Автор Тема: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?  (Прочетена 97988 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Изпускате нещо съществено, човекът е "раб божий", той е създаден, за да е "раб божий" и като такъв, не може да се самоуправлява, колкото и да е вградена тази илюзия в съзнанието му!
Искате свят без господари? Не става! Господарите измислят правилата, те ги налагат, за да има подчинение! Без подчинение няма как да се следват цели, които обикновения човек не знае и не разбира!
Атавистичните инстинкти за власт и надмощие (генетично вградени), не могат да се преборят от духовното израстване засега, за в бъдеще...кой знае...

Vale

  • Гост
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #1 -: Януари 24, 2019, 02:50:07 pm »
Има определен проблем с факта, че човека е "раб божий". Понеже елитът непрекъснато търси все по-нови методи, да превърне 'човека' в свой роб. А е казано, че не може да се слугува на двама господари. Така че, логично е, на Господ да му писне от този елит, който се опитва да му ползва робите, и да почисти елита. Ето тогава ще може и нови технологии да се исползват, и свободна енергия да се ползва. Как ще стане това зачистване, то си е Божа работа. Но определено, по целата Земя елитът ще испадне в немилост.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #2 -: Януари 24, 2019, 03:20:14 pm »
По-скоро елитът търси нови форми за зависимост, приложена върху хората, то повече от това как да се заробиш?
Не, не слугуваме на двама господари - всеки слугува на този, над него, то е измислено отдавна.
« Последна редакция: Януари 25, 2019, 02:03:06 am от atos »

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #3 -: Януари 24, 2019, 03:25:22 pm »
Логиката ти е правилна Вале!
Наскоро отново гледах филма Елизиум, и като се замислих - технологиите ни водят точно към показаното във филма и това рано или късно ще се случи (сигурно дори е започнало).
Дори и Елизиум да не е точно орбитална станция, а нейде тук на земята.
Пак да повторя - технологиите ни водят натам.

Vale

  • Гост
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #4 -: Януари 24, 2019, 03:32:54 pm »
А кой тогава слугува на Господ? Барон Родшилд? Или Трамп? Има логически капан в тази йерерхия, и се получава така, че едни хора се правят на Господ, и си събират хора да им слугуват. И думата господар има същия корен като Господ, така че робите да слугуват на господаря, като че ли той е Господ. Точно това желание, на елита да се прави на Господ ще предизжика гневът Божи, и ще последва и наказанието. Господ умее да зачиства елитите, не случайно при руснаците има израз "положение хуже губернаторсого".

Vale

  • Гост
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #5 -: Януари 24, 2019, 03:42:22 pm »
Например Тесла е говорил, че технологиите които създава му се явяват в главата от вън. Сигурно Господ му е дал тази способност. А какво направи елита. Скри технологиите на Тесла, и само се чудят с колко да вдигнат акциза на бензина. Този елит, защо си мисли че може да крие технологии, които Господ е дал чрез Тесла, безнаказано. Знае се, че Гсопод забавя, но не забравя. Може да чака да падне и последната капка, която ще препълни чашата с гневът Господен. Човекът определено не е направен за да бъде слуга на барон Родшилд.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #6 -: Януари 24, 2019, 03:49:52 pm »
Чакай сега, бъркаш и смесваш "господовците"...
Това са различни фракции извънземни! Не са едно и също! Едните властват директно, като Господ, който управлява елита, а други са такива, които търсят пробиви в това монополно владение! Точно тези от втория вид са отговорни за пренос на знания и някои от новите технологии - примерът ти с Тесла (Менделеев и т.н.).

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #7 -: Януари 24, 2019, 03:57:03 pm »
Например Тесла е говорил, че технологиите които създава му се явяват в главата от вън. Сигурно Господ му е дал тази способност. 

Или той така е говорил, или те така искат да знаем.


« Последна редакция: Януари 24, 2019, 04:02:11 pm от atos »

Vale

  • Гост
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #8 -: Януари 24, 2019, 04:05:21 pm »
Извънземните сигурно спазват правилата, дадени от Господ, и за това са много напред с материала. Аз говоря за земните, дето записват всичко, което говорим по телефона или пишем някъде на някой компютър. Земните, дето крият технологии и говорят за 'права на човека'. Земните, дето се правят на големи демократи, а когато народа си избра Трамп, решиха, че това го е направил Путин, понеже те на народа му казаха да избере нещо друго. Това е елита, който се прави на Господ и ще предизвика гнев Божии. Йерархията си води началото от Египет, и пак от там си води началото и масонството. Основното им правило е тайното знание. Имаш 33 нива и тайните на всички нива са различни. А обикновенните хора, дето не са масони не требва нищо да знаят. Няма да има духовно развитие, докато се развиват само технологии за заробване. Духовното развитие е по-трудно от технологическото. И ще трае по-дълго, но то още не е започнало. А за да започне, требва първо да излезне Гневът Божии.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #9 -: Януари 24, 2019, 11:33:33 pm »
Изпускате нещо съществено, човекът е "раб божий", той е създаден, за да е "раб божий" и като такъв, не може да се самоуправлява, колкото и да е вградена тази илюзия в съзнанието му!
Искате свят без господари? Не става! Господарите измислят правилата, те ги налагат, за да има подчинение! Без подчинение няма как да се следват цели, които обикновения човек не знае и не разбира!
Атавистичните инстинкти за власт и надмощие (генетично вградени), не могат да се преборят от духовното израстване засега, за в бъдеще...кой знае...
Много точно атос " раб божий" но има още нещо:
 " И бог създаде човека по свой образ и подобие" Можеш ли сега да поразсъждаваш като дъежиш на фокус едновременно и двата цитата. Пък аз след това ще ти споделя моята гледна точка по въпроса.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #10 -: Януари 24, 2019, 11:46:28 pm »
Грешиш Атос
Инстинктите за власт и надмощие са присъщи за маймуните не и за човека. Всеки светец стигнал до познението започва да води отшелнически  живот. Радико много правилно по свои образ - абсолютно точно. По свое подобие пак точно но какво ни различава тогава? А това роб божий не мога да се съглася поне за нас българите и наоколо.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #11 -: Януари 24, 2019, 11:53:40 pm »
Ще ти кажа какво е общото но утре. Предупреждавам отговора не е подходящ за хора със закостенели разбирания и слаби нерви.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #12 -: Януари 25, 2019, 12:07:10 am »
Ако ме учудиш ще черпя заклевам се.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #13 -: Януари 25, 2019, 01:32:07 am »
Много точно атос " раб божий" но има още нещо:
 " И бог създаде човека по свой образ и подобие" Можеш ли сега да поразсъждаваш като дъежиш на фокус едновременно и двата цитата. Пък аз след това ще ти споделя моята гледна точка по въпроса.
Да, разбира се, "по свой образ и подобие" означава - чрез своя генетична матрица и свой генетичен материал!
"Раб божий" е...работник, генетично създаден (звярът), за да служи...да му работи, ест.

Грешиш Атос
Инстинктите за власт и надмощие са присъщи за маймуните не и за човека. Всеки светец стигнал до познението започва да води отшелнически  живот.

Значи...липсват ти начални познания по психология?
В казарма бил ли си? А в училище? Нима не е ясно в една среда от връстници, за колко време децата инстинктивно се подреждат по йерархия, без дори да го осъзнават? Особено мъжките индивиди! Да ти кажа - 2-3 дена са достатъчни!
И инструментите са първични - уважение (страх, да не те набият), недоосъзната преценка кой колко може да ти навреди, а на по-късен етап, вече инструментите на социума вземат превес - на кой баща му е по-влиятелен, по-богат и т.н. Та докато се стигне до работа и отношенията във фирмата. Там всеки има респект от шефа над себе си. И по абсолютно същия начин, както при стадо шимпанзета има понякога обрати...по-ниско поставеният набира сила и се издига стъпало чрез няколко битки (от различен тип, в зависимост критериите), а друг - пропада. Женските индивиди нямат тази строга йерархична подредба, те следват мъжките и колкото по-високопоставен мъжки успеят да впечатлят, толкова по-високо са в йерархията! А когато никой не ги забелязва, принудени са да се задоволят с по-низшестоящи мъжки, което ги класира и тях там. Никой не харесва губещите!
Цинично, но вярно!
А...колко светци познаваш (не, че не съществуват)?
« Последна редакция: Януари 25, 2019, 02:00:16 am от atos »

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #14 -: Януари 25, 2019, 02:17:25 pm »
Много добре си го написал. Абсолютно правилно. А забелязал ли си ония момент във които вече са те набили и си на земята  и не казвам винаги, но почти, се намира един, който идва и ти подава ръка? Е това е същественото, което ни различава от маймуните. И все пак не съм казвал че всички сме с божия ген.
« Последна редакция: Януари 25, 2019, 03:13:52 pm от atos »