Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

Самоунищожение на магнитно поле

<< < (2/14) > >>

технократ:

--- Цитат на: venzi в Април 09, 2019, 10:06:57 pm ---При измерване на магнитната индукция с прибор   WT10A, на постоянен магнит с размери     Ф/30/10, N52 се получиха следните резултати.
Растоянието между магнита и сензора на прибора е 10мм.
Без преграда- магнитната индукция В=80 мТ.
1.С преграда от плътно желязо дебело 5мм. В=15 мТ.
2. С преграда от мю метал дебелина 1мм. В=10 мТ.
3. С преграда от Бисмуд  метал дебелина 10мм. В=75 мТ.
4. С преграда от Пиролитен графит  за магнитна левитация и  с   
    дебелина 4мм.  В=72 мТ.

--- Край на цитат ---

Значи мю метала най добре екранира. А откъде имаш този метал?

технократ:
Може да се сготви вкъщи.
Състав на мю метала - 77% никел, 16% желязо, 5% мед и 2% хром или молибден . ;)

Радико:
Венции, мисля че направения експеримент е леко некоректен защото пропуска дребна, но изключително важна подробност. Едните материали които тестваш "екранират" полето чрез поглъщане и пренасочване докато другите просто му се съпротивляват. Това са коренно различни неща.

Михаил Кузмов:
Бре момци, аз като прочетох заглавието на темата, останах с впечатление че полето (само полето) има някаква спосбност да се самоунищожава?? Демек, физическото тяло наречено магнит, по някакъв начин престава да бъде магнит? Виждам че се отплеснахте в посока, екраниране, деформиране, поглъщане и т.н.! Та за какво ще е лафа?

venzi:
Здравейте,
в експеримента целта ми е да открия по-добър начин да спра магнитното поле.
За момента това се оказа мю метал.
този който съм използвал е:"Nickel 48% mumetal alloy for shielding neodymium magnet, 23.5 × 30 cm, 0.35T", купен от Ebay.com, Южна Корея.
Състава му е: Никел 48%, Манган 0.5%, Силиции 0.35%, Желязо 51%.
Има и други сплави с изразен възпиращ магнитното поле ефект като Пермалой 80 със състав: Никел 80%, Желязо 15% и Молибден 5%.
Предвид високата температура на топене на част от съставките не ми е възможно да си ги направя в домашни условия.
Ще опитам с отделните метали, като ги подредя в сандвич и ще видя какви резултати ще се получат. Ще ви информирам.
Наистина не знам как се унищожава магнитно поле освен с повишаване на температурата, но мисля , че е важно за някой експерименти да отклоним или намалим силата на магнитното поле.
Поздрави
Венци

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия