Автор Тема: астероидът "Апофиз"...  (Прочетена 23692 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: астероидът "Апофиз"...
« Отговор #15 -: Февруари 23, 2019, 11:37:22 am »
Само бих казал да имате в предвид и ти и атос, че "взрив" в космоса не съществува по точно не съществува в този си вид в който се случва във атмосферна среда. Такова събитие в дълбокия космос ще изглежда по скоро като внезапно запален прожектор.
Абсолютно си прав, не го бях дообмислил! Взрив във вакуум си е...светене.

Юлиане, малко си поизостанал с информацията за актуалните технологии, а и да сравниш нещо с размера на голяма сграда с цял град е неуместно. Бомбата над Хирошима е първата такава технология, сега бомба с тегло 4 тона имаш ли идея колко е по-мощна?
Но...Радико е прав - само изстрелване на друга маса би свършило работа...

Странното е, че ти, който си такъв прагматик, все още вярваш в "Тунгуския метеорит" ;D Айде, то, че метеорит не е намерен никакъв, но и кратер няма...

« Последна редакция: Февруари 23, 2019, 12:00:37 pm от atos »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: астероидът "Апофиз"...
« Отговор #16 -: Февруари 23, 2019, 11:42:47 am »
Е, поне всичкият натрупан ядрен арсенал ще има някакво наистина полезно приложение и по този начин поне малко от малко ще осмисли съществуването си...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: астероидът "Апофиз"...
« Отговор #17 -: Февруари 23, 2019, 07:47:06 pm »
Може да ви изглежда странно, но ако се нагрее едната страна или поне петно от едната страна с достатъчна температура за да има изпарение на нещо "примерно вода" това ще е достатъчно за реактивна сила която да му промени траекторията. късовременен мощен импулс би имал много по слаб ефект от едно такова много слабо но и доста продължително въздействие. Ядрените взривове бих казал, че са повече подходящи за холивудски екшъни. Аз обаче бих казал, че за нас е по важно нас какво ни засяга това и какво ние можем да направим по въпроса. То директно е ясно че нищо не можем, но поне косвено.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: астероидът "Апофиз"...
« Отговор #18 -: Февруари 24, 2019, 10:02:18 am »
Юлиане, малко си поизостанал с информацията за актуалните технологии, а и да сравниш нещо с размера на голяма сграда с цял град е неуместно. Бомбата над Хирошима е първата такава технология, сега бомба с тегло 4 тона имаш ли идея колко е по-мощна?
Май изобщо не правите разлика между "извеждане на товар" и "кацане".
За да се доближиш до този метеорит без да се удариш в него с ужасна скорост е необходимо безумно количество гориво или много-много подходяща траектория на метеорита. Едва ли ще можем да избираме метеорита който ще взривяваме, така че ни остава варианта за "много-много гориво". Примерно ако се лети до Плутон, Фалкон Хеви ще може да прати до там само ... 3 тона. И отново - това е "елементарен" полет, без някакви особени маневри, без задание за оперделено време, посока и скорост при пристигането там. Няма нищо общо с кацане на скала, която върви "напреко". Но каквто и да е... ще ми е много трудно да ви обясня разликата.

Странното е, че ти, който си такъв прагматик, все още вярваш в "Тунгуския метеорит" ;D Айде, то, че метеорит не е намерен никакъв, но и кратер няма...

Това е "кратера", който успяха да намерят от Челябинския метеорит:

Ти очакваш да са намерили нещо от Тунгуския години след взрива?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: астероидът "Апофиз"...
« Отговор #19 -: Февруари 24, 2019, 11:00:23 am »
Относно кратера съм напълно съгласен с Юлиян. Даже е забравил да добави, че въпросната дупка в езерото се намира на километри от епицентъра на взрива. Като се има в предвид, че тунгуския взрив е бил по мощен то отломките би трябвало да са поне на 20 километра от епицентъра.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: астероидът "Апофиз"...
« Отговор #20 -: Февруари 24, 2019, 11:45:44 am »
Не бе, Юлиане, идеята не е да се спори до премаляване (пак погрешно си ме разбрал)! Това, което говориш е разбираемо и вярно, много енергия е нужна за подобни маневри.
Въпросът беше - щом така или иначе са намерили начин :
" планира да осъществи след 2020 г. проект по изстрелване на космически апарат, с помощта на който на повърхността на Апофис да бъде поставен радиопредавателна станция"
не може ли вместо "следач", да му "монтират" по-полезен дивайс?

Относно Тунгуският...не ми се започват отново безконечни спорове! Малки метеорити, паднали преди хиляди години си имат ясно очертани кратери, а тук такъв липсва. Да, взривил се във въздуха и дъра-бъра...и нито едно парченце забито под епицентъра на взрива? Няма такъв случай при взрив на материя!
Просто...не е било материя!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: астероидът "Апофиз"...
« Отговор #21 -: Февруари 24, 2019, 01:03:58 pm »
Цитат
  Да, взривил се във въздуха и дъра-бъра...и нито едно парченце забито под епицентъра на взрива? Няма такъв случай при взрив на материя! 
Е как да няма като ти е посочено в предния пост. Почваш и ти като шопа с жирафа. Гледа го и вика е те такова като това тук те, е нема такова животно.
Хиляди руснаци и видяха и снимаха че нищо не падна в епицентъра. Клиповете още ги има в тубата и в фейсбука.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: астероидът "Апофиз"...
« Отговор #22 -: Февруари 24, 2019, 02:02:22 pm »

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: астероидът "Апофиз"...
« Отговор #23 -: Февруари 24, 2019, 03:00:21 pm »
EDM electronics, но това не са ли номинираните за победители от риболова под леда, от снимката дето juliang показа.

Арахая

  • Гост
Re: астероидът "Апофиз"...
« Отговор #24 -: Февруари 24, 2019, 03:57:37 pm »
EDM electronics, това да не са "астероидоунищожители" под прикритие? :)

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: астероидът "Апофиз"...
« Отговор #25 -: Февруари 24, 2019, 05:22:08 pm »
Туй ще да са номинации за конкурс по красота.
А сега разправяйте, че нямало трети пол.
« Последна редакция: Февруари 24, 2019, 05:52:54 pm от tobo1 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: астероидът "Апофиз"...
« Отговор #26 -: Февруари 24, 2019, 06:11:44 pm »
Колеги,
усещам иронията Ви, но аз подхождам съвсем сериозно и отговорно.  ;)
Това са лидерите, повтарям лидерите на Зелената партия в Германия. И аз като един европеец, изповядващ европейските ценности, ИМ се възхищавам на сурата. Хората ми изглеждат съвсем нормални, не знам защо на Вас Ви се виждат другояче.

Мисля, че има много общо с темата.  ;D

Красавчики!  :D

Арахая

  • Гост
Re: астероидът "Апофиз"...
« Отговор #27 -: Февруари 24, 2019, 06:28:58 pm »
EDM electronics, интересни препратки правите, а и лични съпоставки! А къде са точно допирните точки според Вас с темата, за да не измъчваме фантазията си с догадки?
« Последна редакция: Февруари 24, 2019, 06:42:28 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: астероидът "Апофиз"...
« Отговор #28 -: Февруари 24, 2019, 06:46:15 pm »
Радико, можеш ли да ги сравниш по мащабност Тунгуският и Челябинският?
За втория поне е сигурно, че е метеорит.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: астероидът "Апофиз"...
« Отговор #29 -: Февруари 24, 2019, 07:06:04 pm »
Добре слагаме на едната страна челябинския метеорит а на другата този направил кратера в Гренландия. Тунгуското събитие със кое от двете е по съпоставимо?