Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Енергия от биомаса

Отпадна листна маса за брикети

<< < (5/5)

технократ:

--- Цитат на: juliang в Февруари 03, 2019, 06:31:27 pm ---Добре, друг въпрос ... Тон дърва заема грубо 2 кубика. Имаш ли идея какъв обем заема 1 тон листа? Щот аз се сещам кат събирам листа в 120 литрови найлонви чували, че всеки от тях тежи не повече от 10-тина кила, колкото и да ги тъпча.

--- Край на цитат ---

И какво, знам че листната суха маса е с ниска плътност, затова и споменах че са само част от микса, като туриш талаш, отпаден въглищен прах и ги пресоваш, що да не станат хубави брикети за огрев. Такава ми е идеята, какво недобро има в тази идея, аз засега нямам нужда от такива брикети, ама за в бъдеще ако цените на енергоносителите скочат още........?

juliang:
Слагай само талаш и и въглищен прах. Листата ще ти донесат повече главоболия отколкото полза.
А конкретно за обема ... ще ти трябва огромно помещение за да съхраняваш тон листа. Тия листа трябва да ги държиш сухи, даже да им осигуриш възможност да изсъхнат още повече - да ги обръщаш, да ги разбъркваш... Трябва да ги пазиш да не загният. Какво - ще ги миеш преди да ги складираш ли? Тия сичките гъбични спори дет са по тях нали ще ги нападнат и ще стане егати мазалото ако ги оставиш няколко месеца в чували някъде...

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия