Автор Тема: Структурирана вода  (Прочетена 23688 пъти)

Неактивен rumen21

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 99
Структурирана вода
« -: Февруари 16, 2019, 09:07:23 am »
 Една също  важна тема , но мисля, че все още не всичко е казано и доказано към момента.
 
 Моля за отговор на следните въпроси ?

 1. Как се прави се прави структурирана вода ?
 2. Как се изследват нейните физически параметри за доказване на структурирането ?
 3. Как въздейства върху организма.
 4. Приложение : данни от употребата или клинични резултати от изследвания след нейното приложение.

 Поздрави! 

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Структурирана вода
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2019, 11:29:12 am »
Трудна работа. Комай единствената информация по въпроса е в няколко статии тиражиращи една новина:
https://nauka.bg/uchenite-otkrivat-novo-sstoyanie-na-vo/   
Другото което мога да ти дам като "сламка" е, че и леда също има две форми на съществуване. Втората е позната  "на някои хора" като закален лед.

Арахая

  • Гост
Re: Структурирана вода
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2019, 06:25:27 pm »
Малкото, което знам  и съм чела (не съм го проверявала и не твърдя, че е така ) за структурираната вода - вода с добър химичен състав (достатъчно чиста) и хармонично подредена кристална решетка или простичко казано-  молекулните пространства сa с подходящи хармонични разстояния. Самата молекула на водата  H2O може да се разглежда като равнобедрен триъгълник, на чийто връх стои голямо кислородно ядро, а в ъглите съседни на основата са концентрирани двата водородни атома. А между молекулите се образуват водородни връзки, като това не са химични връзки между два атома, а е всъщност електромагнитно привличане между двуполюсни молекули.  Установяването на структурата на структурираната вода става с доста силен микроскоп.  Начини на получаване- чрез замразяване и после размразяване, чрез слагане на сребърен елемент в нея  или различни видове камъни например като  клиноптилолитов зеолит (който пък има имтересна пореста структура, тоест с препратка към кухите структури ;). И още куп други неща съм срещала- че можело с ръце и мисъл да се структурира, като се поставя например между магнит подкова (тоест между „ –„ и „+“ магнитен полюс), като се зарежда с оргонно поле, чрез поставянето ѝ върху графични изображения- напр. цветето на живота, като й се пуска хубава музика :)... За въздействието ѝ(неофициални неща)има много писано в нета. Но дали, кое, как и колко... На научни доклади и клинично тествани резултати не съм попадала.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Структурирана вода
« Отговор #3 -: Февруари 17, 2019, 03:17:31 am »
Една също  важна тема , но мисля, че все още не всичко е казано и доказано към момента.
Това ще го приема като шега, понеже ако сте се интерсували по въпроса, а от въпросите ви се вижда че не сте, ще осъзнаете че комерсиално не се дават средства за такъв вид изследвания.

Ако имате познания по английски и идея как да търсите специфична  информация на нета, могат да се нямерят сравнително добри материали на нета. Ето като за начало по концентрирана информация: http://www.waterconf.org/ ( както ще видите тази конференция се провежда в София, от няколко години ).

Потръсете за "ЕZ water". Структура на водата може да се получи и по елементарен начин като си направите машина за водовъртеж в домашни условия, има такива показани доста на нета ( ето най-елементарния пример https://www.youtube.com/watch?v=Zi1ugDEmq9Q) . Слагате на дъното на това устройство речни камъни за минерализация и ползвате тази вода за пиене.

За изследванията, въздействията на водата върху организма и клиничните изследвания трябва да си ги правите сам ( най-елементарното е да видите как такъв тип вода въздейства на растенията ) или да търсите публикувани резултати (от първата препратка) макар че има и други източници, но отново почти всичко е на английски. Като цяло обаче, както вече споменах, нещата са страшно неустановени в тази насока.
« Последна редакция: Февруари 17, 2019, 02:32:24 pm от atos »

Неактивен rumen21

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 99
Re: Структурирана вода
« Отговор #4 -: Февруари 19, 2019, 10:29:41 pm »
Разбира се ,че не е шега ! Моята тема е опит да се намери истината !

А истината знаеш как се намира : чрез теоретична обосновка , повтаряемост на опита и резултати които могат да се изследват.
Елементарно е , просто нещата или хипотезите трябва по някакъв начин да се потвърдят или обяснят.

В момента мога да задам 3 въпроса :

1.Стуктурирана вода с какво PH e , или променяли се то при структурирането ?
2.По книгата на руски автор Максим Баринов , живата вода  (положителната ) ,(предполагам и структурираната) трябва да се прави в определен часови диапазон :

от 3 до 5 часа
от 9 до12 часа
от 15 до 16.20 часа
от 20.30 до 21часа

Какво е обяснението ? Ако информацията за часовия диапазон е истина , по часовата зона на България, каква ще бъде корекцията ?

