Автор Тема: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?  (Прочетена 98003 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #15 -: Януари 25, 2019, 03:29:18 pm »
Не съм много съгласен! Разликата от маймуните ни е в интелект, морал и прочее "извисени" понятия, но в социален аспект, почти няма разлики! Изгледай няколко филма на "Енимал Планет" и ще се убедиш.
Удивително е сходството - има лидери, има и аутсайдери, групи, временни съюзи, утеха от близки и приятели "след боя", подлост, предателство, преследване на лична изгода, заговори за преврат и всички останали "екстри". И по същия начин, когато стадото е поставено пред много голяма опасност, временните вражди отстъпват на заден план...
Просто при хората тези отношения са разгърнати в доста по-голяма гама от ситуации и варианти, поради естеството на по-високия интелект.
Не, не сме изцяло с божия ген, просто части от него са добавени към тези на приматите. Но достатъчно, за да осъзнаваме нуждата от духовно израстване (поне някои, де).
Смея да предположа, че при този генен инженеринг, създателите ни не са обърнали достатъчно внимание на евентуалния резултат, проявен в потенциал за развиване на духовност, подценили са го, тъй като самите те не са го притежавали и не са му отдавали значение! А може и да са били притискани от времето за завършване на проекта, кой знае?


Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #16 -: Януари 25, 2019, 05:59:37 pm »
Ами сходството е удивително наистина той затова и Дарвин ни причисли към "разред маймуни" Може би донякъде е прав. Има един египетски папирус , който изобразява маймуна как танцува на боговете. Ако напишеш на английски маймуна в неопределителен член A MONKEY  и после отделиш името на главния египетски бог Амон Ра се получава AMON KEY. Странно нали?
« Последна редакция: Януари 27, 2019, 03:40:28 am от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #17 -: Януари 25, 2019, 06:50:18 pm »
Значи човека е раб божии демек роб. Мисля съвсем логично може да се счита че от божия гледна точка имаме следното равенство:
Човек = роб. Което пък означава, че спокойно можеме да заместваме едната дума с другата във всеки текст, това от божия гледна точка не какво си мислим ние. Това ми дава правото да напиша следното изречение:
Бог създаде роб по свой образ и подобие.  Не свободен а роб по свой образ. От това спокойно можем да заключим, че бог също е роб. Защо обаче всеки човек, всеки нормален човек се стреми със всички сили към свобода. След като сме по негово подобие значи и той се стреми към свобода. Като знам, че едни от най умните хора, математиците когато не знаят дали дадена сложна задача има решение съставят подобна по проста. Ако простата има решение то и сложната най вероятно има решение. Та господ явно е пред дилема, дали може да постигне свобода от неговия "хипербог" Ние сме компюрърно моделиране на проблема му. Ако ние успеем да постигнем свободата си значи и той може. Излиза, че от нашето решение зависи съдбата на цяла вселена.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #18 -: Януари 25, 2019, 06:56:32 pm »
Виж,с транскрипцията може да се спекулира много, едва ли точно английският е показателния за преход от египетски...
Ра е тъй нареченият Мърдук, който, завземайки властта, провежда тотална кампания по заличаване на всеки друг Бог преди него - паметници, стенописи, и каквото се е сетил.
Затова е такава оскъдица на писания от преди него. Искал е да се знае, че всичко започва от него.
Радико, интересно допускане, въпреки, че не го споделям напълно.
Въпросният Бог, за когото говориш по-скоро е васал,отколкото роб. Както в разглеждания контекст, може да се приеме, че земният елит е васал на въпросния Бог.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #19 -: Януари 25, 2019, 07:12:04 pm »
Различната подредба на йерахията е подробност. Наличието на няколко големи религиозни общности навежда на мисълта, че се разиграват няколко сценария едновременно на състезателен принцип за да се види кой е по удачния.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #20 -: Януари 25, 2019, 08:58:32 pm »
Съгласен съм с теб за виждането ти с транскрипцията и аз все още се чудя дали съм прав за тези неща. Да можеш да ме обвиниш че си играя с думите но виж на тези координати до къде ме отведоха те.42. 37.19N
                                        31.00.20E

Арахая

  • Гост
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #21 -: Януари 26, 2019, 12:44:57 am »
Здравейте на всички! Интересна тема! А как дефинирате Бога/каква е представата ви за Бог? Има ли Божествени закони (не  божиите заповеди от Библията) и ако да- кои са? Мислите ли, че на Бог са му нужни раби и защо? Вярвате ли в прераждането? Защо в човешкия език има думите "дух", "душа", "свобода" и какво съдържание влагате вие в тях?

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #22 -: Януари 26, 2019, 01:20:25 am »
Радико не съм съгласен че сме създадени да бъдем роби. По скоро сме станали в последствие след редици заговори от страна на аристокрацията. Това със борбата за власт го е имало откакто е създаден света. Всяко едно управление е подменяно със такова угодно на аристокрацията. Само за пример виж в каква демокрация живеем днес. Демонокрация и то до такава степен че комунизма почна да ни липсва.

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #23 -: Януари 26, 2019, 01:23:29 am »
42. 37.19N, 31.00.20E Тези координати водят в Черно море, какво има там?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #24 -: Януари 26, 2019, 04:34:27 am »
Различната подредба на йерахията е подробност. Наличието на няколко големи религиозни общности навежда на мисълта, че се разиграват няколко сценария едновременно на състезателен принцип за да се види кой е по удачния.
Не е за това точно, в религията няма "по-удачен" принцип, има по-ефективен за манипулация :D
Основните религии са създадени от различните извънземни фракции за влияние над повече народи.
Целта е да се използват за "игра на шах" с цел подчинение на възможно по-голяма маса хора.
Ако се поровите малко по-задълбочено за информация, ще откриете, че всички "монотеологични" религии (които имат в основата си един бог), и които са известни от няколко десетки хиляди години, са подчинени на един шаблон, следват един модел! Един Бог, 12 последователи/братя/ученици и т.н. Всички почитат значими събития в дните на равноденствията и в дните на максимума на деня и нощта. Винаги има ярка звезда с голямо религиозно значение в даден момент. С други думи - съобразени са както с локалния планетарен земен цикъл, така и с цикличността на наблюдаеми космични явления! Останалото са сценарии с герои на съответната епоха. Зависимостите се набиват на очи, стига човек да е безпристрастен изследовател.
Преди навлизането на този вид религии, всяко племе по света (някои африкански и южноамерикански и до днес) са имали по много богове, те са плод на човешката мисъл. Древногръцките (и римските) обаче, са имали за основа реални типажи.Те просто са описали същества, които макар и "божествени", са притежавали човешки слабости в психологичен аспект -честолюбие, властолюбие, подлост, благородство, доброта и т.н.!

Кой, по дяволите, би вярвал безпрекословно в боговете си, а в същото време ще ги принизява до себе си чрез наличието в тях на човешки слабости, това не е ли богохулство? Освен ако не са описвали реални типажи, разбира се. Забележете - в гръцката митология, религия практически липсва! Няма религиозна доктрина!
Няма канони, няма строго регламентирани молитви - всеки е можел да се помоли на който сметне за нужно бог за дадена ситуация!
Да се върнем на религиите, които имат доктрини. Талмуда, Библия, Коран...всяка от тях проповядва превъзходство на собственото паство над останалите! Защо?
Просто е - разделяй и владей!
Те се карат, воюват а ти...направлявай ги и властвай!

Арахая, накратко - дух е човешкото съзнание, независимо от материалния си носител. Душа е съчетанието/връзката между съзнание и разум, докато трае жизнения цикъл на човек.
Свобода е...илюзия, която мотивира разумния човек да продължава живота си с всички средства и...в друг смисъл, състояние на духа (в друго, нематериално измерение).
Не напразно будизмът учи, че да прекъснеш цикъла на преражданията си означава да получиш свобода на духа.
Това е моето схващане с малко думи, за повече...друг път ;D





Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #25 -: Януари 26, 2019, 07:47:28 am »
Здравейте,
Бог има три лица и най-близко е лицето на човешкия син Христос. За какво идва Христос да ни спасява? Отговор, от Греха, от княза на този свят сатаната. Човек е роден, а сатаната създаден, сериозна разлика.
Докато има балъци ще има и тарикати, но балъците няма да свършат до края на този свят. Като се смени Света и сатаната си заминава.
В Библията миналото и бъдещето са описани, не е нужно тълкуване всичко тече по план.
Припомням послания на Христос: "Обичайте враговете си"!  Бъдете съвършенни като Отец! Който, вярва (знае истината) ще върши по големи дела от Христос. В края човеците имат по-голямо достойство от сътворените Ангели.
Който иска беззаконие да го върши, наградата е смърт, Който иска Святост да се стреми, наградата е Вечен живот. Просто свободна воля, но често има силен натиск за да се върви към смърт. Христос демонстрира моментално Възкръсване, или умираш в петък възкръсваш в Неделя. Това става като прехвърлиш енергия от по- висока Вселена, заради по-голямата плътност става веднага и ние се шашкаме. В истините не се вярва, те се знаят или не знаят.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #26 -: Януари 26, 2019, 09:47:37 am »
Merilin
Гледай координатите през гоогле earth. На навигацията нищо няма да видиш. Атос прав си за древногръцките и римските богове, че са имали за основа истински личности. Но мисля,че и южноамериканските са имали действителни личности. И каква е логиката богът ти да се казва Кетцалкоатл, а племето почитащо го да са Ацтеки? Освен ако нещо не е сбъркано дали умишлено или не само бог знае. Ако пренаредиш името Кетцалкоатл на Ацтек ко Атл. Нещата май си идват на мястото. Дори се нареждат неочаквано. Ко Атл - от Атланта.
« Последна редакция: Януари 26, 2019, 02:51:56 pm от atos »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #27 -: Януари 26, 2019, 12:01:27 pm »
Гена е едно, но човеците (истинските човеци) са духовни същества. които са се въплащавали в телата на различни раси в продължение на  стотици хиляди и милиони години - лемурийска(остатъци - негри, малайци, австралийски аборигени), атлантска(разлчни азиатски народи, свързани с различни подраси на атлантската) и бяла. Предстои идването на 6-тата раса на Земята - светещата.
Когато говорим за образ и подобие, нещата да се разбират за духовния човек, казано е в Библията: "Аз рекох: Богове сте вие; Всички сте синове на Всевишния."...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #28 -: Януари 26, 2019, 02:49:50 pm »
Хълк, това се отнася за духовния потенциал на човека. Според разбирането за него, всеки човек има възможност да достигне божественото в себе си, той го носи вътре!

Венци, съгласен съм за повечето неща. Имах в предвид тези, напълно "практични" богове - на камъка, на дървото и т.н. Някои племена са имали богове и на бубулечките даже :D А тези, които споменаваш,  кръстени с подобни имена и притежаващи "биография", несъмнено са били реални персонажи.

АМН-РА - син на Ра...

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #29 -: Януари 26, 2019, 04:21:02 pm »
 Боже ако можеше само да проумеем в какъв объркан свят живеем а същевременно чий преки наследници сме ние Българите.