Автор Тема: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car  (Прочетена 66366 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #15 -: Февруари 17, 2019, 10:48:52 pm »
Цитат
    Помисли си какви изовди можеш да направиш от това.
 
А бре Юлияне ти маи вярваш и в дядо Мраз и дядо Коледа едновременно.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #16 -: Февруари 17, 2019, 10:57:06 pm »
Изглежда не сте играли Баскет-бол и никога не сте дриблирали с баскетболна топка, поне да сте гледали NBA по спортните ТВ канали и да направим анализ, имаме формула за енергията на топката Е=m.g.h, приемаме че h=1m., а g=9,8 е константа и не се променя, както и масата m на баскетболната топка. Значи излиза имаме два крайни случая h=1 и h=0. Колко енергия получава пода ако дриблираме 100 пъти и колко изразходвате вие като баскетболист за да сметнете енергииния баланс и не ми казвайте пак, че няма енергия на удара в пода защото не се отмества, щото ако ви ударят злонамерено с баскетболна топка, бая боли от удара и.
Ами точно така е никаква или пренебрежимо малка енергия отива в пода. Цялата енергия отива във свиване и допълнително сгъстяване на въздуха в топката. При което той се и загрява а после при отскока на топката отдава енергията и се охлажда отново.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #17 -: Февруари 17, 2019, 11:21:43 pm »
Когато двете неща са близки по якост енергията ще се раздели пропорционално между тях според твърдостта им. Ако топчето падне върху дървено дюшеме, то почти цялата енергия ще отиде в пода. Всичко това обаче е от друг раздел на физиката.
« Последна редакция: Февруари 18, 2019, 01:34:08 am от atos »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #18 -: Февруари 18, 2019, 02:05:50 am »
Здравейте драги читателю, предполагам вече знаете легендата за електромобила на Никола ТЕСЛА, не не този съвременния в Tesla.com,  а стария Истинската Тесла от 31-ва година. Ако сте пропуснали ето ви един англоговорящ източник: http://presscore.ca/2011/?p=91 Dallas Morning News "The Electric Auto that almost triumphed: Power Source of ‘31 car still a mystery" by A.C.Greene, January 24th, 1931.

Повече няма да го увъртам и ще ви пльосна направо принципна схема:

van, щом като имате толкова интерес към разработката на Тесла, поне да си бяхте направили труда да проучите нещата вместо само да "пльоскате" какви ли не схеми които някои си е измислил. Надявам се сте наясно, че когато Тесла "потенциално" (понеже това не е сигурно, най-малкото защото Тесла никога не споменава за това в никое от неговите лични публикации, поне с които аз съм запознат) е разработвал автомобила то тогава е нямало диоди, поне във вида в които вие сте ги представили (като транзисторни елементи). Сега си помислете или по-скоро се образовайте относно с какво може да замени този елемент.

Предполагам че сте наясно те енергията за задвижване на един такъв автомобил трябва да дойде от някъде и сега идва основния въпрос. При положение че е имало такава разработка на Тесла, откъде мислите че ще се извлече тази енергия? В крайна сметка няма данни, и изобщо никакви писания да е имало скреж около автомобила, иначе спокойно можехме да предположим (дали реалистично или не това е друг въпрос), че тази енергия е извлечена от температурата на заобикалящата  среда.

За ваше улеснение ето един от вариантите, и засега единствения, които дава някакво логическо обяснение за това по какъв начин може да се извлича достатъчно енергия от заобикалящия ни енергиен електомагнитен фон, така че да се задвижва автомобил:
http://amasci.com/tesla/tesceive.html
http://amasci.com/tesla/tescv2.html

И преди да се "пльоскате" така във форума, съвет, прочетете много повече, помислете още повече и тогава започнете да пишете неща които си мислите, че за главозамайващи, и че ние изобщо не сме ги чували.

Много неща от нета се повтарят, хората ги преписват (в днешно време направо си ги копират), и в допълнение глуповато изкривяват, както колегите които са от дълго време във форума забелязват, и прдполагам че ще ви отнеме много време и много четене (ако не се откажете до тогава) за да може да допринесете нещо ново и инересно във форума.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #19 -: Февруари 18, 2019, 09:13:02 am »
Всъщност аз мисля.,че Van е прав. Почти съм сигурен, че силата е в импулса(аналогията с чука) Преди време имаше един юнак, Locco и той говореше за нещо подобно.
Epwpxdjdjjd-1  диоди по времето на Тесла е имало а и да не е имало радиолампи, който вършат същата работа е имало. Тесла е определено е закодирал "нещо" в изобретенията си. Но не сме прогледнали достатъчно за това нещо.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #20 -: Февруари 18, 2019, 10:50:52 am »

Бре пък ти!
И ултразвуци и инфразвуци - всичко ще се измени!
Енталпи, звука който чуваш е от момента на сблъскването на двете "тарелки" на буферите. Пружините под тях дори не са почнали да се деформират.

