Автор Тема: изтрийте ме.  (Прочетена 117554 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: изтрийте ме.
« Отговор #30 -: Януари 30, 2023, 06:43:05 pm »
Кока колата е създадена като лекарство против настинка и първоначално се е продавала в аптеките. Тя и сега помага и ми е помагала много пъти, най добре е със студена кола и не повече от литър. Но е пълна лудост и е много вредна да се пие постоянно, наистина може да предизвика много болести и спира да лекува настинка. Аз пия само когато ми е необходимо за лечение.
Съвременната Кока-Кола няма нищо общо с онова лекарство от преди 150 години. Освен вода (и ако си късметлия - захар)...

Цитат
Fluid extract of Coca: 3 drams USP
Citric acid: 3 oz
Caffeine: 1 oz
Sugar: 30 lbs
Water: 2.5 gal
Lime juice: 2 pints (1 quart)
Vanilla: 1 oz
Caramel: 1.5 oz or more for color
The secret 7X flavor (use 2 oz of flavor to 5 gals syrup):

Alcohol: 8 oz
Orange oil: 20 drops
Cinnamon oil: 10 drops
Lemon oil: 30 drops
Coriander oil: 5 drops
Nutmeg oil: 10 drops
Neroli oil: 10 drops

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: изтрийте ме.
« Отговор #31 -: Януари 30, 2023, 07:43:41 pm »
В 1,5 л КокаКола се съдържа 200 гр. или 1 чаша захар. В 2 л Кока кола се съдържат 280 гр. захар!
Не само това, но и доста  сол има, точно и затова захрта не се усеща, и затова след пиене човек "усеща" че е още жаден.

Захарта е токсин, както и да го погледнете, и когато този токсин се взема в натуралната му форма, с много фибри, както е при плодовете, тогава тези фибри предпазват черния дроб (чрез бихомичните процеси в стомаха). В противен случай, когата се консумира захарта (без тези фибри), с каквито и да са преработени храни ( та даже и "натурални" сокове ), тя отива към черния дроб. Затова може да имате чернодробна цироза при хора които никога не са близвали алкохл ( течна захар ), точно понеже те може да не пият алкохол, но консумират други захърни отвращения, които постепенно, с промяната процесите на митохондриите, убиват бавно хората.

Д-р Лъстиг е може би най-извесният изследовател, които от години говори за проблемите с добавената захар: https://www.youtube.com/watch?v=dBnniua6-oM 

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: изтрийте ме.
« Отговор #32 -: Януари 30, 2023, 07:44:18 pm »
Съвременната Кока-Кола няма нищо общо с онова лекарство от преди 150 години. Освен вода (и ако си късметлия - захар)...
Чак пък нищо общо, то че може да има промени може, но ако си от хората които като прочетат "лимонена киселина" и си мислят че я има само в лимоните то няма никакъв смисъл от коментар. Факт е че на мен ми действа така както е действала преди 150 години и помага и то по добре и по бързо от каквито и да било лекарства.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: изтрийте ме.
« Отговор #33 -: Януари 31, 2023, 09:18:26 am »
Чак пък нищо общо, то че може да има промени може, но ако си от хората които като прочетат "лимонена киселина" и си мислят че я има само в лимоните то няма никакъв смисъл от коментар. Факт е че на мен ми действа така както е действала преди 150 години и помага и то по добре и по бързо от каквито и да било лекарства.

Помага ти таратанци...
Пробвал съм преди много години тая партенка, че Колата лекувала възпалено гърло, други мои познати са пробвали - нищо общо с реалността. Когато говорим за инфекция на гърлото, то тя е причинена или от бактерии - стрептококи или хроничните се причиняват то гъбички кандида, като фарингита или ларингита примерно. Как тая Кола ще ти избие бактериите и гъбичките, единствено намирам логика в консерванта - лимонена киселина, която да речем е способна да потисне част от бактериите, но слаб ли ти имунитета нищо от това няма да ти помогне, наивник...

Явно при теб "действа" щото ти си с много светла душа, не ти е така тъмна или дори черна душата, като при останалите - от религията ще да е, другите вярващи нищо не разбират за отвъдното, щото са им черни душите.  :D

Явно и щото си голям антикомунист и си мислиш, че като се направиш на такъв публично, си голям пич. Но си забравил, че там откъдето си вадиш хляба - язовира, помпите, цялата инфраструктура, са ги правили ония омразни от теб комунисти.  :)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: изтрийте ме.
« Отговор #34 -: Януари 31, 2023, 09:44:45 am »
Действа заради кофеина който се съдържа в нея в комбинация с танините ( специфични вещества оцветители ), получава се възбуда, нещо като допинг, има и други билки с подобно действие. Но ако всеки ден пиеш кафе няма да подейства, разбира се ти си привикнал към кофеина.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: изтрийте ме.
« Отговор #35 -: Януари 31, 2023, 09:52:46 am »
Нещо не ти е логическа мисълта.
Кофеина няма антисептично действие, той засяга нервната система - възбудител е. Кара организма да отделя определен вид хормони, за да е във възбудено състояние, действа неблагоприятно на сърдечно-съдовата система, предизвиква аритмия, сърдечен пристъп, въобще има негативно действие върху организма. Стеснява и кръвоносните съдове и на това се дължи повишаването на кръвното налягане след употребата на кафе. Колата има още по-силно от гореописаното действие, защото има наблъскан повече синтетичен кофеин. А тежката артилерия в това направление са енергийните напитки, които се приемат обикновено от глупаци. Умен човек не пие енергийни напитки.  :)

В тоя Интернет всеки може да си напише някаква статия. Това, че някой е прочел нещо от някой, не означава, че е вярно. Доверие се дава на хора, които са се доказали в професията си, не на въздухари, като тия дето скачат по площадите и викат - който не скачал бил комунист /тъпунгери/.

Кофеина потискал причинителите на инфекции, а тоя дето пиел всеки ден кафе и приемал кофеин, не него не му действали, щото били привикнали. Ти да видиш логика  :)


Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: изтрийте ме.
« Отговор #36 -: Януари 31, 2023, 10:10:22 am »
Нещо не ти е логическа мисълта.
Кофеина няма антисептично действие, той засяга нервната система - възбудител е.
Е то и аз съм го написал същото, и отровата е лекарство зависи от дозата. Много добре го написах в по преден пост че ако се употребява непрекъснато е много вредна. Временната възбуда два сили на организма да се справи с настинката, но трябва да уцелиш дозата а не да изпиеш голямо количество набързо.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: изтрийте ме.
« Отговор #37 -: Януари 31, 2023, 10:21:30 am »
Е то и аз съм го написал същото, и отровата е лекарство зависи от дозата. Много добре го написах в по преден пост че ако се употребява непрекъснато е много вредна. Временната възбуда два сили на организма да се справи с настинката, но трябва да уцелиш дозата а не да изпиеш голямо количество набързо.

Таратанци си написал същото. Ти ползваш клишета - "лекарството зависи от дозата отрова". Тук в тая конкретика е неприложимо.
По твоята антилогика, тия дето са болни или имат хронична инфекция, и пият обикновено кафе и кола, би трябвало да не се разболяват, а то е тъкмо обратното - затрудняват лечението си. Пиенето на кафе и кола първо е вредно от към захарта, второ от към кофеина. Хроничните инфекции в гърлото, причинени от гъбички, се обострят изключително от газираните напитки, те им действат като храна, стимулират ги.  :)

Стимулирането на определени хормони в организма по неестествен начин води до дефицита им в бъдеще. Хормоните които се отделят от кофеина потискат хормоните на съня - мелатонина. Мелатонина се произвежда от организма при наличие на тъмнина в очите и от инфрачервени лъчи /топлина/.
От личен опит знам, че започна ли да прекалявам с кафето, започвам да заспивам трудно и се появява лош сън. Спра ли тотално кафето - сънят става отличен.

За да неутрализира кофеина, организма използва хормони. И привикването се състои именно в това. Пиеш ли редовно кафе, то ти действа слабо, защото организма е включил защитен хормонален протокол. Спреш ли да пиеш за дълго време кафе и след това употребиш, направо се разтреперваш, защото организма не може да включи толкова бързо защитния протокол, това става след известно време.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: изтрийте ме.
« Отговор #38 -: Януари 31, 2023, 10:38:32 am »
Спреш ли да пиеш за дълго време кафе и след това употребиш, направо се разтреперваш, защото организма не може да включи толкова бързо защитния протокол, това става след известно време.
А, виждаш ли как знаеш за какво става въпрос, аз не пия нито кафе нито кола и не ги препоръчвам на никого за постоянна употреба. И точно това което си описал по горе се случва с мен като пия кола, но при малко по голяма доза, примерно две чаши кола. Ако обаче изпия една чаша кола се чувства приятна топлина и приятно повишаване  на адреналина.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: изтрийте ме.
« Отговор #39 -: Януари 31, 2023, 12:35:16 pm »
..... Ако обаче изпия една чаша кола се чувства приятна топлина и приятно повишаване  на адреналина.

Аз ти препоръчвам, за да се чувстваш още по-добре сутрин, да смъркаш по една магистралка кокаин, също като президента Зеленски. След употребата на кокаин ставала много светла душата  :D. Той в откровено интервю обяснява на журналист, как става сутринта и смърка кокаин, и как после се чувства добре, препоръчва го на всеки съвсем доброжелателно и умилително.  :D

Ако не си го гледал това видео и не ми вярваш, да не кажеш че си измислям, мога да ти го намеря?  :)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: изтрийте ме.
« Отговор #40 -: Януари 31, 2023, 01:05:58 pm »
Съжалявам, аз се занимавам със самолечение а не със самоунищожение.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: изтрийте ме.
« Отговор #41 -: Януари 31, 2023, 02:37:57 pm »
Колата има антисептичен ефект заради консерванта който съдържа, (Ортофосфорна киселина), когато е затоплена, ефекта е по-голям. "Проверено - мини няма"

А джафкането е залудо.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: изтрийте ме.
« Отговор #42 -: Януари 31, 2023, 03:14:53 pm »
   Не казахте нищо за въглеродния двуокис. Всички газирани напитки го съдържат и това води до "микробомбардиране" най-вече на гърлото и сливиците. Студено и дразнещо = болест.  ... И после се чудят защо децата им са болни.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: изтрийте ме.
« Отговор #43 -: Март 14, 2023, 06:55:22 pm »
Каква е тази дисекция на Кока-Кола в подобна тема?