Автор Тема: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?  (Прочетена 97979 пъти)

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #45 -: Януари 26, 2019, 11:04:30 pm »
Точно така и  за да не е фриволно затова си мълча досега. Нали виждаш датата на вторите снимки. Просто сега отворихме тема за богове.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #46 -: Януари 26, 2019, 11:38:10 pm »
И все пак много е важно да имаш лични наблюдения когато градиш хипотези. А ако е невъзможно то поне да се опиташ да намериш информация от възможно по първа ръка. Аз така имах хипотеза за едно нещо различна от тази на едни хора близка до такава на други хора и като отидох на място ВИДЯХ, че всички хипотези са пълни глупости. Така се получава при играта развален телефон.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #47 -: Януари 27, 2019, 12:50:57 am »
Радико хипотезата ми е толкова подплатена с факти че и най добрия историк не би ме оборил.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #48 -: Януари 27, 2019, 04:40:16 am »
Арахая, добър "обзор" ;D

Само искам да отбележа, че според това, което е достигнало до мен като информация (а то не е малко), анализът ми показва, че понятието БОГ има три основни "назначения" (нещо като понятието "време", както го ползваме):

1.БОГ - благият старец описан в Библия, Коран, Талмуда и т.н. Този бог уж е добър, но лансира...страданията като път за изкупление, без значение дали страдащите са го заслужили - "Бог ги подлага на изпитания". Що за БОГ, който се гаври с чедата си и си играе с тях, като с пешки?
Това е версията, наложена от религиите! Тя има за цел власт и респект/страх и то от(и чрез) несъществуващ "субект"!

2. БОГ - слезлият от небето господар, който има страховити сили и необичайни умения! Той показва или наказва! Неговата воля се изпълнява на мига! Наказанието за неподчинение е смърт (не ад), за духовен аспект и дума няма! Който го слуша и почита е дарен с власт и привилегии преживе! Такива са боговете в древен Рим, Египет, Гърция, Америка (инки, маи, ацтеки, толтеки...). Тези "богове" имат човешки слабости - просто са другопланетяни! И не бива винаги похотливите им актове - съвокупления със земни жени и съответно поколение от "полубогове" да се приписват на изследователска страст, това си е било удовлетворяване на чист нагон!
Първите от тези "богове" АН-У-НАКИ, са създали човека чрез генно инженерство, кръстосване на своите гени с такива на местни примати, за да оцеляват в отровната азотна атмосфера.
Всеки сегашен евгеник (напреднал дял в човешката генетика), ще ви каже, че много по-лесно би било да се проектира организъм, живеещ във вода, отколкото такъв, в предимно азотна атмосфера! Това е било много преди човек да създаде общности и общества. Последните изследвания доказват, че женският съвременен ген е на около 300 000 години, докато генът на съвременният мъж е "едва" на 150 000 (няма мъж на света с прародител на повече от 150 000 години) - явно, наложило се е "рестарт" на програмата за мъжки индивиди.
Следващите богове-господари не са били създатели, а...само властници!

3. БОГ в абсолютен, вселенски смисъл - създателят на първия живот! Според мен, това е висша съзнателна информация, съществуваща в етера, за която говорят учени като Дейвид Буум. Тя е причината за "божествената искра", вдъхнала живот на материята! Може да се каже, че Акаша е паметта на БОГ! И понякога усилията да си обясним дали , как, защо, и т.н. са толкова ограничени в смислов аспект, че самото понятие "смисъл" си губи смисъла ;D
То и самото то, милото, е рожба на ограничената ни умственост...

Радико хипотезата ми е толкова подплатена с факти че и най добрия историк не би ме оборил.
Е ха кажи я тази хипотеза, де? Изплюй камъчето най-сетне! Само се плашите един-друг с Радико, че тезите ви са шокиращи и неприемливи за шаблонното мислене, дай да видим сега?
« Последна редакция: Януари 27, 2019, 04:58:05 am от atos »

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #49 -: Януари 27, 2019, 09:50:53 am »
Ами как да ти кажа. Преди 2019г един го каза и го разпънаха на кръста. А и ти го засегна леко във втората си хипотеза. Факт е че Бафомет от демонологията е със женски гърди. Но виж при сатанинската църква в америка дори и там направиха статуята без гърди. Как ти звучи ако кажа че началото на човечеството е от двуполови хора.?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #50 -: Януари 27, 2019, 01:53:44 pm »
Ами как да звучи..?
Като се замислиш - наистина оскъдни данни са стигнали до съвремието ни. Някак е странно да "знаем" повече за създаването на делфините или еволюцията на сухоземните бозайници, отколкото за появата на съвременния човек, там науката има много бели петна. Дори изследователите на древни цивилизации, разполагат с някакви парченца, които са толкова откъслечни и отдалечени смислово едно от друго, че са налагат много импровизации, за да може да се сглоби някаква по-ясна картина (в повечето случаи - погрешна). То е все едно да разполагаш с 10-20 парченца от стъклена скулптура, която е била пръсната на хиляди такива и да се опиташ да и реставрираш точната форма. И всичко това, при положение, че всяка древна цивилизация е имала средства за документиране. Това навежда на мисълта, че е имало през епохите няколко евентуални "чистки" (заличаване) на информация, с каква цел, може само да гадаем. Най-"пресния" случай е затриването на Александрийската библиотека, а колко е имало преди нея и кога...един Господ знае.
Вижте само изображенията, които имаме от египетските "гробници"(понеже не всички са точно гробници). Ние още не можем да разберем какво точно е изобразено, въпреки детайлността на рисунките. Дали са енергийни устройства, дали са ритуални, религиозни "съоръжения" или друго? Нямаме си идея. Други пък, които са си откровени хеликоптер, летяща чиния и летящ танк? Насекомо - робот? Тях просто не искаме да ги видим, отказваме да повярваме на това, което виждаме:
 
Друго - защо са изобразени хора с глави на птици или глави на вълк? Та това би следвало да са личности с висок сан, съдейки от композициите? Кой древен калиграф би "омаскарил" господаря си така, рискувайки живота си, ако не е било истина? А и е доста наивно да смятаме, че огромната ръстова разлика на различните фигури е просто...неумение да се изобразява - пропорции и перспектива! Да, отдават го на това, че ръстът е в пропорция с "величието" на персоната, но...коя велика персона би дундуркала на колене своите роби?

Въпреки оскъдицата от информация, достигнала до нас, смятам, че човешкият произход няма за база двуполов индивид (хермафродит).
Първият човек, според Библията е Адам, според Корана - Адем, това все-пак би трябвало да ни говори, че става дума за реална персона. По-нататък имаме Авраам (Ибрахим), Моисей (Муса) и Исус (Иса). Две воюващи религии имат в основата си еднакви герои? Първата лаборатория за тези генни инженерства се е наричала Е ДЕМ (градина създадена от Бог). Едем - Адам - Адем...на нея ли е кръстен? Ако е пълна измислица - удивително бедна фантазия, нали?
Да, има информация за двуполови "богове" или митични същества, има кентаври, минотавър, "птицелъв" и даже Медуза-Горгона. Не е изключено кентаврите например, да са един от неуспешните генетични експерименти за човешко моделиране.
Да, би могло да се предположи, че в миналото сме имали и двуполови "гости". Спомням си изказването на баба Ванга относно копаенето в Царичене - "За какво ви е да го изравяте това нещо от там? То...ни мъж, ни жена!"
Според някои съвременни уфолози пък, този вид извънземни, които са наричани "сиви" (случаят Розуел), нямат белези за полова принадлежност. Те отиват дори по-нататък, казват, че това е "раса" от изкуствен произход - работници, които имат интелект и други пси-способности, но са лишени напълно от емоции и усещане за духовност, нещо като киборги, но създадени само от биологична тъкан.
Трудно е да се установи точно докъде е фактологията и откъде започват волните интерпретации, но едно е сигурно - зрънце истина има във всеки един мит, който е достатъчно силен, за да оцелее в преписите през стотици векове.



« Последна редакция: Януари 27, 2019, 02:20:43 pm от atos »

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #51 -: Януари 27, 2019, 02:13:23 pm »
Атос, имаш шест плюс, за поста, от мен.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #52 -: Януари 27, 2019, 02:23:09 pm »
Цитат
Как ти звучи ако кажа че началото на човечеството е от двуполови хора.?
Ами на мен ми звучи като една възможна, но трудно доказуема хипотеза. Малко по-вероятно би ми звучала хипотеза, че в генетичния микс от който сме създадени "като Лего конструктор" има използван и материал от такива еднополови същества. Дали от самото начало или на малко по късен етап също е много трудно да се предположи. Ние дори не знаем кога точно е поставено началото, не знаем и къде точно е поставено. На Земята ли, на Марс ли, или някъде съвсем другаде.
« Последна редакция: Януари 27, 2019, 02:45:09 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #53 -: Януари 27, 2019, 02:47:44 pm »
Да, това няма как да се знае!
За Земята е ясно, че ЕДЕМ е била първата "лабораторна зона", но не се знае дали не са привнесени от другаде по-стари, съществуващи образци за  местен "ъпгрейд".

Арахая

  • Гост
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #54 -: Януари 27, 2019, 04:33:44 pm »
Още малко мисловен ток от мен...

Както казва чичо Пешо електротехника, мой познат и скрит мъдрец- „Защо ти е да знаеш какво е Бог, дух и душа, моето момиче? Добре е, че не знаем, защото китайците щяха да почнат да ги произвеждат!“ A едни други мои познати пък ме почват- „Каква ти е потребността да знаеш, да нямаш скрит съклет за рационализация на нещо необхватно и недоказуемо  като Бога или си изгубила смисъла за живот, дрън мрън... та го докарат до някакви липси в личната ми Аз- концепция“. Пък физиците, а с физиката съм много на Вие, говорят че душата била торисионно поле, а торисионното поле можело да запаметява. Тайната на Бога пък била свързана с Xигс бозонa.  Антропософията, а и учителят Дънов, доста деликатно описват що е дух и душа, най-вече какви „функции“ по пътя към Бога имат и как можем да ги „развиваме“. Моята скромна представа за тях е, че Духът е жизненият ток, живият дъх, а Душата се явява като медиатор между духа и тялото, защото енергийно Духът не би могъл да действа директно в тялото заради огромната разлика във вибрациите на двата вида енергия...  Но както казваш Atos : “И понякога усилията да си обясним дали , как, защо, и т.н. са толкова ограничени в смислов аспект, че самото понятие "смисъл" си губи смисъла  . То и самото то, милото, е рожба на ограничената ни умственост...”
Относно двуполовия индивид като предположение за човешкия произход, доста съм мислила и до нищо съществено не съм достигнала. Както се казва- ако с мисли произвеждахме истински ток, поне файда да има, хихихи.  Има една картина на Леонардо (за който казват, че е бил посветен) „Салвадор Мунди- Спасителят на света“. Казват за нея, че е изобразен Адам Кадамон- Двуполово, хермафродитно същество, което слизайки в ниските слоеве на материята слага основите на човечеството. Това е описаният от Библията Човек "по образ и подобие" преди да се раздели на двете си съставни половини - мъж и жена, за да може да се прояви в творчество   и   саморазвитие.
Исках да кача картината на Леонардо, но нещо не ми се получи...

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #55 -: Януари 27, 2019, 05:15:55 pm »
Джендъризация, двуполови същества, аз определено обаче смятам, че не съм произлязал от тях  ;D за другите не знам.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #56 -: Януари 27, 2019, 05:35:58 pm »
Има ли някой от тук пишещите, да е чел библията, и какво мнение има за тази книга. Аз лично съм я прелиствал и попрочитал тук и там от нея, мога да си кажа мнението че това е една историко-епична-митологична и алегорична литература, писана в продължение на хилядолетия от най различни хора, царе, пророци, овчари, земеделци, лихвари, занаятчии. Библията няма автор, но определено засяга исторически събития, например поробването на евреите от Египтяните, тяхното изгнаничество и тяхното самосвобождение. Забележете че израиловите синове, са били в пряк контакт с държави от най дълбока древност, мидо - персия, вавилон, римска империя, та до наши дни. Не е изключено и в момента да се пише библия. В библията се посочва че римската империя ще възкръсне, и някои интерпретатори на библията казват че това е съвременият европейски съюз, и че именно от неговите папистки прослойки, ще пръкне антихристът.  Коледа, рождество христово, според някои пастори и проповедници, не е истинското рождество христово, което се чества на 25 декември всяка година, а е лъжа на църквата която е подръжница на антихриста а папите са негови наместници. Ако някой смее да твърди това през средновековието неминуемо ще бъде изгорен на кладата за ерес. Който се интересува да гледа клиповете на Пастор Георги който е в америка, ето и линка към канала му в тубата, аз даже си писах във фейса с него.https://www.youtube.com/channel/UC3Js7GSFpJf55uyIkOXtO3w/videos
Ето и фейса на Георги
https://www.facebook.com/groups/1026782650834006/?multi_permalinks=1078328175679453%2C1078325605679710%2C1078321979013406%2C1078316955680575%2C1077150059130598&notif_id=1547836570400831&notif_t=group_activity

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #57 -: Януари 27, 2019, 07:05:27 pm »
Това което си написал е някакъв миш-маш с добавки от тюрлю-гювеч и манджа с грозде.
Допитай се до хора които изучават христианството и отдели няколко години за учене и ще имаш частични отговори на част от засегнатите въпроси. За повече, ще ти трябва доста по-голяма задълбоченост от това което демонстрираш.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #58 -: Януари 27, 2019, 07:08:48 pm »
 
Ние дори не знаем кога точно е поставено началото, не знаем и къде точно е поставено. На Земята ли, на Марс ли, или някъде съвсем другаде.
Радико а ако аз знам.?
Арахая точно картините на Леонардо са показни за това за, което говорим. Искам да кажа, че той е бил човек, който ако му кажеш; нарисувай жена ще нарисува жена до най малката подробност. Това си личи и от изобретенията му нарисувани до съвършенство, на което дори съвременните архитекти биха завидяли. Още повече. Всичко е описано- лостове, механизми, колела, предавки до най малкия детайл. Наистина е имал и развинтена фантазия да конструира неща изпреварващи времето си. А знам ли, може би ги е виждал. Също знаем че не е бил от наи straight.
Четох някъде че има запазени документи от съдебно дело уличаващо го в хомосексуалност.
Човек търсещ съвършената геометрия едва ли би си рисувал, каквото му падне.
« Последна редакция: Януари 27, 2019, 07:20:50 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #59 -: Януари 27, 2019, 07:13:31 pm »
Технократ, нали разбираш сам, че това, дали 25 декември е точно Рождество Христово е дреболия на фона на цялата глобална картина с религиите? Учения всякакви, тълкувания - също, че даже и секти.
Говорим за религии от много хиляди години насам, не за последните 2-3000.
Да видим в планетарен аспект какво са 21-23 декември, 21-22 март, 21-22 юни и 22-23 септември?
Някой загря ли? Е, как да не са вплетени в религиите тези дни?
12 апостола, 12 братя, 12 последователя...= 12 зодиакални съзвездия! И винаги има "звезда на небосклона".
"Витлеемската звезда" може да е била Нибиру, може да е била и рядко срещана цикличност от "струпване"  на небесни тела в зрима проекция.
"Използвайки компютърни модели, професор Матюс е изчислил, че разположението наистина е рядко - подобно съединение се повтаря едва през 16 000 години, но тогава точката на пролетното равноденствие няма да се проектира в съзвездието Овен (в наши дни, заради световната прецесия, тя вече е отместена в съзвездието Риби). Абсолютно същото съединение, като това на "Витлеемската  звезда", ще се случи едва след 500 000 години, когато прецесията ще е "върнала" проекцията на точката на пролетното равноденствие отново в рамките на съзвездието Овен, а останалите космически тела ще се наредят по същия начин, по който са били през 4 г. пр.н.е."
източник - http://historynakratko.blogspot.com/2016/12/blog-post_54.html