И ... помисли реално, звука на кое е по-силен - на два сблъскващи се влакови буфера или на една качствена пиратка? Ще се съласиш, че трясъка на пиратката е в пъти по-силен. Това означава ли че една пиратка би мога да помръдне влаков вагон? Или смяташ че ако гръмна 5 пиратки върху влаков буфер, то той ще се загрее до 100 градуса? Стига, моля ти се...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #21 -: Февруари 18, 2019, 12:23:13 pm »
На това можеш да си избереш как да му казваш от 2 варианта:
1. Вибрация
2. Еластична деформация

но не и звук.

Е затова стават тия спорове. Имаш нещо в главата си, използваш неправилната дума за да го опишеш и ... стана въргала :)

И за да отдаде топлина, деформацията трябва да е пластична, да отдаде енергията си в материала. Еластичната не отдава нищо - тя просто пренася енергията или я акумулира.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #22 -: Февруари 18, 2019, 12:59:34 pm »
Всъщност аз мисля.,че Van е прав. Почти съм сигурен, че силата е в импулса(аналогията с чука) Преди време имаше един юнак, Locco и той говореше за нещо подобно.
А не ти ли се струва, че ако този принцип даваше повече енергия, всички пневматични и хидравлични чукове щяха да са оборудвани с подобни пружини? Да не мислиш, че на един завод са му излишни икономии от няколко мегавата на месец?
Да, пружината подпомага връщащото повдигане доста, но за сметка на това "омекотява" удара, като по този начин "изяжда" силата на импулса и "краде" от енергията, вършеща полезна работа!
Какъв е смисълът да размахваш чук 1 тон нагоре-надолу и да му ползваш само 200 кг. ударна сила, и да се вдига "сам" на 1/5 от разстоянието, вместо да си ползваш 200 кг.чук, който се вдига с много по-малко енергия?
« Последна редакция: Февруари 18, 2019, 01:34:21 pm от atos »

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #23 -: Февруари 18, 2019, 02:50:14 pm »
Да оставим чукове, томахавки и пружини. Става въпрос за това:
Със няколко електронни трансформатора и тхо - та зареждам кондензатори до към 2000волта и ги изпразвам последователно в  лампа 1квт.
Всичко потребление, към 200 вата а лампата си светеше почти с пълен капацитет. Отдолу снимки на машината (безумието)😉

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #24 -: Февруари 18, 2019, 03:14:00 pm »
Със няколко електронни трансформатора и тхо - та зареждам кондензатори до към 2000волта и ги изпразвам последователно в  лампа 1квт.
Всичко потребление, към 200 вата а лампата си светеше почти с пълен капацитет. Отдолу снимки на машината (безумието)😉
Не виждам връзка с чук, но ако е така, както казваш - почти си открил СЕ.
Остава да докажеш (на себе си), че е светела с почти пълен капацитет...
Нали се сещаш, че това "почти" изяжда много? По време на почти пълно слънчево затъмнение и аз не съм забелязвал намаляване в интензитета на осветеността, но окото не е измервателен уред.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #25 -: Февруари 18, 2019, 06:31:35 pm »
Говори с Екс-а. Той имаше едни идеи да сложи 100 бр. едноватови диода, да включва всеки по една милисекунда и редувайки ги да създава илююзията че и 100-те светят. Нещо не се обажда по тая тема, предполагам че е разбрал къде бърка ... Ако искаш и ти можеш да почнеш да бъркаш като него, или просто да се довериш на опита му и да не почваш :)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #26 -: Февруари 18, 2019, 07:38:50 pm »
Epwpxdjdjjd-1  диоди по времето на Тесла е имало а и да не е имало радиолампи, който вършат същата работа е имало.
Така е, но въпроса не беше към вас или към аудиторията, към останалите колеги, сред които съм сигурен че има запознати в това, а към van.

Тесла е определено е закодирал "нещо" в изобретенията си. Но не сме прогледнали достатъчно за това нещо.
За съжаление, имате точно погледа на човек, които не е отделил достатъчно време за да се запознае с изобретенията на Тесла. Забравете "кодове" и тем подобни глупости. Тесла много добре си е обяснил нещата които е искал да обясни, въпроса обаче, е че хора като вас и van, решават че има нещо скрито в това което той е написал. Ако толкова сте сигурен в това, тогава започнете да четете това което Тесла е публикувал в оригинал, и при положение че разполагате с достатъчно интелектуален багаж, може да "разшифровате" тези "скрити" познания. Ако решите да направите тази стъпка, препоръка е да започнете от "Colorado Springs Notes 1899-1900" ( надявам се да знаете какво е това ). В тази книга, много от мистиката какво е првил Тесла, поне от гледна точка на електрическите системи, се вдига лично от него (това са единствените лични записки на Тесла които са публикувани). Препоръчвам ви още, преди да започнете да четете, да научите как се измерва капацитет и индукция в сантиметри, понеже в противен случай, записките на Тесла ще ви бъдат труднички и няма да можете да ги "разшифровате" въпреки че "закодираното" познание е изразено на елементарен Английски.

Всичко потребление, към 200 вата а лампата си светеше почти с пълен капацитет. Отдолу снимки на машината (безумието)
Надявам се тази лампа, с която сте правили експеримента, да е била тип LED, в противен случай може би сте забравили къде отива по-голямата част от енергията на "жичковите" лампи.

В допълнение, и в подкрепа, на това което се опитвате да правите ще спомена че точно тази постановка, на разреждане на кондензатори във ел. верига е нещо с което Тесла е експериментирал много. Този ефект за първи път се забелязва от Оливър Лодж (https://en.wikipedia.org/wiki/Oliver_Lodge) през периода 1886-88 година, след което Тесла започва да работи и доразвива познанието за феномена. Това което Тесла забелязва е че при разреждането на кондензатори във ел. верига се наблюдават резонантни явления. Тесла експериментира основно с еднопосочни импулсни разреждания на кондензаторите като при такъв тип импулси забелязва че енергията необходима за поддържане на динамиката на системата е минимална. Ето допълнителна информация с която е добре да се запознаете, преди да започнете да разреждате кондензаторите: http://amasci.com/tesla/wardenclyffe.html

Основното което е при този процес, че това не е свободна енергия или каквито глупости си мислят някои хора. Това е високо ефективен процес на пренос и използване на енергия, вече трансформирана предварително, в електрическа форма.

Изобщо за Тесла има такова неразбиране че е направо срамно, особенно за хора които претендират че се интесуват от неговите разработки. Човека е правил високо ефективни системи, във времето когато, всички други са мислели само как да направят нещо да тръгне да работи, без  да се замислят за ефективност, и затова на хората, които не разбират какво точно е правил и не са запознати с неговата дейност, всичко им се вижда или като заблуждение иго отхвърлят или като "свободна енергия" и мистично варват че има някакви "закодирани" тайни.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #27 -: Февруари 19, 2019, 06:03:03 am »
Няма минимална необходима енергия за забиване на гвоздей! Винаги може да се намери способ с по-малко енергия - чак до нула. Примерно, ако в идеално топлоизолирана стая има 10кг. въздух, може да забивате безчет пъти пирони с СЕ захранване. Енергия има. И на всеки пирон ще се пада все по-малко енергия за забиването му.
С това вече съм съгласен с теб. Енергията в една затворена система е константа.
Проблема е че за да се върши работа на теб не ти е достатъчно само да има енергия. На теб ти трябва "енергиен водопад", т.е. две места с разлика в енергиите, и когато енергията почне да тече от "по-високото място" към "по-ниското място" да извърши работа.
Примерно в тая стая ти закарвам само фазата от контакта и ти давам бормашината да пробиваш дупки. Ми ... знаем че електричесвото може да извършва работа, но с един кабел то няма да тече.
Или ти докарвам един маркуч от компресор и ти давам пневматичен инструмент за забиване на пироните. Стаята е херметчина. Ще забиваш пирони до едно време, докато налягането в стаята стане равно на налягането в маркуча, и след това тоя уред ще стане безполезен, защото няма да имаш разлика в наляганията. Макар че от моя гледна точка (аз, дет съм извън стаята), аз ти подавам енергия чрез сгъстения въздух в маркуча.

И още един пример съм го давл неведнъж - не можеш да направиш ВЕЦ на плажа. В океана има огромно количество вода, но само вода не ти върши работа за въртене на турбините. Трябва ти и напор, разлика в нивата. Ако имаше някакво по-ниско водно ниво където да изливаш водата... тогава да.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #28 -: Февруари 19, 2019, 07:05:14 pm »
ventsy74 по какъв начин, разреждаш кондензаторите? Благодаря!!! Предварително.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Истинската ТЕСЛА, The True Tesla Car
« Отговор #29 -: Февруари 19, 2019, 07:22:05 pm »
Диска в средата има два болта, който минават покраи тези болтове, които са стационарни на двата неподвижни панела. И кондензаторите се разреждат чрез искра. Един вид подобно на Тесловия генератор за високи честоти. Идеята беше да се разрежда ту положителен ту отрицателен разряд за да се получи променлив ток на изхода. Недостатъка е че кондензаторите не се зареждат достатъчно бързо за да се получи 50херца на изхода и загряването също е проблем защото диска и двете плочи отстрани трябва да са от керамика. Постигнах около 30херца но лампата си премигваше на тези 30хз.
Другия недостатък беше че ел трафовете грееха и пукаха кат пуканки. А и след като изпразних няколко кондензатора през себе си ентусиазма си отиде и сега установката е на тавана. Чакам музата да доде пак😉