Автор Тема: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?  (Прочетена 97976 пъти)

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #30 -: Януари 26, 2019, 04:26:01 pm »
Атос погледна ли координатите? Какво според теб е това?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #31 -: Януари 26, 2019, 04:52:21 pm »
Не можеш ли да отидеш на тези координати и да копираш това което пише в адресната лента на браузъра и да го публикуваш тук като линк.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #32 -: Януари 26, 2019, 05:04:02 pm »
Не защото трябва да го завъртиш да го намалиш да го увеличиш общо вето трябва да си там. И гугъла гп позволява. Вече.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #33 -: Януари 26, 2019, 05:22:59 pm »
Е значи няма да видя какво има там. Това което искаш е мисията невъзможна за моя счупен телефон. Това което поисках от теб би трябвало да е свръхелементарно. Координатите така както си ги дал са невалидни може би ррябва да добавя знаци за градуси минути секунди. Или да напиша доста повече цифри.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #34 -: Януари 26, 2019, 06:02:35 pm »
Ето но такв нищо не се разбира

Арахая

  • Гост
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #35 -: Януари 26, 2019, 06:14:53 pm »
"Човекът - копие на Бог или напреднал примат?"
Въпросът разглежда от едната страна възможността за- „човекът е копие на Бог“, а от друга „човекът е напреднал примат“. Според мен, ако се задълбае,  и двете възможности не се взаимоизключват, а в тях „мирише“ на диалектика.  Каквото и да се опитваме да обосновем/коментираме, то винаги ще е  повлияно от наличните знания/исторически предания оставени ни в наследство.
Не случайно попитах – „какво е според вас Бог?“ Добре е винаги да има изходна база за основа, върху която да се надграждат разсъжденията, за да не се разпиляват и размиват. Темата е многопластова и многообхватна...
 Ето и малко мислен (по)ток от мен  :).
Това, което имаме в наследство от историята, от школи, учения, религия, философии  ясно говори, че  Бог не е съвсем еднозначен за всички! И съвсем нормално, разбира се, защото предаденото достигнало до нас винаги носи фона и характеристиките на времето си и предалия го  :).  За мен  думата „Бог“ е внедрена в религиите след Христа и умело вплетена в  импулсите за власт, контрол, доминиране, които човекът  е допуснал и изродил в многолики изражения. Защо ги има тези импулси и какво стои в дълбочината им? Страхххххове...  А самите религии са били използвани и се използват като средство за манипулация на масите.
 Съдържанието, което аз влагам  в Бог е-  безпределен енергиен потенциал, който едва ли можем да осмислим с човешките си възможности. Тази Енергия е навсякъде! И в човека–примат , и в крушата, и в камъчето, и в птицата,и в слънцето и в марс.... Навсякъде! И понеже, според мен, безпределният енергиен потенциал е безпределно свободен,  има такова енергийно разнообразие, което е видно в материален аспект, доколкото се разпростират сетивата ни. Ако допуснем хипотезата, че човек е напреднал примат, то в човека-примат също има част от енергийния потенциал- Бог.
Другата хипотеза- „човек е копие на Бога“.  Веднага вметвам шеговито- ако човек е копие на Бога, то значи ли, че в Бога има човешки черти?  В библията пише, че „човекът е създаден по образ и подобие Божие“.  „ Копие“ не е равнозначно на „образ и подобие“.  В човек е вложено нещо от образа и по подобието на Бога, но не е казано, че човек е негово умалено копие. Та важният въпрос е- кое е онова в човека, което е по образ и подобие Божие?
Едно от нещата, според мен е, че имаме „самостоятелни“  дух и душа, образно казано.  Мислите ли, че всички човешки същества ги имат? А защо мислите, че има различни раси човеци? Растенията, животните и минералите имат колективна душа, казва езотериката... И спирам до тук, че може много да се говори.

Atos, благодаря за отговорите на въпросите ми!
Мerlinbg, говори се, че в черно море има потънали градове от доста, доста, доста отдавна.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #36 -: Януари 26, 2019, 06:28:57 pm »
Извиняавм се ето и другите снимки

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #37 -: Януари 26, 2019, 08:53:00 pm »
Арахая Бог е човек точно като мен и теб различава го само нещо генетично. Между другото, ген е много древна дума дори корена и е в латинското наименование на среброто. Откъде идва ник нейма ти? Какво означава?
« Последна редакция: Януари 27, 2019, 04:47:24 am от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #38 -: Януари 26, 2019, 09:21:43 pm »
Венци за това от снимките може би по добре знае бай ти Теню. Той постоянно е в чата вечер. Можеш да го попиташ. Според мен това са трите скали които апаратурата за сканиране е отчела като един обект. Това място е отдавна известно на любителите гмуркачи. Върховете на скалите са само на десетина метра под водата а около тях е комай 70 - 80 метра. Виж по отношение на произхода на тези огромни колони нищо не мога да кажа. Силно ме съмнява да е естествен, но това не е и за друга тема. Толкова малко се знае, че всяко заключение ще е погрешно. Само Теню и Вектор могат да знаят или да научат нещо повече на местно ниво. Просто не може да не познават някой който се е гмуркал там.
« Последна редакция: Януари 27, 2019, 03:49:45 am от atos »

Арахая

  • Гост
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #39 -: Януари 26, 2019, 09:41:13 pm »
ventsy74,  Aрахая означава- жената произлязла от сърцето на словото; порталът на любовта

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #41 -: Януари 26, 2019, 10:03:55 pm »
Радико не е нужно да питам други какво има там защото знам. Ако теглиш една черта мисловна (гугл ърт го позволява) от върха на този обект до южния полюс разминаването със хеопсовата пирамида е 12км ако това е случайност не знам какво да мисля. А когато аз търсех този обект първоначално мислех че е в пределите на България но се оказа още по странно че е там, което обяснява донякъде библейския потоп. Ето едни снимнки как изглеждаше когато го търсех.. И това ак не е конспирация.. Странното беше че една седмица след, като го маркирах на картата Гугълите премахнаха черното петно.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #42 -: Януари 26, 2019, 10:21:32 pm »
Цитат
  Радико не е нужно да питам други какво има там защото знам
Искаш да кажеш, че вече си се гмуркал там така ли.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #43 -: Януари 26, 2019, 10:33:54 pm »
Не съм се гмуркал по логически път го открих. Нали се сещаш че ония американци от строежа на метрото вече са там. Даже вчера четох някъде как Путин настоявал американците да се изнесат от черно море.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #44 -: Януари 26, 2019, 10:50:19 pm »
Да за това, че в черно море има неща неудобни за показване няма три мнения. Въпроса е да не се хиперболизират фактите. Фриволното надграждане на малкото известни факти ловко се използва от същите ония, за да изкарат налудничави всички рационално мислещи.
« Последна редакция: Януари 27, 2019, 03:51:23 am от atos »