Автор Тема: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?  (Прочетена 98022 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #300 -: Май 29, 2020, 09:51:46 pm »
Витане аз като гледам в тоя форум само Монтанар и Юлиян а и Димитърп не са убедени, че Айнщайн греши. Ама нищо това трябва да се повтаря периодично да видят ония, че вече много малко хора им вярват.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #301 -: Май 29, 2020, 10:26:40 pm »
Тема: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?

E па нема по-яко нещо като притурка към тая тема!
Затегнете коланите, забравете какво сте учили по история и...
Ной говорил на украински, украинският е в основата на древният санскрит,
аве въобще всички примати по всички земни кълбета са ураински!
Официално!
В украинските учебници (за пропаганда и дума да не става). Славянската азбука? А познайте...
--
<a href="https://www.youtube.com/v/lXVerJTI9Vk" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/lXVerJTI9Vk</a>

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #302 -: Май 29, 2020, 11:18:02 pm »
Яко.
Македонците пасти за ядат.
Но истината е другаде.
Дори името "украина" може да се транслира по-нашему украдена.

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #303 -: Май 30, 2020, 12:14:51 am »
Витане аз като гледам в тоя форум само Монтанар и Юлиян а и Димитърп не са убедени, че Айнщайн греши. Ама нищо това трябва да се повтаря периодично да видят ония, че вече много малко хора им вярват.

Айнщайн греши по отношение на съществуването на ефира, но това не значи, че формулата му за енергията и масата е грешна - връзката между енергия и маса е доказана и се използва в ядрените реактори (и бомби).
Той даже към края на живота си в едно интервю казва, че без допускане на съществуването на ефира не може да се построи Обща Теория на Полето,която да обхваща, както макро така и микрокосмоса.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #304 -: Май 30, 2020, 07:45:00 am »
...но това не значи, че формулата му за енергията и масата е грешна - връзката между енергия и маса е доказана и се използва в ядрените реактори (и бомби)...
Има чувството, че съм пропуснал нещо важно в живота си  :D
А доказателства брат?  8)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #305 -: Май 30, 2020, 10:08:43 am »
Тема: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?

... украинският е в основата на древният санскрит,
аве въобще всички примати по всички земни кълбета са ураински!
Официално!
В украинските учебници (за пропаганда и дума да не става). Славянската азбука? А познайте...


Това с историята не е приумица на украинците!
Наивно е да се мисли, че такива процеси на промяна на историята вървят паралелно във всички колониални държави и те видиш ли, също като операция Ковид са възникнали спонтанно, и Македония не е изключение.

Всичко това идва от колониалната митрополия, както написването на колониалните закони, които се изпращат до съответния парламент само за превод и синтаксис, така и за образователната система.

Ще кажете защо пък историята?
Ами защото целта е да се запише в главите на децата - бъдещите управници, които са като чисто нова тетрадка, че руския народ, украинския, българския, полския, македонския и т.н. народи, не са славянски и нямат общи корени. Пак разделяй и владей.
Мисля не се необходими доказателства, за да се докаже, че всички славянски народи се разбираме без преводач на собствения си език и че манталитета и бита ни е еднакъв. Друго си е в бъдеще англосакските ДЕМОНИ и КОЛОНИЗАТОРИ, да спретнат поредния братоубийствен конфликт, впрочем както не веднъж са го правили и за нашия народ.

Това е пъкления план. За англосакския колонизатор винаги е било приоритет да завладее някой чужд народ и да смучи от него живителни сокове - така те постигат материалния и технологичния си просперитет. Да не си мислите, че техните дебили са по-интелигентни от средно статистическия българин?  :D То де не е живял с години EDM electroniсs на запад, та да не знае, само Радико, дето не е живял и стъпил едва за няколко месеца на запад ги разбира тия работи  ;).

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #306 -: Май 30, 2020, 12:41:13 pm »
Има чувството, че съм пропуснал нещо важно в живота си  :D
А доказателства брат?  8)
Извеждането на формулата за енергията се базира на крайната скорост на светлината във вакуум, а тя е крайна по същата причина, по която е крайна скоростта на звука във въздух - просто има съпротивление на средата, като това съпротивление на средата във вакуум е съпротивлението на ефира  - това го отбелязва и Тесла в статиите, които критикуват релативистката теория си.
В учебника си по физика (висша, а не елементарна; издаден в Русия, а после преведен на български) проф. Таисия Трофимова дава перфектни обяснения с думи и формули на какво ли не. Само за „Теорията на относителността” нещата засичат. Цитат от учебника:
„Айнщаин е обобщил израза, като е ПРЕДПОЛОЖИЛ, че е в сила не само за кинетичната енергия на материална точка, но и за пълната енергия………….” Пълна глупост! Щом дадена теория няма 100% доказателство НЕ Е ТЕОРИЯ, А ФИЛОСОФИЯ!!!

Формулата: Е = m.c^2 = (m(0).c^2)/[sqrt(1 – v^2/c^2)]

1/[sqrt(1 – v^2/c^2)] = 1 +1/2.(v^2/c^2) + 3/8.(v^4/c^4) + …….. и т.н. безкрайна намаляваща аритметична прогресия. (sqrt: квадратен корен, ^: степен)

При скорости много по-малки от скоростта на светлината се казва, че дробната част може да се пренебрегне и да остане само Е=m(0).c^2
m(0) – маса в покой; m – маса изобщо!


До тук формулите са верни


При 2-ра космическа напускаме гравитацията на Земята, при 3-та – Слънчевата система. Значи тук дробната чест не трябва да се пренебрегва и трябва да се отчита. Да, ама не! Ракетите си летят правилно според класическата механика, без изобщо да се съобразяват с Айнщайн.

Тук бъркаш масата с теглото брат  8) - масата е количеството вещество и е признак да инерционността на системата и се измерва в килограми както и теглото но няма причина да не може да се пренебрегнат останалите членове във формулата само защото гравитацията е различна.
Още повече, че границата към, която се стреми въпросната аритметична прогресия е 1/2 тоест формулата при скорости близки до скоростта на свелината би придобила вида E=mc^2 + 1/2 като последния член е пренебрежимо малка величина.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #307 -: Май 30, 2020, 12:47:14 pm »
Трябва да преместим спора в друга нишка. Най-добре в старата:
https://mazeto.net/index.php/topic,544.15.html

Формулата на Айнщай се базира на хипотеза.
И никак никъде не съм видял 100% доказателство. Със закръление, без закръгление - няма значка.
Всичката аргументация към формулата е пак хипотези....

Последно >> Формулата: Е = m.c^2

Има ли някъде в живота 100% потвърждение? Ако няма, забравяме. Хипотеза.

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #308 -: Май 30, 2020, 01:07:02 pm »
Трябва да преместим спора в друга нишка. Най-добре в старата:
https://mazeto.net/index.php/topic,544.15.html

Формулата на Айнщай се базира на хипотеза.
И никак никъде не съм видял 100% доказателство. Със закръление, без закръгление - няма значка.
Всичката аргументация към формулата е пак хипотези....

Последно >> Формулата: Е = m.c^2

Има ли някъде в живота 100% потвърждение? Ако няма, забравяме. Хипотеза.

Според мен не си струва да го местим там спора след като хипотезата на Айнщайн не е относно Енергията а относно крайната стойност на скоростта на светлината във вакуум - а че тя е крайна в това всеки е убеден.Просто формулата Е=mc^2 се получава след като се замести в формулата E=m*a (където а е ускорението) стойността на това ускорение чрез скоростта - като интеграл от dv/dt.

GMG

  • Гост
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #309 -: Юни 12, 2020, 09:40:06 am »
   От запад нищо добро не очаквам, само вятър и дъждове  ;)
(не дай си Боже) 50л. на квадрат.... за градушка и през ум не ми минава щото не знам на къде ще ме избие и как ще реагирам - в мозъка има един участък за самозащита не само при приматите.

Не че съм лабилен,  просто изпитвам страх от разни астроложки предсказания и нововъденията в науката за които човек като мен и хабер си няма - селото си е най-добре, знам, че много ще се съгласят, но пък нека не сме инфантили щото обратния ефект пак боли.

Ако нямаше таблети, къде на майната си щяхме да си разправяме клюките?
Те бабичките пред блока отдавна са в рая, остава ние да направим нещо по въпроса.... и ето: правим каквото можем, но смисъла се губи - защо?

Защото според мен сме девствени от към "участие в играта" и мозъка станал мармалад...
Това обаче не трябва да ни отчайва, събираме сили и доказваме, че извънземни има - това е добре за психичното здраве и за репродуктивността, независимо от разни коронки в пространството или в устата и си купуваме "корега" за да залепим нещата и да са чувстваме, че млящим нещо, а фактически го преглъщаме с удоволствие.  :)

Съгласен съм на сто "коронки" от изток, от колкото един вятър от запад.  :D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #310 -: Октомври 22, 2020, 09:44:50 pm »
<a href="https://www.youtube.com/v/OuAJgWJpFJY&amp;feature=youtu.be" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/OuAJgWJpFJY&amp;feature=youtu.be</a>

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #311 -: Октомври 22, 2020, 09:51:26 pm »
Аха глей една котка примерно храниш я поиш я осигуряваш и топло а тя само мърка пък ти се скъсваш от бачкане цял живот. Те и маимуните тръгнали по пътя на еволюцията ама като разбрали че работата отива на към бачкане и се спряли навреме. А ние нали сме си прости.  Бая требе да се гърбиме докато се сетиме да еволюираме до маймуни.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #312 -: Ноември 18, 2020, 09:37:18 am »
Невроните в човешкият мозък и галактиките във Вселената работят на аналогични физични принципи (заключение в края на статията).
Въпреки разликата в мащабите и физичните сили:

Нейроны в мозге человека и сеть галактик оказались похожи

https://hightech.fm/2020/11/17/brain-universe


Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #313 -: Ноември 18, 2020, 04:51:36 pm »
Как СЕ казва последната галактика от която СЕ завърна, проверявайки ее сеть дали е похожи на твоя?

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #314 -: Ноември 18, 2020, 11:32:11 pm »
: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
Ами...има човеци-покварени,има и човеци-благородни.
Забелязал съм че първите обожават да спамят ..