Автор Тема: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?  (Прочетена 97989 пъти)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #60 -: Януари 27, 2019, 07:30:41 pm »
Това което си написал е някакъв миш-маш с добавки от тюрлю-гювеч и манджа с грозде.
Допитай се до хора които изучават христианството и отдели няколко години за учене и ще имаш частични отговори на част от засегнатите въпроси. За повече, ще ти трябва доста по-голяма задълбоченост от това което демонстрираш.

Гледай видеата на пастор Георги, ще видиш че пиша това което и той обяснява. Било манджа с грозде, ми може що пък. Някои обичат манжата с грозде ;D

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #61 -: Януари 27, 2019, 07:33:54 pm »
Атос, не говори общи приказки, първо изгледай част от видеата, ще видиш че е така, християнството истинското, не признава сегашното честване на рождеството, което е измислица на папизма и символизира обожествяването на слънцето от египетската религия, един вид гностицизъм. Ама първо изгледай видеата, заслужава си, пък и пастора добре обяснява.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #62 -: Януари 27, 2019, 08:35:12 pm »
Радико а ако аз знам.?
Искаш да кажеш, че си получил някакво просветление ли? Или имаш достъп до напълно неизвестни артефакти.

Арахая

  • Гост
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #63 -: Януари 27, 2019, 10:05:02 pm »
Момчета, може ли някой да ми обясни с прости думички какво е торсионно или торисионно поле (и двете изписвания срещам). Чета във википедия- ама там говорят за някакви спинове, които се свързвали с някакви частици и после излъчвали без маса и енергия....  И грам не разбирам!!!

Атос, благодаря за интересната препратка  към числото 12 и линка. Освен изброенто от теб- 12 апостола, 12 братя, 12 последователя,12 зодиакални съзвездия ( межу другото като бях в Египет, в един от темпелите там на тавана имаше нарисувани зодиакалните знаци, но са били 13...), 12 месеца... съм срещала и обяснения, че играем в 12-измерна игра. В рамките на тези 12 измерения ги има двата полюса + и  -, добро - зло и т.н. Над тези 12 измерения дуалността изчезвала.  Във всичко предадено ни днес явно има много истини, но и много укрити и преиначени неща...

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #64 -: Януари 27, 2019, 10:39:38 pm »
 Радико не вярвам в просветлението. Аз съм от хората, които не вярват докато не видят с очите си и не пипнат с ръцете си. (Тома неверни) Плюс това допреди две години не ме е интересувал ни Бог ни гявол. Но явно той се е интерсувал от мен. Да имам ар-т-ефакт но ще остане в тайна поне засега. Щот ще е голем срам да кажеш нещо велико а да се окаже, че дори сам не си убеден в това.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #65 -: Януари 27, 2019, 10:57:57 pm »
Торсионно - торс - тяло, т.е. най-малкото възможно тяло, което се явява на границата на материалното съществуване и представлява енергийно поле във формата на вихър, който се затваря в себе си като тороид-сфера!


Арахая, разгледай тези теми:

http://mazeto.net/index.php/topic,8844.15.html

http://mazeto.net/index.php/topic,9942.0.html

http://mazeto.net/index.php/topic,9507.0.html

материали от нета:

http://www.topexperta.com/p_304_Kratka_istoria_na_teoriata_na_torsionnoto_pole.html

http://teosfera.narod.ru/torsionnateoriafan.html

http://budha2.blog.bg/technology/2016/03/27/izumitelnata-teoriia-na-torsionnite-poleta.1440044

Ако ти е много натоварващо, карай полека ;D


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #66 -: Януари 27, 2019, 11:00:49 pm »
Ами точно за това нещата трябва да вървят по определвния ред първо е хипотеза, в същност изграждаш няколко вероятни хипотези обсъждат се, някой изказва обосновано доказателство против едната "примерно"  Друг се сеща, че знае нещо в подкрепа на втората и така нещата се избистрят малко по малко. Дори и да се стигне до отрицателни изводи написаното остава и след време могат да се появят на бял свят нови факти.

Арахая

  • Гост
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #67 -: Януари 28, 2019, 04:47:57 pm »
Atos, огромни благодарности за информацията за торсионните полета, ще я изчета с интерес. Стискайте палци и да схвана нещо  ;D, че съм гола вода в тези води!

Радико, благодаря за подканата! Чакам с интерес и твоите хипотези , теоретични и доказателствени обосновки по темата.

Чичко Вики прави кратък обзор за душата/духа в някои религиозни и философски течения.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%83%D1%88%D0%B0

Та кое е онова, което ни прави "по образ и подобие Божие"? Към кой  Бог ще насочим анализа, защото има много и различни Божества в хода на човешката история?

Поствам тук пак  формулировките/ анализа на Атос:

" 1.БОГ - благият старец описан в Библия, Коран, Талмуда и т.н. Този бог уж е добър, но лансира...страданията като път за изкупление, без значение дали страдащите са го заслужили - "Бог ги подлага на изпитания". Що за БОГ, който се гаври с чедата си и си играе с тях, като с пешки?
Това е версията, наложена от религиите! Тя има за цел власт и респект/страх и то от(и чрез) несъществуващ "субект"!

2. БОГ - слезлият от небето господар, който има страховити сили и необичайни умения! Той показва или наказва! Неговата воля се изпълнява на мига! Наказанието за неподчинение е смърт (не ад), за духовен аспект и дума няма! Който го слуша и почита е дарен с власт и привилегии преживе! Такива са боговете в древен Рим, Египет, Гърция, Америка (инки, маи, ацтеки, толтеки...). Тези "богове" имат човешки слабости - просто са другопланетяни! И не бива винаги похотливите им актове - съвокупления със земни жени и съответно поколение от "полубогове" да се приписват на изследователска страст, това си е било удовлетворяване на чист нагон!
Първите от тези "богове" АН-У-НАКИ, са създали човека чрез генно инженерство, кръстосване на своите гени с такива на местни примати, за да оцеляват в отровната азотна атмосфера.
Всеки сегашен евгеник (напреднал дял в човешката генетика), ще ви каже, че много по-лесно би било да се проектира организъм, живеещ във вода, отколкото такъв, в предимно азотна атмосфера! Това е било много преди човек да създаде общности и общества. Последните изследвания доказват, че женският съвременен ген е на около 300 000 години, докато генът на съвременният мъж е "едва" на 150 000 (няма мъж на света с прародител на повече от 150 000 години) - явно, наложило се е "рестарт" на програмата за мъжки индивиди.
Следващите богове-господари не са били създатели, а...само властници!

3. БОГ в абсолютен, вселенски смисъл - създателят на първия живот! Според мен, това е висша съзнателна информация, съществуваща в етера, за която говорят учени като Дейвид Буум. Тя е причината за "божествената искра", вдъхнала живот на материята! Може да се каже, че Акаша е паметта на БОГ! И понякога усилията да си обясним дали , как, защо, и т.н. са толкова ограничени в смислов аспект, че самото понятие "смисъл" си губи смисъла ;D
То и самото то, милото, е рожба на ограничената ни умственост..."

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #68 -: Януари 28, 2019, 07:32:06 pm »
Някои са близо до копие на Бог, а други са си примати в голяма степен - и то ненапреднали :)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #69 -: Януари 28, 2019, 10:05:16 pm »
Torsion = усукване, извъртане (и в спираловидна форма), т.е. торсионни полета означава просто въртящи се полета. Картинката, представена от Атос, е на т.нар. Ану - нещо като основен или прото-атом, съставен от етерални усукващи се вихри.
Арахая, може да разгледаш и тази тема, където съм превел някои по-интригуващи моменти от труда на Ч. Ледбитър и А. Безант: http://styleglassbg.com/od/viewtopic.php?f=24&t=31&start=10#p1234 Двамата изследват подробно микросвета чрез метода "виждане с третото око" (както го е правила и Слава Севрюкова).
Видях, че вече си се регистрирала във форума, при което ще можеш да виждаш и прикачените картинки/диаграми. В края на поста съм пуснал линк към книгата (Occult Chemistry), качена за четене в онлайн вариант.

Арахая

  • Гост
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #70 -: Януари 28, 2019, 10:15:26 pm »
hyparh, сърдечно благодаря!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #71 -: Януари 28, 2019, 11:16:27 pm »
Хипарх, прочетох и аз превода ти...какво излиза?
Че 7 наистина е "божествено" число?
Ако "най-простото обединение от първични атоми Ану никога не надхвърля повече от 7 на брой", това ме навежда на заключението, че въпросното "най-просто обединение" е разположено в равнина (2D).
7 е броят на идеално прилепените еднакви окръжности в равнината. Оттам се получава и хексагоналната конфигурация на...обикновената снежинка (един централен и шест лъча) :D
Микро и макро модел.
Тези равнини структури, може би вече търпят по-нататъшно подреждане от по-сложен порядък в 3D...

П.П. По този въпрос, е коректна забележката ти:
Torsion = усукване, извъртане (и в спираловидна форма), т.е. торсионни полета означава просто въртящи се полета.
По-скоро наистина се има в предвид усукване (в по-голяма степен, отколкото тяло).
« Последна редакция: Януари 29, 2019, 02:23:07 pm от atos »

Арахая

  • Гост
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #72 -: Януари 29, 2019, 12:59:09 pm »
Интересно видео! Конкретно и разбираемо са изказани неща свързани с темата :).

https://www.youtube.com/watch?v=-t7M5lfv5hs

PS: Във видеото има ценни неща и за темата "радиестезия", както и други полези неща :).
« Последна редакция: Януари 29, 2019, 02:14:11 pm от atos »

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #73 -: Януари 29, 2019, 01:16:20 pm »
Човекът е примат. И това най-добре си проличава във кризисни и екстремни ситуации, когато се бори за живота си, тогава всичко божествено в него за миг изчезва и той се превръща в най-долно животно. Много добре това е описано в "Жерминал"  от Емил Зола, не е случайно, че този роман не се долюбва от неговите съвременници, именно заради описаните сцени на животинско поведение на героите.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #74 -: Януари 29, 2019, 02:33:14 pm »
Да, dmitarp, страхът е най-мощното средство, което успява да потисне всякаква "извисеност" в дадени моменти, но това не означава, че човек не я има.
В историята си имаме и примери, показващи обратното - благородство, саможертва...въпреки, че човек не притежава кошерното съзнание на някои насекоми (мравките, когато се жертват за кралицата си, не "мислят" за себе си).
При доста катастрофални събития по света от последните 15-20 години, се наблюдава повишена хуманност, проявена от самите потърпевши, което е обнадеждаващо някак - човешката раса наистина търпи израстване в духовен план.