3. След като е налице много информация за която не съм информиран, моля да се посочат точно и ясно  методи за създаване на структурирана , положителна или жива вода и резултати от приложенията и !

Ще се радвам  всичко да стане ясно .... и накрая да чуя :  " Елементарно , драги ми Уотсън" !!! :)

Поздрави !

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Структурирана вода
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2019, 12:32:16 am »
Румене, има доста информация в нета, първо се позапознай с това - онова, после питай тук, да сравниш мнения!

Първият ти въпрос трябва да е "Какво означава структурирана вода?",
а вместо това е - "1.Стуктурирана вода с какво PH e , или променя ли се то при структурирането ? "

То е все едно да зададеш въпрос от инженерно естество и той да звучи така:

"Работещият механизъм с какъв КПД е и променя ли се при сглобяването?" без да си уточнил за какъв механизъм става дума изобщо!
Или пък - "а храната полезна ли е за организма?"
Водата има толкова видове структуриране, че ти е бедна фантазията...


Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Структурирана вода
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2019, 02:18:38 pm »
В България най-голям специалист по водата е проф.Живко Желев. До колкото имам информация чете лекции в Смолян.
В "Тубата" има негови филмчета.

Неактивен rumen21

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 99
Re: Структурирана вода
« Отговор #7 -: Февруари 21, 2019, 03:29:43 pm »

До тук нищо конкретно ....., темата не е толкова лесна колкото изглежда .

Добре ,хайде да започнем отначало с въпросите :

1. Какво представлява структурираната вода ?

2. Как се определя или изследва получената структура ?

3. Как въздейства на организма ?

Просто се надявам на който му е ясно всичко  , да даде  конкретни разяснения , които лесно да могат да се проверят.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Структурирана вода
« Отговор #8 -: Февруари 21, 2019, 06:49:22 pm »
Аджиба за каква структура можем да говрим при течна вода - под структурност аз разбирам опорядъченост и стабилност - в вода в течно състояние както и въздуха са аморфни вещества и според мен за никакво структуриране и дума не може да става - водата добива структурност като замръзне - тоест тогава имаме вече кристална решетка демек структура.
Това си е ваше виждане, и тук ви е грешката, понеже структура има даже и без нещо да е замръзнало, но за това човек трябва има поглед върху нещата, а вие, поне в вашите определено неинформирани заключения, явно не сте придобили този поглед.

Арахая

  • Гост
Re: Структурирана вода
« Отговор #9 -: Февруари 21, 2019, 06:52:03 pm »
rumen21,а къде са твоите разсъждения и доводи по темата? Сподели и своите знания, прочетеното!

Малко превод от един от линковете (на немски са)....
https://www.lebendiges-trinkwasser.de/strukturiertes-wasser-ist-wichtig-fuer-die-gesundheit/
http://iq-well.com/strukturiertes-wasser-2018/

 „Структурираната вода  е едно понятие, за което повечето хора имат неясна представа. Те я свързват със теми като  жива вода, енергизиране на водата, витализиране на водата и погрешно я свързват с областта на езотериката.  Структурираната вода би могла научно ясно да се дефинира, докаже и произведе. Със тази статия искам да разясня какво е структурирана вода, какво значение има за здравето и какво практически би могъл да направи човек, за да има повече от нея в тялото си“
И обобщение, че не ми се превежда буквално...
После се казва, че от повече от 100г. се подозира, че водата освен трите състояние- течно, твърдо и газообразно, има и четврто състояние. Проф. Gerald Pollack от USA  доказва и изследва тази четвърта фаза, която е междинно състояние межу твърдо и течно състояние на водата. И точно това междинно състояние се нарича структурирана вода или ЕZ вода (Exclusion Zone Water). Избира да я нарече точно така, защото при структурирането на водата нечистотиите излизат навън, а самата структурирана вода, остава като една чиста зона.
Когато се образува структурирана вода, то самите молекули образуват хексагонални структури подобни на плоска пчелна пита. За разлика от ледните кристали, тези хексагонални структури са само двудеменсионални, тоест плоски. И за разлика от ледените кристали, при структурираната вода хексагоналните слоеве не са свързани здараво едни с други, а лежат свободно едни над други и биха могли лесно да  се парзалят/приплъзват (не открих по подходяща дума) едни върху други. Та ето защо структурираната вода я наричат още и течни кристали.

Как се прави структурирана вода? Не знам дали намирам подходящите думи на български, но...
Казва се, че са необходими 3 основни неща:
1. Разбира се е нужно първо нормална вода.
2. След това е необходимо  хидрофилно вещество,  което лесно се разтваря и свързва с молекулите на водата.
3. И топлинно облъчване с IR лъчи, например от слънцето  (казва се, че такова топлинно зареждане може да се направи и с топлина от тялото ни).
После се казва, че в самите ни клетки има структурирана вода, тоест тялото ни е способно само да структурира  водата, която пием. Структурираната вода е с негативна полярност, но в същото време е и източник и на енергия. Обяснява се как в клетката, където има хидрофилна повърхност, се образува хексагонална структура, която е с негативен заряд, а до тях се образуват области с позитивен заряд и така клетката прилича на една малка батерия с "–" и "+" заряд.
След това се казва, че е добре да се пие структурирана вода, защото е близка до водата в тялото ни. Казва се, че чиста вода, а също и чистите плодови сокове добре се усвояват от тялото и стимулират образуването на структурирана вода в него.
За пример се дава, че структурирана вода може да се направи с - планински кристал, аметист, розов кварц....като около тяхната повърхност се образува хексагонална структура. Например слагаш чиста вода в буркан, после слагаш кристал, оставяш я на слънчева светлина и би трябвало да получиш структурирана вода... :D
Казва се и че на пазара се продават машини за структуриране на водата, но дали я структурират не се коментира...
Ами това на две на три преведено. :)

montanar

  • Гост
Re: Структурирана вода
« Отговор #10 -: Февруари 21, 2019, 07:11:08 pm »
epwpixieq-1 принципите за подобието каквито ползвате тук са типични псевдонаучни и абсолютно недоказани - и преди да обвиниш другите в слаба информираност е нужно да се чувстваш способен да защитиш твърдението си - колкото хомеопатията е научна толкова и твърденията за структурирана вода са такива и това важи до доказване на противното.

И обърни внимани на следното което е превела съвесно жената
Цитат
Например слагаш чиста вода в буркан, после слагаш кристал, оставяш я на слънчева светлина и би трябвало да получиш структурирана вода...
Знчи ш сложа една хартия върху 5 лева и ш получа още 5 лева  ;D и това ако не е смешно ............

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Структурирана вода
« Отговор #11 -: Февруари 21, 2019, 07:16:47 pm »
До тук нищо конкретно ....., темата не е толкова лесна колкото изглежда .

Добре ,хайде да започнем отначало с въпросите :

1. Какво представлява структурираната вода ?

2. Как се определя или изследва получената структура ?

3. Как въздейства на организма ?

Просто се надявам на който му е ясно всичко  , да даде  конкретни разяснения , които лесно да могат да се проверят.
И хиляда пъти да ги зададеш тези въпроси все ще е напразно. Ти сега ПИТАШ НЕВОЛЯТА.  И да ти кажа в България определено има проблем с легловата база в психиатричните заведения поради което можеш да получиш хиляди "категорични" отговори. Не се занимавай с глупости. Хората които могат да си позволят да експериментират по въпроса с достатъчен брой биологични единици за да направят достоверна статистическа извадка държат нещата в много висока секретност. Да се надяваш на достоверни любителски резултати е равносилно на това да се надяваш някой да построй "в руско деревнье" кораб ако не за пътуване до Марс то поне до луната да стига. То нали луната е много по близо от Марс що да не се събереме двама трима комшии и да си спретнем едно пацакало.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Структурирана вода
« Отговор #12 -: Февруари 21, 2019, 07:27:42 pm »
epwpixieq-1 принципите за подобието каквито ползвате тук са типични псевдонаучни и абсолютно недоказани - и преди да обвиниш другите в слаба информираност е нужно да се чувстваш способен да защитиш твърдението си - колкото хомеопатията е научна толкова и твърденията за структурирана вода са такива и това важи до доказване на противното.

И обърни внимани на следното което е превела съвесно женатаЗнчи ш сложа една хартия върху 5 лева и ш получа още 5 лева  ;D и това ако не е смешно ............
Хората на които вярваш, че уж били единствените творящи "истинска" наука имат точно толкова идиотски изказвания колкото и тези които осмиваш.
Във първия ми отговор по темата ясно съм посочил категорични доказателства по въпроса. Та за това атос е прав да трие. Аре отречи това което аз пиша що се хващаш само с писанията на болните мозъци. Щот ти е по лесно обаче знаеш ли какъв е човека се познава по това какви противници си избира. Та за това те съветвам да не си избираш за критикуване болни мозъци.

montanar

  • Гост
Re: Структурирана вода
« Отговор #13 -: Февруари 21, 2019, 07:35:54 pm »
Радико това което си посочил като пример за четвърто състояние ако имаш предвид ми прилича повече на преходен процес отколкото на конкретно състояние - разбира се може а се поддържа стабилно при конкретни условия но това в случая не важи щото говорим за вода която не е обвързана с конкретни параметри на средата в която се съхранява.
Цитат
И, ако това бъде потвърдено, може да има приложение в някои области, като например нанотехнологията и биологията.
- това ли ти е доказателството ......

Неактивен rumen21

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 99
Re: Структурирана вода
« Отговор #14 -: Февруари 21, 2019, 07:55:26 pm »
 Арахая, ако това което се твърди за структурираната вода беше изследвано от някоя от точните науки , щях да споделя мнение . Това , че съм прочел  тук, там разни неща , нищо не означава.  Трябват обосновани твърдения и доказателства . Просто и ясно !