Автор Тема: Бифилярна намотка на индукционен котлон Ефект  (Прочетена 34008 пъти)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
На какъв принцип е този ефект, тесла електричество, студен ток или нещо друго. Другарят прави експеримент и се съмнява дали 2 киловатовият индукционен котлон захранва 5 киловатови халогенни лампи. Моля гледайте и си кажете мнението. Излизат и много други подобни опити в тубата всеки божи ден, но каналът на този другар е доста добър.
https://www.youtube.com/watch?v=iNCuJ5k2f7g

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Бифилярна намотка на индукционен котлон Ефект
« Отговор #1 -: Януари 29, 2019, 07:27:30 pm »
Някой знае ли на какъв принцип действа вилката на Авраменко, състояща се от два диода и един кондензатор. Има свойството да лови електромагнитни вълни и да ги концентрира чрез резонанс.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Бифилярна намотка на индукционен котлон Ефект
« Отговор #2 -: Януари 29, 2019, 07:30:54 pm »
Ето вилката на авраменко
https://www.youtube.com/watch?v=N5Iv8qP9QAo

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Бифилярна намотка на индукционен котлон Ефект
« Отговор #3 -: Януари 29, 2019, 07:34:05 pm »
... Другарят прави експеримент и се съмнява дали 2 киловатовият индукционен котлон захранва 5 киловатови халогенни лампи. ...
Тоя пич какво измерване въобще проведе? Ей-така, на око реши че ламБите светят "като за около 2 киловата"... Според мен светеха като за под 1 киловат, ма кой ма пита мен... Щот аз имам един стар фотографски осветител 1 киловат и като го светна в стаята не се стои.

Ето вилката на авраменко
https://www.youtube.com/watch?v=N5Iv8qP9QAo
Взимаш кондензатор и 2 диода и пробваш. Всъщност няма какво да пробваш, мисля сам се сещаш какъв ще е резултата... :)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Бифилярна намотка на индукционен котлон Ефект
« Отговор #4 -: Януари 29, 2019, 08:06:28 pm »
500W халогенка на това разстояние при 220в щеше да запали подложката за не-повече от 20 сек. Ако сложи още 10 халогенки последователно, може да стане скара за рибаааа (еднократна).

ПП. Видяхте ли жиците на бифилярката, какво ше стане с тях при 22а?
« Последна редакция: Януари 30, 2019, 12:07:18 am от atos »

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Бифилярна намотка на индукционен котлон Ефект
« Отговор #5 -: Януари 29, 2019, 08:06:30 pm »
Юлиане, айде тоя с индукционият котлон, че не е ясно каква мощност изкарва не е ясно, макар че се вижда на видеото че лампите му светят много ярко, само човек като направи опита в къщи може да разбере, ама вилката на Аврамова е голяма загадка. Поне за вилката ще пробвам , много е проста за изработка. То и бифилярка не е проблем да се навие за да се пробва с индукционен котлон каква мощност ще изкара. И аз се силно съмнявам, че се изкарва по голяма мощност, но токовете които се получават са високочестотни и не са опасни за човека, поне така твърдят експериментаторите.
« Последна редакция: Януари 30, 2019, 12:08:17 am от atos »

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Бифилярна намотка на индукционен котлон Ефект
« Отговор #6 -: Януари 29, 2019, 08:09:42 pm »
500W халогенка на това разстояние при 220в щеше да запали подложката за не-повече от 20 сек. Ако сложи още 10 халогенки последователно, може да стане скара за рибаааа (еднократна).

Гледай канала на другаря, предлага много видеа с бифилярка, на едно видео загрява 3 киловатов реотан до ярко бяло, пък котлона му на макс показва 2000 вата. Най добре е да се експериментира а не само да се гледа със скепцис, то така , за какво участвате във форума, не е ли за да се търси СЕто :)

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Бифилярна намотка на индукционен котлон Ефект
« Отговор #7 -: Януари 29, 2019, 08:14:08 pm »
https://www.emag.bg/kotloni/c е то Ви котлони и почвайте да теглите ЦЕ. :)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Бифилярна намотка на индукционен котлон Ефект
« Отговор #8 -: Януари 29, 2019, 08:18:01 pm »
По тази логика, ако закачи 4 халогенки, би трябвало да гръмнат.
Този случай е от тези, дето се вика, "Не мож си отряза от корема, и да си го залепиш на гърба"

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Бифилярна намотка на индукционен котлон Ефект
« Отговор #9 -: Януари 29, 2019, 09:23:52 pm »
По тази логика, ако закачи 4 халогенки, би трябвало да гръмнат.
Този случай е от тези, дето се вика, "Не мож си отряза от корема, и да си го залепиш на гърба"

Що да гръмнат, ти като закачиш 5 лампи в паралел към мрежата те гърмят ли? Аз не твърдя че се получава на изхода 101% енергия от входящата в индукционият котлон, пускам видеото за да се коментира и да се видят различни гледни точки.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Бифилярна намотка на индукционен котлон Ефект
« Отговор #10 -: Януари 29, 2019, 10:50:25 pm »
Ми тва са точките! Кво да се умува? Ти не знаеш ли принципа на котлона? Мислиш ли че производителя ще го произвежда, и дава на пазара, пък други да вадят FEто от него?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Бифилярна намотка на индукционен котлон Ефект
« Отговор #11 -: Януари 30, 2019, 12:13:41 am »
https://www.emag.bg/kotloni/c е то Ви котлони и почвайте да теглите ЦЕ. :)
Тези оферти избиват рибата!
"Стъклокерамичен котлон с инфрачервен нагревател "...тия хептен ни вземат за идиоти, дразнещо е някак вече!
Все едно да седна в някой ресторант и да си поръчам омлет, ама с яйца, или таратор, но с кисело мляко вътре, дали сервитьорът няма да ме хакне с таблата по главата?

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Бифилярна намотка на индукционен котлон Ефект
« Отговор #12 -: Януари 30, 2019, 12:53:00 am »
Атос, не знам какво те дразни но всичко си е много точно написано. Преди появата на истинските индукционни котлони с висока честота, точно инфрачервените котлони не знам защо ги наричаха индукционни. Още в началото като се появиха индукционните котлони колко пъти съм влизал в големи магазини, питам имате ли индукционни котлони и консултантите веднага ме водят при инфрачервените. Така че сега наистина се налага да се укаже кой какъв котлон е щот и двата вида са керамични.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Бифилярна намотка на индукционен котлон Ефект
« Отговор #13 -: Януари 30, 2019, 02:09:18 am »
Ок, Краси...обясни ми кой котлон не е с инфрачервен нагревател? Говоря за излъчването от плочата, разбира се...

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Бифилярна намотка на индукционен котлон Ефект
« Отговор #14 -: Януари 30, 2019, 02:43:11 am »
не се лъжете по тези експерименти с индукционен котлон и плоски бифилярни намотки... защото това е обикновенна електромагнитна трансформация с всички характерни за нея особенности, а видеата на тая тема са просто мракобес и нищо повече (включително и тези на другаря Копеца)