Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

куплиране на ел асинхронен двигател и мотор

<< < (2/6) > >>

технократ:

--- Цитат на: krasias в Януари 18, 2019, 12:10:27 pm ---Пак ли почваш с обидите, просто престани да бълваш спам във форума.

--- Край на цитат ---

Това се отнася за теб, а ти най малко разбираш от темата. Знам те аз откъде си пръкнал ;D хейтър.

технократ:

--- Цитат на: Maistora52 в Януари 18, 2019, 12:31:21 pm ---Технократе, питаш за вариант на "Ротоверт".
Отговарям ти просто: С куплиране на наличните известни устройства не можеш да постигнеш СЕ, т.е. да получиш повече енергия на изхода отколкото вложената на входа.

--- Край на цитат ---

Не говоря за получаване на СЕ от ротоверта, такава не може да се получи от ротоверт, каквото и да се смята под СЕ. Искам да разбера полученото напрежение от ротоверта, дали ще отговаря по параметри на мрежовото, което се ползва само като спомагателно. Това е един вид генератор, със възбудител мрежово напрежение. Вместо човек да си играе да си прави генератор. Схвана ли мисълта ми?

krasias:
технократ, радвам се че толкова много разбираш и всичко ти е ясно, само се чудя като си разбираш всичко защо питаш......

Радико:
Технократ
Всеки асинхронен двигател е обратим и може да работи като генератор. Въобще не е необходимо оборототе да са толкова високи. Единственото необходимо е кондензаторна батерия за да го възбужда и един единствен кратък външен импулс за стартиране.

krasias:
Радико, има много по лесен, евтин и надежден начин да превърнеш асинхронен двигател в генератор. Ако се сетиш черпя по бира.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия