генератор Helios
« Отговор #124 -: Март 08, 2019, 08:27:06 pm »
x_name41
Ти сериозно ли питаш?
Днес е весел ден :)

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Генератор Helios
« Отговор #125 -: Март 08, 2019, 08:34:01 pm »
ами весел не весел но това са фактите, може да предоставя осцилограми потвърждаващи това ако трябва. Бих искал да разбера защо се получава така тъй-като това и мен ме изумява

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Генератор Helios
« Отговор #126 -: Март 08, 2019, 08:42:40 pm »
Кромри, Адамс, Бедини...... Хелиос, и т.н. До като някой от тези хитреци не покаже самозахранване + поне един ват отгоре, не им вярвайте.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Генератор Helios
« Отговор #127 -: Март 08, 2019, 09:37:22 pm »
Атос то и аз пиша по санскритска граматика..
Би ли проверил правописа по твоята граматика в 55-та тема, която смятам да открия?

Активен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 918
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Генератор Helios
« Отговор #128 -: Март 08, 2019, 10:00:32 pm »
- Много просто. За да произвежда ток, стандартното динамо се нуждае от постоянно инвестиране на инерция, през 100% от времето. За да произвежда ток, генераторът на Кромри се нуждае от инвестиране на инерция само през 5% от времето.
Това означава, че генераторът на Кромри се нуждае от механично въртене само през 5% от времето.
Защо? - Защото той не унищожава дипола. Ленцовият обратен енергиен поток Затваря Системата, но Ленцовият обратен поток при тази машина е заобиколен..."
По скоро е изместен, и по такъв начин вместо да е деградиращ за въртенето 100% от времето, в зависимост от фазоватата разлика както спомена Иван Димов:
Анти-Ленц ефект както го описва Стефан Маринов и тук може да има, но при високи обороти, когато иаме изоставане на тока фазово.
той се проявява, деградиращ само за малък период от време (при положение че се уцели точно фазата, деградацията трябва да се елимнира, поне теоретично) и ускоряващ през останалата част от времето. Ето обосновката на процеса от Тейне Хейнс ( той доста работи в това отношение ): https://www.youtube.com/watch?v=huQFingZ2V8

Това е практическа демонстрация на база на теоретичното обяснение ( вижда се при уредите ): https://www.youtube.com/watch?v=tnJkC_pD9uo

А това е един от първите му публикувани експерименти, където се вида разликата, между двата типа намотки с различен импеданс (и двете са от трансформатор на микровълнова както може да се забележи :) ), и ефекта след като той ги включва последователно в режим на работа: https://www.youtube.com/watch?v=vaf9v0K-rZw&t=200s

За да няма недоразбиране, отново да отбележим тук няма "СЕ". Това което имаме е високо ефективна система, за разлика от високо неефективните, с които ежедневно работим.

Иван Димов, може ли да посочите в коя публикация Стефан Маринов говори за този ефект.

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Генератор Helios
« Отговор #129 -: Март 08, 2019, 10:24:05 pm »
   "Магията" в генератора на Кромри се проявява при L/R>=T, където L/R e времеконстантата на намотките, а Т е периода на въртене. Например, при R=1 Ohm и L=200mH се получава период 200mS, което е 300RPM. T.e. "Delayed Lenz" ефекта ще се прояви при тези обороти.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Генератор Helios
« Отговор #130 -: Март 09, 2019, 11:15:42 am »
Добре van, след като ленца е само трансформатор на механична към електрическа енергия, а ти казваш че той пречи и не ни е необходим, след като според теб генератора може да дава енергия без да я взема от някъде защо изобщо трябва да го въртим тоя генератор. Защо ти е това въртене само излишно да се вдига шум и да се хабят лагери.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Генератор Helios
« Отговор #131 -: Март 09, 2019, 11:50:44 am »
van, моето канче те пита, ти знаеш ли какво може или не може, на базата на собствен опит?

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Генератор Helios
« Отговор #132 -: Март 09, 2019, 12:01:26 pm »
... защо изобщо трябва да го въртим тоя генератор. Защо ти е това въртене само излишно да се вдига шум и да се хабят лагери.
Щото така. Щото трябва нещо да се фръцка, като по fashion канала, да е завоалирано по-мистично и тайнствено.
И аз като си карам колелото, страшно ми пречи "ефекта на педалите", затова смятам да ги резна с флекса и да си карам така без да ме болят краката после. Веднага някой да влиза в Уикипедия и да изтрива това позорно изречение:
"Правилото на Ленц може да се разглежда като аналогично на Третия закон на Нютон от класическата механика."

Неактивен lz1jer

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 166
Re: Генератор Helios
« Отговор #133 -: Март 09, 2019, 12:46:12 pm »
   Генераторът на Кромри е особен случай, при който таймингът е такъв, че когато дойде време за реакцията на Ленц, генераторните намотки са се превъртяли до ъгъл, в който, магнитното поле около тях подпомага "влизането" и "излизането" им от полето на постоянните магнити.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Генератор Helios
« Отговор #134 -: Март 09, 2019, 01:22:34 pm »
lz1jer, реакция на ленц има само под товар, тоест когато има нужда от прехвърляне на енергия от механична в електрическа. Това което ти искаш да ми кажеш е че генераторът на Кромри в тоя частен случай се явява едновременно и двигател и генератор, тоест един вид ротовертер. Честно казано не съм го правил този генератор но не е сложен и лесно мога да го изработя за да проверя на практика за какво става въпрос. Знам че ти го имаш направен затова ти имам доверие.