Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Какво става с топлината във вселената

<< < (6/8) > >>

epwpixieq-1:

--- Цитат на: dmitarp в Януари 21, 2019, 11:16:29 pm ---Сигурно не можеш да смяташ иначе не би написал тази глупост. Според твоята информация само обема на Земята е по-голям от обема на Вселената, където температурата е по голяма от 2.73 К

--- Край на цитат ---

Обем на Земята:  1.1×10^21 m^3
Обем на (позната) Вселена: 3.58×10^80 m^3

Отношението предполагам, че всеки може да си го изведе сам.
А ако говорите за процента, както казах степентта е написана "доста абстрактно", и точността на този процент не беше идеята на коментара, да го вдигнем на 10^(-50)% ( а даже и на 10^(-40)%), това няма да промени нищо в същността на коментара, но за съжаление вие явно нямате желание да "видите" това.

Аtos:

--- Цитат на: технократ в Януари 21, 2019, 09:29:55 pm ---А радико за много приличен ли го смяташ, да цапоти теми и то със сарказъм. И да вметна, нали твърдеше по горе че топлопреноса зависел от плътността на телата освен от топлинната разлика, я изясни за по ясно, може ли по студено но по плътно тяло, да предаде температурата си на по топло, но по леко тяло?

--- Край на цитат ---
Не, ако не си разбрал това, което пиша, просто попитай за разяснение. Другият начин е да го прочетеш  в н и м а т е л н о, като осъзнаваш значението на скоби, запетаи и т.н. препинателни знаци!
И...Радико нито те е нарекъл малоумен, нито е ползвал друг подобен епитет!

epwpixieq-1, много ми е любопитно откъде са тези данни за предполагаемия обем на Вселената, след като никой засега не е установил дали изобщо има крайни параметри в пространствено отношение?

dmitarp:
 epwpixieq-1 отново разбрах, че не можеш да смяташ и не разбираш това, което си написал сам, а сега ми излизаш и с номера, че степентта е  "доста абстрактно". Всеки нормален човек, учил български език до 8-ми клас ще ти каже, че този израз " степента е доста абстрактно написана" в твят пост, се отнася за нотацията на написването, а не за конкретната стойност.Ти сам без помощ на интернет и книги разбираш ли каква е разликата между 10-70 и 10-40 или пък 10-50, та ги подхвърляш ей така тези числа. И това много ама много променя същността на коментара. Във всичко ли си толкова немарлив.

Аtos:
Пак влизате в безсмислени спорове май?
Тези числови стойности, особено за Вселената, няма как да са точни (последните даже изобщо не е ясно дали са близо до реалните).
Да, забележката на Димитър е уместна, но идеята беше, че топлината в цялата Вселена е удивително малко, спрямо обема и, т.е. ако Вселената беше едно-единствено хомогенно тяло при същата маса и средна плътност, щеше да е с температура 2.7 келвина, както аз го разбирам.
Такова заключение е колкото и абстрактно, толкова и подчинено на шаблонното ни мислене - да приравним всяко нещо към удобните ни за размисъл модели.
Кой може да изчисли точно количеството топлина в една галактика? Или в един квазер? Има звезди с диаметър над 2 милиарда километра, дори само това е непосилно за представа - една звезда да е почти колкото цялата ни Слънчева система! А сме далеч от познанието за реалните бройки на подобни обекти. Допуските на неточност са в порядъци, не в пъти даже. Една десетица разлика в степенуването са 10 милиарда ПЪТИ разлика, за две десетици - няма и да го смятам даже.

Дайте да се съсредоточим в принципните неща тук, тъй като точните засега са прекалено абстрактни и относителни.

epwpixieq-1, понякога (както и сам виждаш) в старанието си да си по-обстоятелствен и конкретен, изсипваш в постовете си повече "информация", отколкото е нужна за схващане на основната ти идея. По този начин е лесно да се измести фокуса от тезата, която представяш, дори по-неопитен човек би се "изгубил" в постовете ти и стигайки до края, забравя за какво става дума в началото.

ndm:

--- Цитат на: atos в Януари 22, 2019, 02:15:14 pm ---Дайте да се съсредоточим в принципните неща тук

--- Край на цитат ---
Съсредоточваме се върху  нова звезда с отразена тесловска светлина.
„Не знам, но вие като чели забравяте тези закони от 19-ти век, върху които се гради, съвременното ни разбиране за процесите.”
От светлината на тази звезда се учат академиците, а ние не искаме да се съсредоточим върху нея.

(цитатите са показани така поради заключена тема)

„Колкото си искате движете един проводник в магнитно поле…………………………………………………..няма да получите нищо на изхода на тези намотки.”

На мястото на многоточието в цитата е поставен текст, който само наместниците на Тесла имат право да изричат.
Но ще ни позволите ли да направим малък експеримент за да затвърдим Вашите знания? Оф да, забравих, че това е непосилно за нас, а и едва ли ще можем да разберем нещо. 

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия