Животът- начин на употреба! > Политика, религии, себеосъзнаване
астероидът "Апофиз"...
Аtos:
--- Цитат на: Радико в Февруари 22, 2019, 08:50:34 pm ---Само бих казал да имате в предвид и ти и атос, че "взрив" в космоса не съществува по точно не съществува в този си вид в който се случва във атмосферна среда. Такова събитие в дълбокия космос ще изглежда по скоро като внезапно запален прожектор.
--- Край на цитат ---
Абсолютно си прав, не го бях дообмислил! Взрив във вакуум си е...светене.
Юлиане, малко си поизостанал с информацията за актуалните технологии, а и да сравниш нещо с размера на голяма сграда с цял град е неуместно. Бомбата над Хирошима е първата такава технология, сега бомба с тегло 4 тона имаш ли идея колко е по-мощна?
Но...Радико е прав - само изстрелване на друга маса би свършило работа...
Странното е, че ти, който си такъв прагматик, все още вярваш в "Тунгуския метеорит" ;D Айде, то, че метеорит не е намерен никакъв, но и кратер няма...
PyroVeso:
Е, поне всичкият натрупан ядрен арсенал ще има някакво наистина полезно приложение и по този начин поне малко от малко ще осмисли съществуването си...
Радико:
Може да ви изглежда странно, но ако се нагрее едната страна или поне петно от едната страна с достатъчна температура за да има изпарение на нещо "примерно вода" това ще е достатъчно за реактивна сила която да му промени траекторията. късовременен мощен импулс би имал много по слаб ефект от едно такова много слабо но и доста продължително въздействие. Ядрените взривове бих казал, че са повече подходящи за холивудски екшъни. Аз обаче бих казал, че за нас е по важно нас какво ни засяга това и какво ние можем да направим по въпроса. То директно е ясно че нищо не можем, но поне косвено.
juliang:
--- Цитат на: atos в Февруари 23, 2019, 11:37:22 am ---Юлиане, малко си поизостанал с информацията за актуалните технологии, а и да сравниш нещо с размера на голяма сграда с цял град е неуместно. Бомбата над Хирошима е първата такава технология, сега бомба с тегло 4 тона имаш ли идея колко е по-мощна?
--- Край на цитат ---
Май изобщо не правите разлика между "извеждане на товар" и "кацане".
За да се доближиш до този метеорит без да се удариш в него с ужасна скорост е необходимо безумно количество гориво или много-много подходяща траектория на метеорита. Едва ли ще можем да избираме метеорита който ще взривяваме, така че ни остава варианта за "много-много гориво". Примерно ако се лети до Плутон, Фалкон Хеви ще може да прати до там само ... 3 тона. И отново - това е "елементарен" полет, без някакви особени маневри, без задание за оперделено време, посока и скорост при пристигането там. Няма нищо общо с кацане на скала, която върви "напреко". Но каквто и да е... ще ми е много трудно да ви обясня разликата.
--- Цитат на: atos в Февруари 23, 2019, 11:37:22 am ---Странното е, че ти, който си такъв прагматик, все още вярваш в "Тунгуския метеорит" ;D Айде, то, че метеорит не е намерен никакъв, но и кратер няма...
--- Край на цитат ---
Това е "кратера", който успяха да намерят от Челябинския метеорит:
Ти очакваш да са намерили нещо от Тунгуския години след взрива?
Радико:
Относно кратера съм напълно съгласен с Юлиян. Даже е забравил да добави, че въпросната дупка в езерото се намира на километри от епицентъра на взрива. Като се има в предвид, че тунгуския взрив е бил по мощен то отломките би трябвало да са поне на 20 километра от епицентъра.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия