Автор Тема: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?  (Прочетена 99644 пъти)

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #255 -: Април 15, 2020, 06:41:48 pm »
Гледах Научно популярен филм,в който се търсеше истината.
 Дали Адам и Ева са ни пра родителите, описани в Библията.
 От всички раси по света, взеха ДНК проби и се оказа, че 1мъж и 1жена,са нашите пра отци.
 А откъде тези(този), който са писали Библията са знаели това..

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 536
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #256 -: Април 15, 2020, 06:43:53 pm »
Понеже съм от сектата на извънземните  ;) и не съм религизионен догматик, щото се ограничава мисленето, ще ви предложа едно тълкуване на Стария завет в една от книгите на Ян ван Хелсинг     Не пипай тази книга. Та там се говори за богоВЕ, не за Бог, т.е. в множествено число. Какви са тия много богове е интересния въпрос? Доста добре е описан един процес на Богове дошли от небето с огнени кълба - дисколети и се заели с един процес на съзидание, който днес наричаме клониране.

Който разбира от библия, да ме поправи, ако не се говори за богове в множествено число. Да не говорим за диаметралното противоречие в тезите на двата завета. Имало е в митологията и гръцки богове и египетски. Имат подобно описание. Освен това тези т.н. богове много от тях са намерени, като мумии в Египет и по нищо не приличат на хората по скелет. Как да игнорираме подобни факти?

Не ми се мисли какви извинения ще правите един ден атеисти и църковници, като пристигнат извънземните, де ш съ крийти?  :D
Католиците вече си сложиха ламаринка и папата призна, че има извънземни. Агента на ЦРУ Вартоломей - предател на православието, още нищо не е признал.

А за много религиозните догматици:
Отговорете ми, що за езически ритуал има в православието, да колиш, режеш на парчета и изпръскаш навсякъде с кръв земята от младо агънце, невинно, сладко, мило, в името да угодиш на Бог? Зловещо звучи, нали? Зловещо...

Подобни кланета е имало при езичеството.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #257 -: Април 15, 2020, 07:44:19 pm »
Та там се говори за богоВЕ, не за Бог, т.е. в множествено число. Какви са тия много богове е интересния въпрос?
Боговете са представители на Бог тук в материалния свят и астралните светове във ведите пише че са около 330 000 там също пише че дори боговете не знаят точно какво е Бог но му се подчиняват изцяло. Те са просто управители оставени от Бог тука да управляват световете има си цели йерархии. Повечето хора не го знаят това и бъркат боговете с Бог и повечето религии са основани и се кланят на някой от боговете, дори еврейския бог много ясно си го казва в библията " да нямаш други богове освен мене". Обаче извънземни наистина си има и те са идвали тук преди та даже и сега са тук.
Отговорете ми, що за езически ритуал има в православието, да колиш, режеш на парчета и изпръскаш навсякъде с кръв земята от младо агънце, невинно, сладко, мило, в името да угодиш на Бог? Зловещо звучи, нали? Зловещо...

Подобни кланета е имало при езичеството.
Ако говориш за курбана, да прав си езически ритуал е и не е от християнството защото при разпространението си по други места не може да заличи всичко и приема някой от местните ритуали. Интересното обаче е че ако попа направи правилно ритуала независимо че биват заколвани  и драни убитите животни не ги боли няма болка у тях. Това го казвам като човек който може да усети такава болка от поне 40 метра, аз не мога да понасям да убиват и дерат живото близо до мен.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #258 -: Април 15, 2020, 07:50:04 pm »
ЕДМ  Много добре даже бих казал възхитително.
Има какво да се добави разбира се. Примерно никъде в библията не може да бъде намерен израза "аз съм единственият бог" има "аз ДА ВИ БЪДА единственият" което е доста по различно.
Като добавим към това и изхвърлената от библията "защо ли" Книга на Енох, нещата стават много интересни. За мислещите разбира се. И аз отдавна твърдя, че комай древногръцката митилогия е наи реалистична от всички други.
Апропо преди известно време ми хрумна изневиделица идеята: дали тази карантина тия забрани за излизане в паркове, градинки, особенно нощно време не са с цел хората да не видят нещо. Съжалявам, че не я споделих и сега какво намирам:
https://m.dir.bg/it/tehnologii/saobshteniyata-za-nlo-sa-se-uvelichili-po-vreme-na-pandemiyata 
Меко казано странно съвпадение.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 536
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #259 -: Април 15, 2020, 08:03:33 pm »
krasias, това с агнето го дадох за пример, защото един колега от форума ме обвини, че съм се увлякъл по западната религия, как беше ню ейдж ли, щото говоря за прераждането, иначе интелигентен човек, не говори глупости. ;)

Та за тия църковни ритуали ли да милея? Иначе съм си православен християнин, няма къде да ида, българин съм, какъв да съм? Но ши ма извинят поповите и баба им Гуци с лявата резба  ;), имам други виждания по някои въпрос, като извънземните и прераждането.

