Автор Тема: Радиестезия - отговори на махалото  (Прочетена 49498 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #45 -: Февруари 03, 2019, 03:05:35 pm »
<a href="https://www.youtube.com/v/bAeqcixXrds" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/bAeqcixXrds</a>

Феноменът Хасан Узунов от Родопите открива вода под земята с багети. Който не вярва да отиде и да провери лично
Ха Ха Ха
За англоезични, франкофони, немскоговорящи и т.н. може да е феномен. Тук на балканите това не е феномен. Тук се счита за феномен ако намериш българин който няма такива способности. Тук, абе кво да ти кажа то дори и Юлиян го може това.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #46 -: Февруари 03, 2019, 03:56:13 pm »
В интерес на истината и аз съм пробвал това. Показва че има вода, но никога не съм копал. Интересно е, че има хора който определят на колко метра е водата. Някой знае ли как се определя разстоянието до водата?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #47 -: Февруари 03, 2019, 04:07:43 pm »
Когато багетата се забие надолу, спираш и започваш да маршируваш не много бързо на място. Без да набиваш крак, не е нужно. На всяка стъпка, отговаря по един метър. Когато броят на стъпките съвпадне с дълбочината на водата, багетата започва да се вдига сама видимо.
Това е най-популярния метод.
Разбира се, има и други, в случая предварително си "оразмерил" ментално действията си, да отговарят на реалната дълбочина.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #48 -: Февруари 03, 2019, 04:55:26 pm »
... На всяка стъпка, отговаря по един метър. Когато броят на стъпките съвпадне с дълбочината на водата, багетата започва да се вдига сама видимо.

В момента в който се намесят "изкуствени" мерни единици, веднага започвам да усещам нещо гнило.
Виж сега ... не се заяждам (боже, трябва да си го сложа като подпис под всеки мой пост :) ), но ... защо точно метър? Метъра е единица която е "изсмукана от пръстите", изкуствено създадена от човека, природата не работи с тази мерна единица. Защо не фут, или педя, или ... де да знам ... примерно еди-колко си пъти ръста на мерещия или толкова пъти разстоянието от края на багетата до земята... нещо което да се връзва, нещо ... аналогово.

Разбираш ли .. ако утре ООН (или института за мерки и теглилки или който там отговаря за това колко е дълъг метъра) реши че метъра вече е нещо, което е 2 пъти по-голямо от сегашния метър то какво ще се случи? Изведнъж багетата ще почне да се вдига на 2 пъти по-малко стъпки, или вече броя стъпки няма да отговаря на метрите?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #49 -: Февруари 03, 2019, 05:13:39 pm »
Не, багетата ще покаже точно толкова, колкото си заложил в личното си разбиране за мярка!
С други думи - ако не си запознат с метъра като мерна единица, а цял живот си мерил във футове, дълбочината ще е в реални футове!
Връзката е с твоят ментално - енергиен потенциал, не с "мерни единици на природата" - такива не съществуват, манията да се мери е човешка, не природна!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #50 -: Февруари 03, 2019, 06:15:14 pm »
Не, багетата ще покаже точно толкова, колкото си заложил в личното си разбиране за мярка!
С други думи - ако не си запознат с метъра като мерна единица, а цял живот си мерил във футове, дълбочината ще е в реални футове!
Връзката е с твоят ментално - енергиен потенциал, не с "мерни единици на природата" - такива не съществуват, манията да се мери е човешка, не природна!
Добре, тогава излиза че твоя "ментално-енергиен потенциал" знае на каква дълбочина е водата още преди да си хванал багетата. За чий ти е това театро тогава? :)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #51 -: Февруари 03, 2019, 06:21:16 pm »
Добре, тогава излиза че твоя "ментално-енергиен потенциал" знае на каква дълбочина е водата още преди да си хванал багетата. За чий ти е това театро тогава? :)
За да стигне информацията до мозъка в удобен за разбиране вид, естествено!
Багетата е уредът, който предава тази информация.
Или смяташ, че по презумпция всеки е екстрасенс с директно разбиране?

Ти, като караш кола, защо гледаш спидометъра с каква скорост се движиш? Нима нямаш усещане за скорост, наблюдавайки околността?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #52 -: Февруари 03, 2019, 06:34:46 pm »
За да стигне информацията до мозъка в удобен за разбиране вид, естествено!
Багетата е уредът, който предава тази информация.
А кой управлява ръцете, държащи багетата? Не ми казвай че не е мозъка само... или че багетата се навежда от външна сила... Тоест мозъка трябва сам на себе си да си преведе информацията, без участието на съзнанието?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #53 -: Февруари 03, 2019, 06:36:57 pm »
Естествено, че е от външна сила! Това всеки ще ти го каже!
Странно е как даваш констатации по въпроси, по които опитът ти е = 0 ?

Юлиане, просто е!
Багетата е...чатал от черничева клонка с рамена от 30 до 60 см. които хващаш в краищата. Колкото по-прясно отрязана е, толкова по-ефективно работи.
Експериментът е повторяем и с еднакъв резултат, какво повече?

Ти неизменно искаш обяснения, които точно да пасват на личните ти убеждения!
Е, опитай се ти да го обясниш де? По твоя си начин?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #54 -: Февруари 03, 2019, 06:52:34 pm »
Юлияне има още едно приложение на багетите което лесно можеш да провериш а може вместо дървен чатал да ползваш две огънати на "г" метални пръчки. В необходимия момент се завъртат и се кръстосват. Държиш ги за късите краища насочени напред някои го правят с прибрани лакти други с изпънати ръце, явно си е до човека. Та хващаш багетите и почваш бавно да се въртиш в кръг. " това когато си жаден" в момента в които пръчките се кръстосат, това е посоката до най близката бира. Пиша това напълно сериозно.
« Последна редакция: Февруари 03, 2019, 06:56:09 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #55 -: Февруари 03, 2019, 06:54:45 pm »
Да, трябва да си наясно със себе си предварително какво ще търсиш, за бира не съм пробвал ;D

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #56 -: Февруари 03, 2019, 07:12:42 pm »
Юлиане, има я информацията, но не всеки има достъп до нея на съзнателно ниво. А и в някои случаи по-добре, защото повечето хора биха използвали някои скрити(ИЛИ ОКУЛТНИ информации) за лични цели или вреда/разрушение. "На бодлива крава рога не се дават"
Окултно значи тайно/скрито, а не да си правиш някакви култове - това за неинформираните християни или сектанти.
И което е по-интересно и в Библията се говори за тайни и даже сам Христос на масите говори с притчи, а на учениците - Тайните на Царството Божие.
"10. И пристъпиха учениците и рекоха му: Защо им говориш с притчи? 11. А той отвръща и рече им: Защото вам е дадено да познаете тайните на царството небесно, а тем не е дадено. " Ев. Матей 13:10-11


Учете я тази Библия ве, да не ви баламосват разни пастори и кюрета, те тяхната питка с мерцедесите и кутиите за дарения са си я опекли вече...

Другия забавен момент дето им е любим и на евангелисти и на саботяни и на православни  какво пишело в Стария Завет за астролозите и др. Пише - имало е причина за това - евреите е трябвало да минат през много специфично духовно обучение/развитие, но това се е отнасяло специално за тях, както и изискването да се яде кашерно месо, заклано по определен начин - което касае определени генетични особености на еврейския етнос. Един вегетарианец от 21 век не го е*е какво месо трябвало да ядат евреите преди около 3000 или повече години! още повече ако пише в Новия Завет, че е добре да не се яде месо и да не се пие вино!

Но другото, което е още по-интересно, че някои много "ревностни" църквияни (следващи учението на църквата) дали изобщо са запознати с:

""И от тех един законник, попита го, за да го изкушава, и каза:   
Учителю! Коя заповед е голяма в закона?   
А Исус му рече: Да възлюбиш Господа Бога твоего с всичкото си сърце, с всичката си душа и с всичкия си ум.   
Тази е първа и голяма заповед.   
А втора подобна на нея: Да възлюбиш ближният си като себе си.  "
На тези двете заповеди всичкият закон и пророците висят." Ев. Матей 22:40

Всичкия! Дали ще е астролог, дали ще е лечител или езотерик, ако е изпълнил тези две заповеди, не е твое сабачие дело да казваш кой е и кой не е, не се бъркайте в Божиите работи, да не ви патят главите!

Християнство е Учението на Христос, дадено от Него и тълкувано и обяснено от апостолите, църквиянство са човекоизмислени мъдрувания, решавани и одобрявани с гласувания на "вселенски събори" от "свети отци" - -фейка, колеги, не е само от създаването на Ютюб, има хилядолетни фейкове и милиони вярват в такива, за които даже няма текстове в Библията за това, и не става въпрос само за почитане на икони.

и накрая за Хулио, ако не е колабирал вече до тук от политНекоректноно ми изложение:
"какво общо имат звездите с това какъв съм се родил и какъв ще се себеосъзная? Какво общо имат звездите с МЕН?"


Имат, Хулио, защото не си се родил съвсем случайно, а в определено време, така че положението на звездите да претвори твоята съдба и карма(включително на ниво конфигурация и свойства на мозъка) така, че да е в съответствие с работата и делата ти от минали животи и какво уроци трябва да научиш в този. Енергията не се губи. (И всяко действия има противодействие - А Нютон се е занимавал и с Алхимия, не само с механика:)

И давайте го малко по-патриотично - ето човека гроба на Левски да търси, вие бири... гачи ни знайти къдей най-близката Била:)))
« Последна редакция: Февруари 04, 2019, 12:52:06 pm от atos »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #57 -: Февруари 03, 2019, 07:31:41 pm »
Хълк, защо бе пич ми ги говориш всичките тия неща? Не искам да те обидя, но ... вземи порасни и вземи живота и съдбата си в своите ръце. Не разбираш ли че една такава вяра направо те оковава... "Господ е решил че не мога", "Такава е волята Божия"... Или в обратния аспект - "Ръката Божия ми даде сили да свърша тази работа" и подобни.

Виж сега... приемам и вярващите, нямам нищо напротив тях. Но помисли реално:

1. Всичките библии и завети през вековете са преписвани десетки и стотици пъти. Едни попове са решавали кои преписи са по-верни от други, и това се е случвало стотици пъти за тия почти два века. В това, което е дошло до нас едва ли са останали и 10% от оригиналните писания (и то ако приемем че те са били написано от свидетели, а не са съчинени векове по-късно).

2. Кой решава кои от миряните да имат достъп до знанията и кои - не? Какви са тия окултни сборища дет решават съдбините на всеки поотделно и на огромни групи хора като цяло? Пак опираме до любимата ми статия - държите се точно както е описано в нея.

3. Колко века вече тоя Бог не наказва неверниците? Какво чака? Или поне да дойде Страшния съд и да останем (или по-вероятно "останат") само тия, дет са достойни да ходят по Земята... Ако почака още малко, от Земята няма да остане много...

Не, нямам нерви просто ... моля те, спести ми поне на мен тия обяснения. Ако искаш ги пробутвай на някой друг, но не и на мен.

П.С. Явно звездите решават кога да ч*кам жена си, та точно след 9 месеца да се появи детето ми... Д*ба ... дори не мога секс да правя без някой да ми каже "може" или "не може"... това не ти ли звучи вече параноично? И защо се взима рожденния му ден, като съвременната медицина може да ускори или забави раждането с месец, което обърква всички сметки с положенията на звездите в момента на раждането? Не е ли нонсес това? Или докторите вече имат силата да променят предопределеността на звездите? Защо точно раждането? Защо не зачеването?

П.С.С. Според мен на двете заповеди трябва да им се сменят местата. НА ПЪРВО МЯСТО трябва да е уважението и любовта към ближния, и чак след това към Бог. Защото в противен случай поразително прилича на чл. 1 на конституцията на НРБ от преди 1989 година. А и помисли реално... не може Бог да е такова егоистично к*пеле че да поставя неговите интереси пред тези на творенията си. Дори и ти, признай си ... ако трябва да избираш между Бог и живота/здравето/щаститето на друг човек (да не ти се случва...)...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #58 -: Февруари 03, 2019, 08:08:04 pm »
Нищо де Юлияне, каквито и да ти ги говори Хълк ти пробвай да потърсиш бирата
Тогава вече можем да говорим по сериозно по въпроса.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #59 -: Февруари 03, 2019, 08:11:06 pm »
Ма вие го обърнахте на Църква..
 Атос Благодаря за отговора. Това не го знаех.