Автор Тема: Радиестезия - отговори на махалото  (Прочетена 49509 пъти)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #60 -: Февруари 04, 2019, 04:29:04 am »
Хълк, защо бе пич ми ги говориш всичките тия неща?

Юлиане някои неща не ти ги писах за теб, но като виждам въпросите, които задаваш, може да се заключи. че мислиш по въпроса:)
Но отговорите дали няма да те шашнат още повече (някои неща с основание са били тайни/скрити - не всеки е готов за това)

Свободна воля има, и по това хората се различават от други биологични обекти(а хората не са произлязли от маймуните, а обратното - маймуните от изостанали хора, Дарвин не е прав, колкото и да се  е старал по-въпроса. )
Но освен свободна воля има и свързани с взетото вече решение последствия и те може да се застъпват - "кой каквото прави, на себе си го прави", "ако сееш ветрове, ще жънеш бури".

Цитат
1. Всичките библии и завети ...
Има промени и това е факт, въпреки специалното предупреждение, за което вече писа Радико
Цитат
"А аз свидетелствувам всекиму който слуша думите на пророчеството на тази книга: Ако приложи некой на това, Бог ще наложи на него неписаните в тази книга язви; 19. и ако отнеме некой от думите на книгата на това пророчество, Бог ще отнеме неговата част от книгата на живота, и от светия град, и от написаните в тази книга. " Апокалипсис от Йоан, 22:18-19
Но!
Цитат
Недейте се лъга: Бог поругаем не бива; понеже каквото посее человек това ще и да пожъне; 8. защото който сее в плътта си от плътта си ще тление да пожъне; а който сее в Духа от Духа ще живот вечен да пожъне. Посл. към Галатяните 6:7-8
- има периодични импулси за корекция, които стават с цел подновяване и поддържане на развитието - например знае се, че Великия Западен Учител Християн Розенкройц(основателя на розенкройцерския орден, известен още като граф Сен Жермен) се преражда на всеки 100 години! За Дънов и за други Духовни Учители от 20 и 21 век да не говоря. Аз поне 1 съм срещал на живо. "Не бойте се деца, леб ще има"!

Цитат
2. Кой решава кои от миряните...
- Дали не са решили за всички да са скрити, пък който влезе вече в църквиянската секта на по-високо ниво може и да може нещо да понаучи, ако не го интересуват повече разбира се ролекси и млади послушници...
Пледполагам не мискиш, че всеки може да иде да си чете от някоки ватикански библиотеки...
Затова няма кво да чакаме на тях - пиши го бегАло. Който търси намира, вече има достатъчно информация дори онлайн.

Цитат
3. Колко века вече
- Определено, съдбата на човека е свързана със съдбата на народите и планетата, но последствията както индивидуално, така и групово не са преставали, и всичко се смята математически точно - има отговорни за това, наричат ги Господари на Кармата. Иначе, доколкото съм разбрал физическото съществуване и развитие на Земята на материален план ще е още няколко хиляди години, ще се съвдинин с Луната и ще след някое време - съществуване/развитие на енергиен/нематериален  план.

Цитат
Явно звездите решават кога да ч*
- не е точно така:))) Преди да се въплати Духа на бъдещото дете, може години да работи за подготовката на бъдещето си въплъщение, и майка му и баща му още да не се познават, но после да се.:)
Сори ако се чувстваш използван, но не винаги е задължително всичко да ти харесва:)
Обръща се значение и на зачеването, но важното е момента на излизане от тялото на майката, в този момент положението на планетите се "отпечатва" в мозъка и биополето/аурата на детето. Някои специално планират раждания, това е факт(информация от бившата Токуда)

Цитат
П.С.С. Според мен на двете заповеди
- ти като сглобяваш/ремонтираш горелки, позволяваш ли им да работят както си искат или предпочиташ дейността им да е по зададените производствено параметри :P



Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #61 -: Февруари 04, 2019, 10:01:44 am »
... ти като сглобяваш/ремонтираш горелки, позволяваш ли им да работят както си искат или предпочиташ дейността им да е по зададените производствено параметри :P
Не ти ли е тъжно за самия себе си, приемайки ролята на горелка? Или то ... това е Божа работа, какъв съм аз че да се меся в неговите дела, дай да си сгрибам тихичко в ъгъла, то всичко е предрешено...
Наистина ми е жал за хора, мислещи по този начин.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #62 -: Февруари 04, 2019, 10:23:52 am »
Не ти ли е тъжно за самия себе си


Изгори, за да светиш!

Когато фактите говорят, Хулио, и Juliang да замълчи(кот такоа:)
Някои неща са предопределени, други не, важното е да може да се различава между двете, но това не е обикновена човешка способност...


Не изместваш ли темата от същността и?/А/
« Последна редакция: Февруари 04, 2019, 12:54:21 pm от atos »

Арахая

  • Гост
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #63 -: Февруари 04, 2019, 11:29:11 am »
Радиестезия, наука, религия, мистика, бири.... Всички сте в 10-тката, защото....

" ... тя е и наука и изкуство и религия и философия - четирите стълба, на които се крепи всяка цивилизация."

"Радиестезия се нарича способността на човека да чувства, усеща различни излъчвания, да улавя сигнали от природните обекти, от живите същества, от човека, от космическите обекти и т.н. непосредствено или от разстояние - малки или космически величини." С помощта на посредник- махало, багети и т.н. Може и без  ;).

И е доста древно знание.

През 1913г. Международният конгрес по експериментална психология потвърждава съществуването на феномена със създаването на специална комисия и учредява Международен съюз на радиестезистите. :)

Всичко е вълни и информация.  Има си и теоретични обосновки/хипотези за радиестезията- ептонната теория на Исаков и Охатрин, теория на Г. Божилов, тръбичките на Пенроуз, система " Кенрак", мозъкът - кохерентен генератор от лазарен тип и други.

Използва се в много и различни области, дори и в медицината.
Понеже съм проВЕРЯВАЩ човек, съм правила следното... Дадох косъм на един човек, радиестезист, а той "от косъма" трябваше да извади информация за основни мои здравословни характеристики- от кръвна картина до плътност на костите и т.н. После си направих традиционните медицински изследвания, е нещата съвпаднаха :). Та си представете, колко информация се съдържа в един косъм, хихихи.

Юлиане, Грийнхълк не ти обяснява, че всичко е предрешено. Поне аз не го разбрах така. Това си е твоя интерпретация на изказаното от него. Щом си толкова свободен и независим, не си седиш тихичко в ъгъла, що не направиш така, че да дишаш различен въздух, а не този, който е в атмосферата на земята. Въздухът е един, това е! Дали го приемаме или не, не можем да дишаме друг, защото сме потопени в тази атмосфера. Когато си в една стая с някой, въздуха, който той вдиша и издиша, после го вдишаш и издишаш ти... Това означава, че по някакъв начин всички сме свързани. Въздухът е метафора...
« Последна редакция: Февруари 04, 2019, 08:24:03 pm от atos »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #64 -: Февруари 04, 2019, 08:10:41 pm »
Здравейте колеги,
   Радиестезия може да се опорочи. Това го говора от личен опит тъй като съм обучавал групи за търсене на вода, кабел, водопровод и въглища, както диагностика по снимка, търсене на изчезнали, ориентиране по радиопредаватели и геомагнитно поле. Възможностите са огромни, но в процеса на работа се виждат недостатъци.
 
  За диагностика отлични резултати дават, ограничени хора, защото не влияят на махалото със своето съзнание.
  За лекуване става от силни духовни хора, или универсалното лекарство пост и молитва. Има една особеност без разкаяние за греховете молитвите не се изпълняват и хронични заболявания се забатачват т.е не се лекуват.

Арахая

  • Гост
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #65 -: Февруари 07, 2019, 03:46:28 pm »
Така е mi68, наистина има доста фактори, които могат да възпрепятстват "чистотата" на отговора. Затова си е нужен тренинг и отстраняване на "пречките" преди меренето, като някои неща си изброил. Но стига да иска, човек може да се тренира да не влияе на отговорите с личностните си особености и лични перспективи. Освен това е важно да няма запушени енергийни канали, различни сериозни физически и психически заболявания, да има достатъчно наличен личен енергиен потенциал и още куп други неща. И за лечението си много прав! Ако няма дълбока личностна промяна и осъзнаване, всяка помощ, било то чрез радиестезия, с медицина или какъвто и да е метод, е временна. Едно се кърпи, друго се къса...

Ако ви се занимава... Ето първо координатна система, за да си определите посоките на отговорите :)


A после и карти  :). На който му се занимава, нека да замери цвета на картите ( с червена или черна боя е)  8)
ПС: ще пусна после, разбира се, и картите обърнати за сверка на отговорите :)

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #66 -: Февруари 07, 2019, 04:05:24 pm »
Това го говора от личен опит тъй като съм обучавал групи за                                                  , както диагностика по снимка,
Снимката в профил ли трябва да е, или както СЕ казва в анфас.


  За диагностика отлични резултати дават, ограничени хора, защото не влияят на махалото със своето съзнание.   
Аа, тези групи от къде си ги "набирал", ако не е тайна?
« Последна редакция: Февруари 07, 2019, 04:12:49 pm от atos »

Арахая

  • Гост
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #67 -: Февруари 09, 2019, 12:12:11 pm »
Ако някой тайничко ;) се е пробвал да замери картите, ето и обърнатите карти за сверка. :)


Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #68 -: Февруари 09, 2019, 02:40:47 pm »
Точно им познах реда до една, но с абсолютно обратна визия - разменени черни и червени! Странно?!
Махало не съм ползвал (но няма да ви казвам метода, за да не давам храна на троловете).

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #69 -: Февруари 09, 2019, 04:22:31 pm »
Сиреч получил си негатив на образа черното е червено а червеното е черно. Ами какво да ти кажа малко по нагоре " маи беше" Мито купона спомена, че на онова място от което идват отговорите имат странно чувство за хумор.

Арахая

  • Гост
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #70 -: Февруари 09, 2019, 05:47:41 pm »
Предполагам с какво си мерил, Атос :). И аз преди да ги обърна ги премерих, но не с махалото :). Имах 1 грешка.

Радико, о да, имат понякога 'странно' чувство за хумор от 'онова място'.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #71 -: Февруари 09, 2019, 08:15:28 pm »
Радико със сигурност си прав :D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #72 -: Февруари 09, 2019, 08:37:02 pm »
Радико със сигурност си прав :D
Ами, не не съм бил съвсем прав. "Аз скелета" пусна това в началото на темата. До сега рових да проверя.
« Последна редакция: Февруари 10, 2019, 02:11:59 pm от atos »