Начало > Правила на форума, изисквания за правопис, урок по граматика, работа с изображения

изтрийте ме.

<< < (8/9) > >>

EDM electronics:
Нещо не ти е логическа мисълта.
Кофеина няма антисептично действие, той засяга нервната система - възбудител е. Кара организма да отделя определен вид хормони, за да е във възбудено състояние, действа неблагоприятно на сърдечно-съдовата система, предизвиква аритмия, сърдечен пристъп, въобще има негативно действие върху организма. Стеснява и кръвоносните съдове и на това се дължи повишаването на кръвното налягане след употребата на кафе. Колата има още по-силно от гореописаното действие, защото има наблъскан повече синтетичен кофеин. А тежката артилерия в това направление са енергийните напитки, които се приемат обикновено от глупаци. Умен човек не пие енергийни напитки.  :)

В тоя Интернет всеки може да си напише някаква статия. Това, че някой е прочел нещо от някой, не означава, че е вярно. Доверие се дава на хора, които са се доказали в професията си, не на въздухари, като тия дето скачат по площадите и викат - който не скачал бил комунист /тъпунгери/.

Кофеина потискал причинителите на инфекции, а тоя дето пиел всеки ден кафе и приемал кофеин, не него не му действали, щото били привикнали. Ти да видиш логика  :)

krasias:

--- Цитат на: EDM electronics в Януари 31, 2023, 09:52:46 am ---Нещо не ти е логическа мисълта.
Кофеина няма антисептично действие, той засяга нервната система - възбудител е.

--- Край на цитат ---
Е то и аз съм го написал същото, и отровата е лекарство зависи от дозата. Много добре го написах в по преден пост че ако се употребява непрекъснато е много вредна. Временната възбуда два сили на организма да се справи с настинката, но трябва да уцелиш дозата а не да изпиеш голямо количество набързо.

EDM electronics:

--- Цитат на: krasias в Януари 31, 2023, 10:10:22 am --- Е то и аз съм го написал същото, и отровата е лекарство зависи от дозата. Много добре го написах в по преден пост че ако се употребява непрекъснато е много вредна. Временната възбуда два сили на организма да се справи с настинката, но трябва да уцелиш дозата а не да изпиеш голямо количество набързо.

--- Край на цитат ---

Таратанци си написал същото. Ти ползваш клишета - "лекарството зависи от дозата отрова". Тук в тая конкретика е неприложимо.
По твоята антилогика, тия дето са болни или имат хронична инфекция, и пият обикновено кафе и кола, би трябвало да не се разболяват, а то е тъкмо обратното - затрудняват лечението си. Пиенето на кафе и кола първо е вредно от към захарта, второ от към кофеина. Хроничните инфекции в гърлото, причинени от гъбички, се обострят изключително от газираните напитки, те им действат като храна, стимулират ги.  :)

Стимулирането на определени хормони в организма по неестествен начин води до дефицита им в бъдеще. Хормоните които се отделят от кофеина потискат хормоните на съня - мелатонина. Мелатонина се произвежда от организма при наличие на тъмнина в очите и от инфрачервени лъчи /топлина/.
От личен опит знам, че започна ли да прекалявам с кафето, започвам да заспивам трудно и се появява лош сън. Спра ли тотално кафето - сънят става отличен.

За да неутрализира кофеина, организма използва хормони. И привикването се състои именно в това. Пиеш ли редовно кафе, то ти действа слабо, защото организма е включил защитен хормонален протокол. Спреш ли да пиеш за дълго време кафе и след това употребиш, направо се разтреперваш, защото организма не може да включи толкова бързо защитния протокол, това става след известно време.

krasias:

--- Цитат на: EDM electronics в Януари 31, 2023, 10:21:30 am --- Спреш ли да пиеш за дълго време кафе и след това употребиш, направо се разтреперваш, защото организма не може да включи толкова бързо защитния протокол, това става след известно време.

--- Край на цитат ---
А, виждаш ли как знаеш за какво става въпрос, аз не пия нито кафе нито кола и не ги препоръчвам на никого за постоянна употреба. И точно това което си описал по горе се случва с мен като пия кола, но при малко по голяма доза, примерно две чаши кола. Ако обаче изпия една чаша кола се чувства приятна топлина и приятно повишаване  на адреналина.

EDM electronics:

--- Цитат на: krasias в Януари 31, 2023, 10:38:32 am ---..... Ако обаче изпия една чаша кола се чувства приятна топлина и приятно повишаване  на адреналина.

--- Край на цитат ---

Аз ти препоръчвам, за да се чувстваш още по-добре сутрин, да смъркаш по една магистралка кокаин, също като президента Зеленски. След употребата на кокаин ставала много светла душата  :D. Той в откровено интервю обяснява на журналист, как става сутринта и смърка кокаин, и как после се чувства добре, препоръчва го на всеки съвсем доброжелателно и умилително.  :D

Ако не си го гледал това видео и не ми вярваш, да не кажеш че си измислям, мога да ти го намеря?  :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия