Автор Тема: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?  (Прочетена 99937 пъти)

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #195 -: Април 12, 2020, 11:48:56 am »
Религиозен е бил много ясно.
Религиите са възнали много преди християнството.

Те обясняват устройството света чрез свръхестествени сили, което е най-лесният способ да се държат широките народни маси под контрол, а също така пряко са пречели на науката да се развива (изгарят на клада учените например).

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #196 -: Април 12, 2020, 12:27:15 pm »
Защо бе, аз за разлика от религиозните вярвам на очите си и на науката.
Просто няма как да стана религиозен, виждайки и осъзнавайки тези откровени глупости в религиите.
То трябва човек да има нулев интелект, че да не може да ги види и осъзнае. :)
Ти като нямаш нулев интелект можеш ли да обясниш кой е създал атомите и молекулите от които е направен нашия свят и кой е създал органичната материя и законите, на които се подчинява всичко.
Строго погледнато нашия свят на квантово ниво е една фикция една вероятност и е практически напълно прозрачен - единствено и само едно вечно движение - перпетуммобиле на заряди в ефира и законите, на които се подчинява са дело на информационното поле на вселената, което религиите наричат Бог.
Бог твори вътре в себе си тоест създава законите - не случайно в Библията в самото начало е написано В НАЧАЛОТО БЕ СЛОВОТО И СЛОВОТО ДОЙДЕ ОТ БОГА.
Предназначението на религиите е да възпитават хората на човешките ценности и да създават общности от хора с такива ценности, както и да обединяват душите на общността в единен егрегор способен да повдига планини при знание как да бъде използван - не случайно будистките монаси в Тибет и до ден днешен строят мегалити само с пеене и молитви.

Истината е следната: първо животът е възникнал по метода на еволюцията, а не го е създал тоя дето нямал име, както го нарича един от вярващите колеги тук. :)
После от маймуната е произлязъл човекът, пак чрез естествена еволюция.
Теорията на Дарвин е точно толкова недоказуема, колкото теорията за Бог - дарвинистите все не могат да намерят "липсващото" звено между човека и маймуната.
Пък и хомо сапиенс не е единствения разумен вид живял на планетата - попрочети Блаватска или Мулдашев и ще разбереш

все пак напомням, че всички тези неща събития са се случили за достатъчно дълъг период от време - милиарди години и пряко се доказват чрез анализа на ДНК от изкопаемите пластове от различните ери.

Времето е човешка фикция - начин да проследяваме причинно-следственните връзки.
За Бог или информационното поле на Вселената ако предпочиташ пък и за Анщайн и Козирев времето е статично - тоест всичко минало настояще и бъдеще се случва едновременно и човек само избира, по коя от паралелните времеви нишки да се движи тоест всеки индивид има своето статично време - то е като при квантовата механика променя се от наблюдателя.

След това вече при някои от човеците е започнал обратен процес - да деградират до маймуна, под влияние на религиите.
Всичко е елементарно и много логично. :)

Аз по горе писах моето виждане за религиите, но трябва да се знае, че нещата не са никак елементарни и такива дебелашки шеги нямат място при разглеждането на тоя въпрос.

Добре че са били учените, които да ни дадат тези знания, защото ако не бяха те, то религиите отдавна да са ни превърнали в примати, които вярват че светкавиците са божие наказание, а не статично електричество и че Земята е плоска и всички останали тела се въртят около нея. :)
Религиите в исторически план са били както на предния фронт редом с науката така и са спирали развитието и.
Те в древността са съхранявали знанието и са били съсредоточени в ръцете на жреците, които са се занимавали с астрономия съхранявали са книги и знания от предишни епохи, но като цяло са консервативна институция.
Моето виждане е, че науката и религията не са в противоречие и имат общ предмет на дейност изследването на природата и човека само, че от различен ъгъл.

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #197 -: Април 12, 2020, 12:47:15 pm »
Истината е следната: първо животът е възникнал по метода на еволюцията, а не го е създал тоя дето нямал име, както го нарича един от вярващите колеги тук. :)
После от маймуната е произлязъл човекът, пак чрез естествена еволюция.
От километри ви личи, че сте абсолютен невежа, както в науката, така и в религията.

Еволюцията не е истина, а теория! И то опровергана теория от поне 25 години.
Съществува изразът "От ред към хаос", но еволюцията твърди точно обратното - "От хаос към ред".
Доказателството било, че от малки турболентни вихри се зародил един голям вихър??? Само че според мен, от малък хаос е станал един голям хаос.
То и това ни заобикаля всеки ден, каквото и да сътворим всичко се разпада.

Ако не си ходил на училище, било ти е адски скучно или си бил ментално в други измерения по време на учебните занятия, то все пак напомням, че всички тези неща събития са се случили за достатъчно дълъг период от време - милиарди години и пряко се доказват чрез анализа на ДНК от изкопаемите пластове от различните ери.
ДНК молекулата е най-малката и същевременно най-богатата на информация самостоятелна единица. Съдържа над 3 милиарда символа подредени в определен ред и вие твърдите, че е нужно дълъг период от време да се подредят както трябва, за да може да изпълнява строго определена функция?
Да видим малко доказателства за това:

Цитат
ДНК съдържа генетичната информация, която позволява на съвременните организми да функционират, да растат и да се размножават. В същото време не е ясно колко дълго в продължаващата 4 милиарда години история на живота ДНК е изпълнявала тази функция, като според някои хипотези най-ранните форми на живот са предавали генетичната си информация с помощта на РНК. РНК може би е играла централна роля в ранния клетъчен метаболизъм, тъй като тя може едновременно да предава генетична информация и да действа като  катализатор като част от рибозомите.[4] Общата каталитична и генетична функция на РНК би повлияла еволюцията на съвременните генетични кодове, базирани на читири нуклеотидни бази – по-малкият брой бази би увеличил точността на репликацията, а големият брой бази – каталитичната ефективност на рибозомите.[5]

От друга страна, не съществуват преки свидетелства за древните генетични системи, тъй като възстановяването на ДНК от повечето фосили е невъзможно – ДНК може да оцелее в околната среда по-малко от един милион години, а в разтвор бавно се разлага на къси фрагменти.[6] Съществуват твърдения за откриване на по-стара ДНК, най-вече един доклад за изолиране на жизнена бактерия в солен кристал на възраст 250 милиона години,[7] но тези твърдения са спорни.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BA%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%BE%D0%BD%D1%83%D0%BA%D0%BB%D0%B5%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D0%BA%D0%B8%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0

Добре че са били учените, които да ни дадат тези знания, защото ако не бяха те, то религиите отдавна да са ни превърнали в примати...
И за религията нямате и 5 реда прочетени, затова хвърляте заучени клишета, в основата си от тъпи до най-тъпи.

За първи път в Библията се споменава, че Земята е кръгла.
Ето:
Исая 40:22
"Онзи, Който седи над кръга на земята, Пред Когото жителите й са като скакалци, Който простира небето като завеса, И го разпъва като шатър за живеене"

Оригиналната дума използвана за "кръг", се превежда като: "окръжност"; "обикалям около"
Исая е живял 8-ми век пр.н.е. Къде са били вашите учени тогава?

Относно учените и религията, ето малко цитати от всепризнати нобелисти:

АРТЪР КОМПТЪН, Нобелов лауреат за физика
"Доказателството за съществуването на Бога, изхождащо от дизайна и реда вприродата, макар и добре познато, досега не е опровергано. И наистина, колкото повече научаваме за нашия свят, толкова по-малка става вероятността светът да е възникнал чрез случайни процеси. Така че в действителност, малцина са днешните учени, които биха поддържали един атеистичен мироглед.”

МАКС ПЛАНК, Нобелов лауреат за физика
“Не е възможно да съществува някакъв конфликт между религията и науката, защото те са взаимно допълващи се. Аз мисля, че всеки сериозен и мислещ човек разбира, че религиозният елемент в неговата природа трябва да бъде осъзнат и култивиран, за да могат всички способности на неговата душа да действат заедно в съвършен баланс и хармония. И наистина, не е случаен фактът, че най-великите мислители от всички епохи са дълбоко религиозни личности.”

РОБЪРТ МИЛИКАН, Нобелов лауреат за физика

"Хората, които знаят твърде малко за науката, и хората, които знаят твърде малко за религията, наистина често стигат до спорове, а страничните наблюдатели си въобразяват, че има някакъв конфликт между науката и религията, докато всъщност конфликтът е просто между два различни вида невежество."

ВЕРНЕР ХАЙЗЕНБЕРГ, Нобелов лауреат за физика

“Първата глътка от чашата на природните науки прави човека атеист, но на дъното на чашата го очаква Бог.”

 http://nobelisti.tripod.com/sitebuildercontent/sitebuilderfiles/nobelisti.pdf

По-добре го прочетете цялото, защото там се повдигат и въпроси, за които науката няма отговор.
Така може би, ще хвърляте по-малко откровени глупости в медийното пространство. 


Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #198 -: Април 12, 2020, 01:06:09 pm »
Ето това е пример за начетен, но нищо не разбиращ вярващ. :) Пропуснал си обаче да дадеш изказванията на всички останали учени, които са атеисти.

Преди ДНК е имало РНК, и двете са носители на информация.
Да, много милиарди години е било нужно за да се развие живота в този си вид чрез естествена еволюция.

Така и не предоставихте нито едно разумно доказателство за съществуването на Бог и че той е създал всичко живо?

А защо негови служители са вършели толкова престъпления, които са били пряко нарушение на три от неговите заповеди (не убивай, не лъжи, не кради)?
Що за нехаен бог е да допуска ненарушение на собствените си заповеди, аз не бих вярвал в такъв безхаберен бог, а дори обратното.


Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #199 -: Април 12, 2020, 01:25:36 pm »
Така и не предоставихте нито едно разумно доказателство за съществуването на Бог и че той е създал всичко живо?
А  нима вие предоставихте някакво доказателство, че Бог не съществува?
А защо негови служители са вършели такива ужасни престъпления, които са били пряко нарушение на три от неговите заповеди (не убивай, не лъжи, не кради)?
Що за нехаен бог е да допуска ненарушение на собствените си заповеди, аз не бих вярвал в такъв безхаберен бог, а дори обратното.
Бог е дал на човека свободна воля тоест той МОЖЕ да нарушава всички божи заповеди както примерно Гребенников е нарушил закона за гравитацията и както вие в момента нарушавате първата божа заповед "Аз съм Бог твой - да нямаш други богове освен мене"

А и нищо не казахте по отношение на моето виждане https://mazeto.net/index.php/topic,10878.msg112114.html#msg112114

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #200 -: Април 12, 2020, 03:41:58 pm »

След това вече при някои от човеците е започнал обратен процес - да деградират до маймуна, под влияние на религиите.
  Аз пък точно тук виждам как някой хора деградират до маймуни вследствие на силна вяра в науката, която пък е все още в съвсем начален стадии на развитие, и все още не е изучила и нищожна част от видимия свят.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #201 -: Април 12, 2020, 04:03:34 pm »
Алти ум.
Нека ти задам един въпрос;
Всички планети в слънчевата система са кръстени на богове.
На кой е кръстена (наречена)планетата ЗЕМЯ?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #202 -: Април 12, 2020, 04:17:14 pm »
На кой е кръстена (наречена)планетата ЗЕМЯ?
За кой народ/език говорим? Тук може да имаме различни отговори.

Интересна седянка сте заформили, да и пусна една "музикална пауза":

ОВЦА И ПЪН

"Веднъж овцата срещнала пъна в една голяма, пуста равнина.
- Какво си ти? – избляла овцата.
- Аз съм това, което ти не можеш да бъдеш! – отвърнал пънът, който отдавна обитавал долината и с носталгия си спомнял годините, в които бил младо, крехко дръвче.
- Говориш твърде сложно, за да те разбера... – признала си овцата и изведнъж се притеснила: – Дали е възможно да си вълк?
- Ха! – изсмял се пъна – ако бях вълк, отдавна да съм те изял!
Овцата се натъжила. Думите на пъна за миг й припомнили легендата за пра-пра-прабаба й, пра-овцата, която завършила житейския си път в търбуха на пра-вълка.
- Явно не си вълк – промълвила замислено овцата и си признала – Всъщност, не помня някога да съм виждала вълк.
- Щеше да си спомняш, ако беше – намесил се в мислите й пънът.
- Всъщност – повторила се овцата - аз съм овца, приятно ми е да се запознаем.
- Знам, че си овца – издал се пънът и отново млъкнал, с което изненадал овцата повече, отколкото с появата си.
- Значи ти си нещо, което не мога да бъда, но не си вълк и все пак знаеш, че съм овца – обобщила овцата. Може би си малкия принц? Искаш ли да ти се нарисувам?
Пънът не искал да вкарва повече овцата в заблуда, затова си признал:
- Реално погледнато, не съм малкия принц. Дори, ако трябва да съм честен, аз съм един пън.
- Пън? - изненадала се овцата – Ама истински? – избляла радостно овцата... – А за какво служи един пън? – замислила се овцата.
Пънът се разстроил. Спомнил си отново времето, в което бил младо дръвче, а точно от тази мисъл се опитвал да се отърве, разговаряйки с нещо толкова нищожно и преходно като една овца.
- Служа за да утежнавям живота на такива като теб – сопнал се той – Глупава овца такава!
И излязъл от стаята."

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #203 -: Април 12, 2020, 04:39:00 pm »
Сега по същество:
Според еволюцията, човек се е пръкнал много след овцата и вълка.

Овцата се багни с 1-2-3 агнета.
Вълчицата ражда 5-6 вълчета.

Простичкият въпрос е: как до нас са оцелели овцете, при положение, че 1 вълк спокойно може да натръшка сам едно голямо стадо?

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #204 -: Април 12, 2020, 07:02:15 pm »
Така и не предоставихте нито едно разумно доказателство за съществуването на Бог и че той е създал всичко живо?
Доказателство е, че всички останали теории се разпадат или стигат до никъде в опитите да обяснят сътворението.
Включително и вашата с еволюцията.

Ето пример:
Преди ДНК е имало РНК, и двете са носители на информация.
От къде я носят тази информация? Кой я записа по този начин? Големият взрив?
В случай, че не знаете какво е информация:
Цитат
"Информацията съществува във всеки материален обект като многообразие на неговите състояния и може да се създава, унищожава, предава, приема, съхранява и обработва...
В по-тесния технически смисъл информацията е подредена редица от символи – данни."

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F

Тоест маймуната си е пренаписала генетичния код и е станала човек? - Браво, ашколсун, аферим...

А защо негови служители са вършели толкова престъпления, които са били пряко нарушение на три от неговите заповеди (не убивай, не лъжи, не кради)?
Що за нехаен бог е да допуска ненарушение на собствените си заповеди, аз не бих вярвал в такъв безхаберен бог, а дори обратното.
Що за наивен, по детински зададен въпрос?
Това, че са се провъзгласили за такива, трябва ли да го приемаме за някаква истина?
Те и нашите политици са държавни служители и са се клели да служат на родината, но какато виждаме работят за чужди интереси.

От такива риторични от предубеденост въпроси, нищо няма да научите. Трябва да имате поне елементарни познания по темата за да водите някакъв диалог. А не типичният за атеистите монолог. 

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #205 -: Април 12, 2020, 07:18:51 pm »
Религиозен е бил много ясно.
Религиите са възнали много преди християнството.
Ммммдаааа
Значи излиза, че и Аристотел и Сократ и Архимед все са били религиозни.  Във същност си е точно така. Мога да ти изброя още хиляди сериозни учени които са били дълбоко религиозни. Във същност противопоставянето Наука -религия е измислено за да мъти главите на хора които в следствие на това размътване решават, че няма какво да научат тук в този форум.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #206 -: Април 12, 2020, 07:23:14 pm »
Противопоставянето Наука -Религия е дело комунистическо и либерално. Дори Дарвин е бил дълбоко религиозен човек.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #207 -: Април 12, 2020, 07:42:48 pm »
По Нешанъл географик даваха преди години един филм точно на тази тема с участието на много известни астрофизици - асове, не им помня имената обаче и им беше зададен тоя въпрос, съществува ли Бог. Всички отговаряха, че науката е стигнала до заключението за съществуването на висш разум, който обикновените хора наричат Бог. Казаха няма противоречие в съвременната наука за съществуването на висшия разум, дори е доказано, че съществува.

А иначе атеизма е също вид религия /вяра, че не съществува висш разум - Бог/, която обхваща по-голямата част от населението на земята. Има много, които се барат вярващи, но го правят или от мода, или от изгода. Виждал съм в църквата едни мини жупи, джуки, филари, полуизскочили цици, задници и пр. порочници, ама там палят свещи и се кръстят, се правят на вярващи.  ;)

А има и такива, една друга религия, дето вярват в извънземните  ;D - те пък какви са тия?  ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #208 -: Април 12, 2020, 07:57:58 pm »
Цитат

А има и такива, една друга религия, дето вярват в извънземните  ;D - те пък какви са тия?  ;D 
Предполагам, че визираш сциентолозите.
Не знам да ти кажа, допускам, че в чисто прагматичен аспект техните възгледи може да се окажат доста точни, знае ли човек. Нещата са много много по сложни от колкото си ги представяме.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Човекът - копие на Бог или напреднал примат?
« Отговор #209 -: Април 12, 2020, 08:05:55 pm »
Не визира това, па не си в час. А сети се:

EDM electronics, честит професионален празник - 12 април  8)
(ден на космонавтиката)