Справочници, схемотехника, теория > Трансформатори, силова, захранваща и стабилизаторна схемотехника

търся трансформатор

<< < (3/4) > >>

krasias:
Atos, от компютър захранването е импулсно не става, а имаше едни ама много стари но трафовете им бяха много яки. А от CD може да стане, но като го обърне няма да има точно напрежение но няма да грее. И що да не опита винаги има пръв път може да му хареса.

Аtos:
Е, аз стари имам в предвид, де...кой луд ще си прецака новия комп ;D

EDM electronics:
Скоро една позната ме попита, как да се отърве от хронична бъбречна инфекция. Отговорих и, че трябва кардинална промяна на живота - да спре да яде месо и млечни продукти, да започне да приема естествени антибиотици, които влияят на бактерията в продължение на около 1 год с почивки. Тя ми отговори, че не можела да се откаже от тези храни, защото това причинявало стрес на организма, не можела и да пие постоянно отвари, защото това й действало изнервящо.

Разбрах, че съм си изхабил приказките на вятъра. Когато човек сам не иска да си помогне, никой друг не може. Лесно в тоя живот няма, всичко е труд и борба. Хората до нас не ги постигат нещата, като дар Божи, а с много труд, само на нас така ни се струва. Затова нека всеки си носи кръста. Видиш ли някой, който търси панацея и не е готов да вложи минимални усилия, да реши проблема си, най-правилното решение е - бий му шута на тоя и го гледай отстрани докъде ще го доведе простотията му и мързела!

Казвам ти дъще, сещай се снахо.....

caduceus:
Амин! :)

x_name41:
във стара аудио-визуална апаратура от близкото минало се съдържат подобни трансформатори. Аз ползвам два еднакви (от видеомагнетофони може би около 15 ватови) за да разделя галванично мрежата така ~220-12-12-220. Имат няколко различни изходни напрежения при входно 220, могат да се ползват и наобратно.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия