Автор Тема: Радиестезия - отговори на махалото  (Прочетена 49511 пъти)

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #15 -: Януари 28, 2019, 11:34:08 pm »
Атос, разшифровай ни правилата на детската игра,  да си поиграем и ние, но без да редактираш автентичните правила.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #16 -: Януари 28, 2019, 11:40:52 pm »
Атос, разшифровай ни правилата на детската игра,  да си поиграем и ние, но без да редактираш автентичните правила.
Откъде - накъде се обръщаш към мен за подобни свои пориви? Аз да не съм ти личен начален учител?
Защо не питаш Радико, той го писа, на мен ми е непознато!

И...май пак получаваш нездравословни напъни отвътре?

Неактивен rumen21

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 99
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #17 -: Февруари 01, 2019, 09:22:53 pm »
Радико или някой друг ,може ли да обясни механизма на познаваемост на картите ...или поне хипотеза.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #18 -: Февруари 01, 2019, 09:46:15 pm »
Очевидно е някакъв вид недобре познат контакт между хората. Поради голямата степен на отричане и дискредитиране по всички възможни начини, не виждам как, човек би могъл да открие достоверна информация по въпроса. Въобще съм загърбил тази област от човешкото познание защото се налага постоянно човек да се сблъсква с идиоти. Познават се по категоричното даване на становище по въпроса който се дискутира въпреки, че е очевидно извън сферата на нашата компетентност. Има ги и тук в този форум в изобилие.
« Последна редакция: Февруари 02, 2019, 02:50:35 am от atos »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #19 -: Февруари 01, 2019, 11:38:23 pm »
Според мен е отражение на принципите, че 1) всичко е свързано с всичко останало и по някакъв начин се отразява/проявява в него, и 2) че подобното се привлича с подобно. А ролята на човека е, че със съзнанието си от една страна материализира, а от друга фиксира реалността, с което прави така, че горните принципи да работят особено канализирано и целенасочено "подавайки" вярната карта в точния момент.

В този ред на мисли можем да търсим отговорите на произволни въпроси в отпечатъка на утайката от кафето върху чашата, във формата на отлетия куршум или дори по разположението на пясъка по речния бряг. В повечето "източници" на подобна информация обаче има много случаен шум, и това, прибавено към (да речем) неголямата опитност на "гадателя" често води до неточни и дори погрешни резултати. Да не забравяме и изконните самозаблуди като авто-сугестията, голямото его, т.е. да нямаш развити необходимите качества, но да си си повервАл много... С махалцето същата история...

Като че най-точни, стабилни, предвидими и без страничен "шум" резултати дава астрологията (разположението и движението на планетите и звездите). Там и личната ментална намеса е най-малка (като например да привлечеш със съзнанието си правилната карта). При тях обаче за тълкуванията трябва много опит... Бях изумен от факта, че има дори руска школа по въпроса, при това съвсем сериозна, създадена още през дълбокия социализъм и обслужвала другарите от КПСС... Там учиш години наред като в университет, полагаш съвсем сериозни теоретични практически изпити... абе лудница!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #20 -: Февруари 02, 2019, 12:44:52 am »
... А ролята на човека е, че със съзнанието си от една страна материализира, а от друга фиксира реалността, с което прави така, че горните принципи да работят особено канализирано и целенасочено "подавайки" вярната карта в точния момент.

И после това:
Като че най-точни, стабилни, предвидими и без страничен "шум" резултати дава астрологията (разположението и движението на планетите и звездите). Там и личната ментална намеса е най-малка (като например да привлечеш със съзнанието си правилната карта).

Нали се сещаш. че щом материализираш реалността, то няма никкъв проблем да си материализираш и планентите в нужното разположение. Реално можеш да си материализираш и компютъра, от който четеш уж моя (а реално - твоя материализиран) отговор. И събеседниците на живо също са плод на твоето материализирано желание...

Изобщо как можеш да имаш толкова откачено въображение, че да материализраш такъв гаден индивид като мен? Не можеш ли да си фиксираш някаква по-нормална реалност? :)

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #21 -: Февруари 02, 2019, 02:25:58 am »
    Не играя комар, не ползвам махало, не си крия орехчетата тук-таме, само два пъти пуснах тото и единия път спечелих 836 хиляди на старите пари, така беше чудно, че ми предложиха златна халка от противоположния пол.

Времето такова, че си беше бая за замисляне, обаче мойта курветина вика - дай да посетим Сорбоната, пръстена ще го изгубиш в даден момент!

Послушах я и удоволствието  трябва да кажа не СЕ трие за цял живот, кривата на живота може да остави запечатана следа дори и на хайдутин-пезевенг стрелял един път с пушка кремаклийка.  ;)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #22 -: Февруари 02, 2019, 03:08:13 am »
Юлиане, твоето неразбиране + инат някакъв, изобщо не води до нормална дискусия!
Това, че съзнанието материализира реалността съвсем не означава, че фантазията ти може да материализира...твоя илюзия или желание, примерно. Това означава, че човек съзнателно се самозаключва в нашето измерение и пространство, понеже не може (не е научен още с разбирането на света) да възприема друго. Но...вземи почети малко, понаучи едно-друго, или изгледай някой филм по темата, преди да ръсиш умни изводи!
Законът за привличането на подобие е реален! Взаимосвързаността на всичко е също реална!
Удивително е как един невежа в тези неща дава крайни констатации!

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #23 -: Февруари 02, 2019, 07:06:46 am »
Цитат
проблем да си материализираш и планентите в нужното разположение.
Оппааа, не става така!!! Хулио да та замола поне за астрология да нсъ обаждъш:)))

планетите си имат математически изчислени позиции, както за рожденния хороскоп, така и за текущия(транзитния) И ОПИСАНА ТЕОРИЯ за тълкуване. Така че не позна тук.

За занимания с махало не бих препоръчал, но астрологията е доказала се през вековете езотерична наука, и ако хулио и група съветски учени от магадан не са наясно как действа, това не значи, че не се използва активно от правителства и милиардери.

Аз даже дали не бях леко шашнат че Сергей Вронски(един от най-известните астролози в Русия на времето си, автор на 12 томник по астрология) е изнасял по съветско време даже лекции на студенти...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #24 -: Февруари 02, 2019, 10:48:34 am »
Не, нееее... не давайте задна :)
Не виждам никакво противоречие да си материализираш и матемаическите закони по които се движат планетите, както и спомените за времето, когато си учил тези формули. Така че утре като се събудите може да имате съвсем различни грвитационни константи в главите си, да си материализирате съвсем различни от вчерашните учебници по физика в които да пише нещата, които толкова съкровено желаете... Дори и планетите в Слънчевата система може да не са 9, а 3 или 19... И в астроложките книги също може да пише други работи, защото вашата мисъл е имала нужда от това което си мислите че четете и го е материализирала.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #25 -: Февруари 02, 2019, 02:14:00 pm »
Разсъждаваш точно както би разсъждавал някой пещерен човек, на когото съвременни хора (за него - богове) са показали съвременни технологии.
А именно - с неразбиране! Щом може да види антилопа на дисплея на телевизор, що да не могат боговете да я извадят оттам, че да я утрепе с боздугана си? Нали са всемогъщи (по неговите разбирания)?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #26 -: Февруари 02, 2019, 03:36:57 pm »
Атос, още помня налудничавите ти идеи да седя и да си представям един много мощен компютър, на който работя (ако се сещаш имаше една вечер в чата в която много се забавлявах да ти чета съветите). Да, явно не съм се напъвал достатъчно, или вероятно нямам природните заложби, или просто нямам достатъчно вяра... щот още чукам на същия лаптоп :)

Направо е смешно да твърдите такива неща. Човек не може да си материализира един печешливш фиш от тотото или една нова кола, но виждаш ли това се "ползвало активно от правителства и милиардери"...  За какво правителствата и милиардерите ще го правят - за просперитета на човечеството или за сините ми очи? Нали пак е за пари и власт? Каква е разликата между това един милиардер да "бутне" котировките на борсите и аз да "бутна" числата на тотото? Или си чувал за много шефове на корпорации и банки, дето са си "материализирали" всички свои материални и душевни потребности, постигнали са една нирвана и са се оттеглили от ръководните постове, защото вече са получили всичко?

Не бе ... вярайте си в каквото искате. Ако ви прави щастливи - мен не ми пречи. Аз гейове и цигани търпя, вас ли няма да приема? :) Но да се опитвате да проповядвате тая глупост и на другите ... вече ми идва много.

П.С. Май те излъгах... лаптопа е друг - стария на сина ми. На него му купих нов... Ако на това викаш "постигане на желанията"...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #27 -: Февруари 02, 2019, 04:01:09 pm »
Нещо ме бъркаш с някого (за чата говоря). Не съм ти давал подобни съвети никога.
Ти вярваш, че си това, което си и това те превръща в това...което си! Как не го разбираш? Със всеки е така.
Ако си роден, израсъл и възпитан в милиардерско семейство, и те поставят в условия на нищета в друга част на света, след време пак ще съумееш да натрупаш богатство. Ако си клошар или циганин от гетата (роден и израсъл така), дори и да спечелиш от тотото, след време пак ще си в бедняшка позиция. Това е продуктът на мисленето, на начина, по който се възприема и създава по този начин "личната реалност". Някои го наричат "манталитет", но не е достатъчно изчерпателно определение за покриване на понятието.
Може в живота (и осъзнаването) на човек да настъпят промени, които да го поставят в "друга за него реалност", това са много редки случаи и не става рязко, а и повечето си запазват личното възприемане докрай!
Сам разбираш поне, че е много трудно (понякога невъзможно) човек да промени личния си начин по който възприема реалността, вземи за пример самия себе си?
И всичко това, което в момента ти описвам е съвсем различно от желанието, копнежа или фантазията!
Ето - сам си го казваш -  "постигане на желанията", ами...съвсем не става дума за желания, изпълнени от златната рибка! Пак не разбираш, нали?

 

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #28 -: Февруари 02, 2019, 04:28:12 pm »
Ти вярваш, че си това, което си и това те превръща в това...което си! Как не го разбираш? Със всеки е така.
Сега го съотнеси с това:
В този ред на мисли можем да търсим отговорите на произволни въпроси в отпечатъка на утайката от кафето върху чашата, във формата на отлетия куршум или дори по разположението на пясъка по речния бряг. В повечето "източници" на подобна информация обаче има много случаен шум, и това, прибавено към (да речем) неголямата опитност на "гадателя" често води до неточни и дори погрешни резултати.
...
Като че най-точни, стабилни, предвидими и без страничен "шум" резултати дава астрологията (разположението и движението на планетите и звездите).
Да разбирам потвърждаваш че гледането на кафе, леенето на куршум и т.н. са просто изказани на глас мнения, предположения... нямащи нищо общо с изминалата и бъдещата реалност? Т.е. те са субективни, един вид желания, вяра че нещото е било така, или че ще бъде така.
 И какво общо имат звездите с това какъв съм се родил и какъв ще се себеосъзная? Какво общо имат звездите с МЕН? Ама не ми цитирай научнопопулярните приказки ...

Арахая

  • Гост
Re: Радиестезия - отговори на махалото
« Отговор #29 -: Февруари 02, 2019, 05:22:31 pm »
Juliang, aтомът се състои се от атомно ядро с положителен електричен заряд и отрицателно заредени електрони, които формират електронна обвивка, казва физиката.... Ти това с просто око видял ли си го? Например като гледаш една чиния, виждаш ли с просто око атомите, от които е съставена? Ама там някой си го бил доказал...Ти виждаш ли го с просто око? А вярваш ли, че има атоми щом не ги виждаш с просто око?

Танас, орехите освен за криене и търсене с махало, стават и за ядене (стига да не са червиви  ;)).