То, прераждането е било религиозно схващане на ортодоксалното християнство още от самото начало. Но не помня през кой век точно, на някакъв вселенски събор решават да го премахнат. И после такива като мен ги анатемосват, карат ме ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, не УБЕДИТЕЛНО да мисля догматично. Местя го в другия крачол за тяхното анатемосване. Туй да си наложиш на логиката да не работи е доста трудна задача.

Иначе krasias, всичко което си написал не само съм съгласен, но го вярвам, че е точно така. Не съм чел конкретно нещо от ведите, но в други книги съм срещал пасажи и знам, че библейската история с потопа и възкръсването е много добре позната именно от там, т.е. вероятно повторена, потретена или преписана. А ведите са най-старите писмени документи, писани на санскрит. Хиляди години преди Христа.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #260 -: Април 15, 2020, 08:28:44 pm »
Витане, котаракът живя цели 18 години! Да след втората се наложи да го скопят, щото... сърце юнашко не трае, но в последните си години не се различаваше по поведение от всяка домашна котка.
Иначе, информацията за която питаш се съхранява в РНК молекулите - в нишките на клетъчното ядро. Но всъщност... какво значение има къде се съхранява?

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #261 -: Април 15, 2020, 08:34:12 pm »
EDM electronics, аз не съм християнин но имах няколко добри приятели християни но от посветените, аз също съм против такива ритуали и съм си вегетарианец. А прераждането е нещо естествено независимо че в християнството не го подкрепят то посветените християни го знаят и не спорят по този въпрос.
Туй да си наложиш на логиката да не работи е доста трудна задача.
Да това е абсолютно вярно но това е идеята и практиката на всички религии по света колкото и да се отхвърлят една друга всички религии са съгласни с едно че трябва да отидеш извън ума. Има основно два типа религии едните ползват вярата а другите концентрация, медитация или съзерцание, просто това "повярвай" означава изостави ума, изостави логиката за да достигнеш интуицията. Обаче при религиите основани на вярата има един проблем ти излизаш от ума но излизаш под него, затова ясно говорят пророчествата на големите им светци те са в символи като в сънищата. Докато при другите религии използващи концентрация, медитация или съзерцание излизаш от ума но над него а там е индивидуалното съзнание, факт е че посветените и просветлените от тези религии никога не са давали пророчества. 

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 536
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #262 -: Април 15, 2020, 08:34:43 pm »
Радико, не знам дали ти е известно, но най-важните съркофази от египетските пирамиди са вадени от руски военни. Египтяните не се доверявали на запада, защото крадели мумиите и поставяли някакви копия. Да не говорим, че има и цел да се скрие истината от света.

Бог Озирис - мисля беше богът на смъртта има документален филм как го вадят руските военни. След изваждането на мумията правят рентгенова снимка. Антрополози остават втрещени, като виждат скелет на хуманоид, но не и на човек. Има разлика в броя на ребрата, таза, главата и мн. други. Въобще категорични са, че това не е човек.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #263 -: Април 15, 2020, 09:04:15 pm »
Плод сме на Извънземна Цивилизация. Няма спор.
 Дарвин ряпа да яде. Де нищо не му се доказва. Защо до сега от толкова видове маймуни, не излезе 1 човек... Или от човек маймуна...
 ДНК няма как да стане,противното.
 

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #264 -: Април 15, 2020, 09:04:37 pm »
Витане, котаракът живя цели 18 години!
Баце, това ще да е някоя подивяла питомна котка. У назе дивите котки са м'ноооо кът. Не, че е невъзможно де. Но, ако не предоставиш неопровержими доказателства - не верувам...
Иначе, информацията за която питаш се съхранява в РНК молекулите - в нишките на клетъчното ядро. Но всъщност... какво значение има къде се съхранява?
Има.
И тук даде засечка, не знам дали го загря :)
Инстинктите се включват за части от секундата, ако има нужда.
Не знам дали разбираш, ако там са закодирани, колко време ще им трябва да се
"компилират" до *.exe файл....

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #265 -: Април 15, 2020, 09:23:52 pm »
Интересното обаче е че ако попа направи правилно ритуала независимо че биват заколвани  и драни убитите животни не ги боли няма болка у тях. Това го казвам като човек който може да усети такава болка от поне 40 метра, аз не мога да понасям да убиват и дерат живото близо до мен.
krasias, да разбирам ли, че всички попове могат да извършват правилно ритуала, но не всички го правят? И тъй като изглежда си присъствал на такъв ритуал, може ли да ме упътиш към поп който извършва правилно ритуала. Жертвения агнец обаче ще е яре, за да се докаже твърдението че след ритуала закланите животни не ги боли и няма болка у тях.
Твоето присъствие на разстояние 40м. и оценка също ще е много важно за крайния извод от експеримента.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #266 -: Април 15, 2020, 09:35:31 pm »
Не, явно не всички попове го могат, а не съм присъствал на такъв ритуал просто веднъж случайно минах оттам след ритуала. Няма нужда от моето присъствие, ако курбан чорбата е много вкусна това е достатъчно доказателство за добрия ритуал.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #267 -: Април 16, 2020, 01:15:19 pm »
Баце, това ще да е някоя подивяла питомна котка. У назе дивите котки са м'ноооо кът. Не, че е невъзможно де. Но, ако не предоставиш неопровержими доказателства - не верувам...Има.
И тук даде засечка, не знам дали го загря :)
Инстинктите се включват за части от секундата, ако има нужда.
Не знам дали разбираш, ако там са закодирани, колко време ще им трябва да се
"компилират" до *.exe файл....

Не ми трябва да ти доказвам, котакът умря преди 5 години, живя 18, какво да ти доказвам? Опашката му беше дебела като на скункс и на тъмни пръстени, а той беше доста едър и тъмно сив (на корема - по-светъл).

Щом ползваш аналогия с компютри и програми, да ти обясня - Тъпо е да смяташ, че наследствената информация на клетъчно ниво си стои като в чекмедже и прашасва или пък може да се изключи, както си спираш скайпа!
Тя си присъства в мозъка и директната психомоторика! Това е нещото, което се нарича ИНСТИНКТ!
Инстинктът не се учи, той се предава директно - генетична информация, не е нещо вълшебно!
За да разбереш, ще ти дам конкретен пример:
Ако отгледаш живо същество до определен стадий в изкуствена среда и никога не си го подлагал на стрес, а в един момент му гръмнеш с пиратка до ухото - какво ще стане?
Сега вземи най-мощния компютър с най-близката до изкуствен интелект програма, закачи му всякаква периферия, дори го вкарай в тяло на робот и пак гръмни до микрофона - е?
Какво точно не разбираш или за какво точно спориш, аз пък не те разбирам?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #268 -: Април 16, 2020, 01:30:54 pm »
Стигнахме до казуса има ли такова животно, наречено душа или няма.
ОК, генетическата информация се съдържа в ДНК - в ядрото.
Компилирането на "сорс кода" в *.exe файлове с каквато и да е функционалност никак не процес, заемащ част от секундата.

Заначи има някакво програмиране "над материята".
А и обема на "диска" изобщо не е достатъчен за да съхрани всички знания и умения на индивида, който за 80-90 години може да запомни колосално количество информация.

Давам пак цитат от сходна дискусия:
--------------------------------------------------
"Според чичко Гугъл, пчеличката Мая (в случая) има под 1 000 000 нервни клетки. Да предположим, че са милион. Нататък всички предположения ги правя против мнението си и всички закръгления/допускания са в полза на еволюционизма.

За да може да поддържа живота си и секрециите си, отнемаме 10% от този ресурс и станаха 900 000. Значи произвежда си мед и прополис (ако е яла), диша, жива е, но още не може да се движи, мисли и осезава околния свят. Един вид още не сме я вдигнали от кома. Отделяме от ресурса:

1-во 20% за апарата с който мисли. Компютърно казано за централния процесор (СPU).
2-ро 10% за оперативна памет. Компютърно RAM паметта, в която се съхраняват междинните резултати (само!, а то не е така) от действието на CPU-то.
3-то остават 70% за постоянна памет. 70% от 900 000 = 630 000 клетки от паметта.
Минаваме в универсалния измерител на информация (за сега споко) и ги правим 630 000 бита. Това са 78 750 байта или в полза на Дарвин са 77 килобайта.

По-долу прикачам картинка с такъв размер, за да видите нагледно информация, която заема клетки памет равни на 77 килобайта. Минахме на универсален измерител на информация (бит, байт) и компютри, като техен „манипулатор”, и предполагаме в полза на еволюционизма „компресия” на информацията 8 пъти! Живия живот е много разнообразен, не е като текст с многократно повторение на думичките: Партия, делото на Партията, БКП, КПСС, СССР, US, ЕС, субсидии, проекти, либерализъм и пр., та затова 8.

10 и повече е твърде нагло, а импулсния електрически характер на нервния „екшън” не знам как би допуснал и 2! Ако някой знае, да докаже. Та 8 х 77 килобайта прави 616 килобайта разполагаема памет.
Програмирал съм машинарии на машинен език (assembler, с него се прави най-сбит програмен код) да вършат някакви простички неща. Въпреки това, с много фантазия казвам, че с тия 616 kB можем да научим пчеличката Мая да върви уверено по равно, наклон и отвес! Изобщо проходи като муха без глава :)

Какво остава?! Лавина от неща, за които еволюционистите вече НЯМАТ вече ресурс. А те грубо нахвърляно са:

1. Още 80% от разполагаемото за да може Мая да вижда и разпознава видяното. На човека поне му трябват толкова %. Пчелите са над доста животни в зрението, макар и като тях да не виждат червен цвят. Но пък виждат и се ориентират по ултравиолетовия (магнитни полета и пр.).
2. Още Х% за самообучение (опит) като всяко живо същество.
3. Още ХХ% за обоняние. Тяхното е перфектно и много мразят изпотени пчелари.
4. Още Х% за да може да нацелят в „десетката” наглия пчелар, който се върти като слон в стъкларски магазин. И въобще да си отбраняват кошера, в който има мед!
5. Още XXL% за да могат перфектно да летят и да си правят сметка за „курса и горивото”.
6. Още ХХL% за социалните дейности в кошера и извън него (при роене), отглеждане на пилото, вентилиране, хигиенизиране (кошера е по-чист от операционна зала относно бактерии и пр.), запечатване и разпечатване на меда, „ремонтни” дейности с прополис, градене на перфектни килийки и пр.
7. Още XX% за ядене, пиене, разпознаване на паша, съобщаване на другите къде има „кльопачка”.
8. Още Х% за още неща, за които не сме се сетили, нямайки желание за изчерпателност.

Ако се предположи наличието на душа у всяко животно, обяснението на този колосален недостиг от „изчислителна мощност” веднага се възпълва и нещата си идват на мястото. А и човек не използва на 100% мозъчните си клетки, но да предположим, че Мая не е привилигирована.

Тя, ако види, че на прелката на кошера има поставена умряла пчела, не води никакви преговори. Без жестове и мимики Мая и нейната дружка (чистач и охранител на входа) хващат умрялата и литват. Пускат заедно „товара” далеч от кошера. Може да повторите това милион пъти, те за работа не се сърдят. Ефекта ще е същия.

Приказката за еволюционистите свърши, може да не четат нататък.

Мисля в 2 книги съм срещал следното: един еретик (мисля в Русия) ходил и при православните и някак получил св. Причастие. Но понеже не вярвал на православните, а и бил пчелар, изплюл после св. Дарове и ги сложил в кошер. Пчелите спрели да работят и той отворил капака. Те били направили от восък нещо като трон и сложили там св. Причастие. Били наредени около Него и спокойно си стоели… Еретика след тази гледка се покаял и станал православен."

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #269 -: Април 16, 2020, 01:44:44 pm »
Витане, мозъка на съществата работи аналогово. Не можеш да го мериш в килобайти - много неточно е. А окръжаващия ни свят е аналогов, и е много по-иконмично да "записваш" информацията именно в този вид.
Примерно взимаш една грамофонна плоча и един компакт диск. Грамофонната плоча е много-много "по-груба", пътечката на която е записна информацията е десетки пъти по-широка от записа върху диска, но информацията там е много по-точно копие на оригинала. Диска има нужда от сметки, цифрово-аналогов преобразувател и още сума ти работи за да може да възпроизведе тази информация, и пак не е същото.
По подобен начин стои въпроса и с фотографията.
Защо не се замислиш че мозъка може да работи и аналогово (а той най-вероятно работи точно така). Тогава в една мозъчна "клетка" може да се запише информация, за която в цифров вид ще ти трябва много повече ресурс.

Най-прост пример - един усилвател. Ако е аналогов ти трябва точно един транзистор, който реално е доста просто устройство. Сега си представи какво ти трябва ако искаш да усилиш даден сигнал цифрово. Един АЦП, после процесор който да вземе сигнал с ниво "15" и да го усили до там колкото си решил, примерно до "150", после ЦАП който да възстанови аналоговостта на сигнала... и винаги ще имаш дискретизация, т.е. първо ще имаш "дупка" между две преобразувания и второ ще имаш закъргление, щото цифрово няма как да обработиш сигнал 15.378, тоест ще имаш неточност.