Животът- начин на употреба! > Неконвенционални практики и учения

Радиестезия - отговори на махалото

<< < (4/15) > >>

ndm:
Атос, разшифровай ни правилата на детската игра,  да си поиграем и ние, но без да редактираш автентичните правила.

Аtos:

--- Цитат на: ndm в Януари 28, 2019, 11:34:08 pm ---Атос, разшифровай ни правилата на детската игра,  да си поиграем и ние, но без да редактираш автентичните правила.

--- Край на цитат ---
Откъде - накъде се обръщаш към мен за подобни свои пориви? Аз да не съм ти личен начален учител?
Защо не питаш Радико, той го писа, на мен ми е непознато!

И...май пак получаваш нездравословни напъни отвътре?

rumen21:
Радико или някой друг ,може ли да обясни механизма на познаваемост на картите ...или поне хипотеза.

Радико:
Очевидно е някакъв вид недобре познат контакт между хората. Поради голямата степен на отричане и дискредитиране по всички възможни начини, не виждам как, човек би могъл да открие достоверна информация по въпроса. Въобще съм загърбил тази област от човешкото познание защото се налага постоянно човек да се сблъсква с идиоти. Познават се по категоричното даване на становище по въпроса който се дискутира въпреки, че е очевидно извън сферата на нашата компетентност. Има ги и тук в този форум в изобилие.

PyroVeso:
Според мен е отражение на принципите, че 1) всичко е свързано с всичко останало и по някакъв начин се отразява/проявява в него, и 2) че подобното се привлича с подобно. А ролята на човека е, че със съзнанието си от една страна материализира, а от друга фиксира реалността, с което прави така, че горните принципи да работят особено канализирано и целенасочено "подавайки" вярната карта в точния момент.

В този ред на мисли можем да търсим отговорите на произволни въпроси в отпечатъка на утайката от кафето върху чашата, във формата на отлетия куршум или дори по разположението на пясъка по речния бряг. В повечето "източници" на подобна информация обаче има много случаен шум, и това, прибавено към (да речем) неголямата опитност на "гадателя" често води до неточни и дори погрешни резултати. Да не забравяме и изконните самозаблуди като авто-сугестията, голямото его, т.е. да нямаш развити необходимите качества, но да си си повервАл много... С махалцето същата история...

Като че най-точни, стабилни, предвидими и без страничен "шум" резултати дава астрологията (разположението и движението на планетите и звездите). Там и личната ментална намеса е най-малка (като например да привлечеш със съзнанието си правилната карта). При тях обаче за тълкуванията трябва много опит... Бях изумен от факта, че има дори руска школа по въпроса, при това съвсем сериозна, създадена още през дълбокия социализъм и обслужвала другарите от КПСС... Там учиш години наред като в университет, полагаш съвсем сериозни теоретични практически изпити... абе лудница!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия