Автор Тема: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.  (Прочетена 54065 пъти)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #75 -: Януари 19, 2019, 06:02:32 pm »
Цитат
Представи си един DVD диск, на който си записал филм. Цялата информация на него е в бинарен (двоичен) код. Може да се ползват два какви да е различни символа, 1.0, Д.Н,+.–, дори и само един (ако се отчита наличието и липсата му - "дупка").
А сега си представи, че филмът, който е записан е 3D холограма. Продължавам...представи си още, че сме по-напред с технологиите и тази холограма е реално (макар и "виртуално" създадено) пространство и прожектираното е истинска материя, която можеш да пипнеш, а пространството между нея е истинско, в което можеш да се движиш!
Това е информацията, която се "прожектира" във Вселената ни, а когато екранът (пространството) изчезне - остава си в чист вид, което казват, че се случвало на "хоризонта на събитията" при това, което наричат черна дупка.
Сега разбираш ли за каква информация става дума?

Еми пак има материя, нали прожекцията става с материя. Уфффффф :-X

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #76 -: Януари 19, 2019, 07:01:03 pm »
Не, прожекцията е самата материя.
В киното прожекцията е образът на екрана, ако няма екран, информацията ще си пътува безкрайно, носена от светлината.
Във вселената, ако няма пространство, тази информация няма да получи материйно изражение и ще си пътува безкрайно, което пък е трудно за представа без пространство.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #77 -: Януари 19, 2019, 07:11:21 pm »
Атос, това че някаква прожекция създава илюзия за материя, не означава че самата прожекция също е илюзия. Има реалност и това е материята, тя въздейства на нашите сетива, това също е информация, но първична е материята, защото тя създава информацията.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #78 -: Януари 19, 2019, 07:17:18 pm »
Atos когато човек обяснява нещо трябва да върви от по простото към по сложното. Разбираш ли ме стъпка по стъпка през скучната среда,средата на пустинята или средата на страшната за децата тъмна стая. А ти или пишеш като за много много напреднали, неща които само малцина биха разбрали "евентуално" или се заиграваш с неща интересни за олигофрени.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #79 -: Януари 19, 2019, 08:08:29 pm »
Гледате ли видеата които пускам, или те не са за този раздел. Ако не са, се извинявам и модератора може да ги премести на по подходящо място, колебах се да ги пусна в раздела на форума "лекции и филми".

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #80 -: Януари 20, 2019, 04:29:41 am »
Atos когато човек обяснява нещо трябва да върви от по простото към по сложното. Разбираш ли ме стъпка по стъпка през скучната среда...

Е, нали точно това правя? Кое му е сложното на киноекрана?

Атос, това че някаква прожекция създава илюзия за материя, не означава че самата прожекция също е илюзия. Има реалност и това е материята, тя въздейства на нашите сетива, това също е информация, но първична е материята, защото тя създава информацията.
Пак не ме разбираш, нали?
Остави илюзиите!
Прожекцията е пътуване на информацията! Тя се прожектира в материя!
Материята не създава информацията! Информацията създава материя, когато се наложи върху енергията!
Както образът на бялата стена в киносалона е двумерна проекция на светлинната информация, така и нашата триизмерна материя е холограмна проекция на енергията, носеща информацията!
Някак не ти се вмества в представите ли?

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #81 -: Януари 20, 2019, 08:38:59 am »
Цитат
Пак не ме разбираш, нали?
Остави илюзиите!
Прожекцията е пътуване на информацията! Тя се прожектира в материя!
Материята не създава информацията! Информацията създава материя, когато се наложи върху енергията!
Както образът на бялата стена в киносалона е двумерна проекция на светлинната информация, така и нашата триизмерна материя е холограмна проекция на енергията, носеща информацията!
Някак не ти се вмества в представите ли?

Добре да речем че съм схванал, чел съм разни такива идеи в "холографската вселена" но въпросът как така съществува енергия без материя остава висящ, защото енергията в дефиницията за енергия, не може без материя, енергията е способност на материята да извършва работа и да променя околната среда. Как тогава ще има извършване на работа като няма материя, върху която и от която да се извършва работа? Аз бих оприличил материята с екрана от твоят пример, без екрана няма информация, по точно да речем че я има в нищото но такава информация не би се проявила никога като информация, нещо пътуващо във нищото и представляващо нищо :o
« Последна редакция: Януари 20, 2019, 03:35:15 pm от atos »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #82 -: Януари 20, 2019, 11:49:46 am »
Цитат
  Е, нали точно това правя? Кое му е сложното на киноекрана?
Виж сега, ти се опитваш да обясниш много сложни, по-скоро много непривични неща, защото не са сложни а са шокиращо различни от утвърдените представи на повечето хора. Та ти се опитваш да говориш за много далечни неща, използвайки много тривиални примери за илюстрация. За технократ обаче съществува огромна нелогичност в разсъжденията ти, той остава с впечатлението, че нещо се прожектира в материята, която я има изначално а не че материята се явява следствие на прожекцията. И това му разбиране на него и на доста други се дължи не на това,че са по глупави, а на това, че не са имали да го нарека късмета да се запознаят с междинните звена информация, поради които ние "няколко човека тук" сме стигнали до такива близки умозаключения.
« Последна редакция: Януари 20, 2019, 03:38:27 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #83 -: Януари 20, 2019, 04:07:26 pm »
Добре, Радико, как би го обяснил ти това схващане?
Хем да почна от простото към сложното/непривичното, хем да не ползвам тривиални примери?
Опитай ти?

Добре да речем че съм схванал, чел съм разни такива идеи в "холографската вселена" но въпросът как така съществува енергия без материя остава висящ, защото енергията в дефиницията за енергия, не може без материя, енергията е способност на материята да извършва работа и да променя околната среда. Как тогава ще има извършване на работа като няма материя, върху която и от която да се извършва работа? Аз бих оприличил материята с екрана от твоят пример, без екрана няма информация, по точно да речем че я има в нищото но такава информация не би се проявила никога като информация, нещо пътуващо във нищото и представляващо нищо :o
Енергия съществува и без материя, обратното - не! Да, не можем да засечем/локализираме някаква енергия, докато не поставим на пътя и материя! По същия начин, по който не можем да установим електрически ток, докато не включим консуматор (измервателните уреди също са консуматори).
Това не значи, че енергията не съществува без материя!

Способността да се извършва работа е "свойство" на енергията, не на материята! Енергията извършва работа чрез сила, местейки (или загрявайки) материята. Материята е само средството на енергията, за да осъществи работа! Наличието на енергия не означава непременно извършването на работа, както и липсата на зрение не означава, че светът тъне в мрак.
Материята не трябва да се оприличава с екрана, а с образа на него! Екранът е средата (двумерна в случая) във който се прожектира този образ.
Във Вселената, екранът е пространството/етера (триизмерно), а образът е...материята, която познаваме.
И в двата случая, докато не срещне екран, информацията си пътува, носена от енергията, но това не значи, че я няма! Ако на пътя им се появи съответния екран, тутакси ще стане видима тази информация. Тя няма да се създаде на момента, а само ще се прояви ('прожектира'). И в двата случая, екранът е много по-плътен от проекцията върху него! Разликата е, че във Вселената не е точно пътуване, а съществуване, понеже ако няма екран/пространство (в "зона черна дупка" примерно), няма как да се говори за пътуване! Може да се предположи, че това движение е извън (или - над) 3D и когато попадне в нашето 3D - ето ти материя.
Но това може да се каже и за кинопрожекцията, ако се разгледа, че светлинният сноп пътува перпендикулярно на екрана и пътуването му е извън измеренията на този екран.


Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #84 -: Януари 20, 2019, 04:28:50 pm »
Цитат
Енергия съществува и без материя, обратното - не! Да, не можем да засечем/локализираме някаква енергия, докато не поставим на пътя и материя! По същия начин, по който не можем да установим електрически ток, докато не включим консуматор (измервателните уреди също са консуматори).
Това не значи, че енергията не съществува без материя!

Способността да се извършва работа е "свойство" на енергията, не на материята! Енергията извършва работа чрез сила, местейки (или загрявайки) материята. Материята е само средството на енергията, за да осъществи работа! Наличието на енергия не означава непременно извършването на работа, както и липсата на зрение не означава, че светът тъне в мрак.
Материята не трябва да се оприличава с екрана, а с образа на него! Екранът е средата (двумерна в случая) във който се прожектира този образ.
Познанието в научният метод се гради върху емпириката, след като не можем да установим емпирично че енергията може да съществува самостоятелно от материята, не можем да правим заключения че тя е първичната а материята е вторичната, за да се извърши работа от сили , трябва да има и енергия и материя, двете взети пооделно нищо не вършат, двете дефиниции за материя и енергия се взаимно допълват, ако няма енергия не можем да установим и материя, ако няма материя не можем да установим и енергия. Материята въздейства на нашите сетива посредством енергия и извършване на работа, но каква работа ще се извършва от нищо върху нищо ако приемем че енергията е първична а материята вторична? Смятам че енергията заедно с материята е свойство на нещо което е непознаваемо, поне на този етап от еволюцията на човешкият разум. И не може да се опише със никакви картини  от заобикалящата ни действителност, или пък с някакви хипотетични теории.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #85 -: Януари 20, 2019, 05:09:00 pm »
Цитат
Смятам че енергията заедно с материята е свойство на нещо което е непознаваемо, поне на този етап от еволюцията на човешкият разум. И не може да се опише със никакви картини  от заобикалящата ни действителност, или пък с някакви хипотетични теории.
Не бих казал, че е непознаваемо, това,че не можеш да си обясниш нещата и стигаш до задънена улица е сигурен признак, че си повярвал в погрешен модел водещ до тази задънена улица. Сам скачаш, че теорията на Айнщайн е погрешна а когато някой ти предложи различно обяснение го отхвърляш използвайки като доводи същата тази теория за която твърдиш че е погрешна. Даваш ли си сметка, че такова поввдвние те уличава в лъжа. При това ти не лъжеш нито мен нито атос. Лъжеш сам себе си. Когато на мен ми стане досадно и спра да пиша си мислиш че си победител в някаква битка едва ли не, но дали е така и в очите на другите четящи същата тема...
Атос ти го формулира доста добре проблема на неразбирането, налага се да приемеме извода, че три измерения са крайно недостатъчни за да сглобим цялостен модел от всичките тия емпирично изведени факти. Ако не се опиташ да държиш сметка за всички едновременно няма как да забележиш противоречията в които ги вкарва модела. А щом фактите съществуват напук на модела значи проблема е в него ГРЕШЕН Е

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #86 -: Януари 20, 2019, 05:17:15 pm »
Да, технократ, принципно си прав! Но това са областите на досегашната физика (просто физика). В нея се засягат само косвено явленията, които се разглеждат от квантовата механика в дълбочина.

Ще ти насоча мисълта към нещо, което вече съм споменавал, но може би си пропуснал.
Как мислиш се създава материята? Запознат ли си с торсионната теория? Тя е единствената засега, която обяснява появата и съществуването на материята!
Всяка от най-малките "проточастици" (на границата на материалното), които наричаме елементарни частици, в същност е вихър от енергия, подобен на торнадо. Само че това торнадо има "вход" и "изход", формата е подобна на тороид и близка до сферата. Всеки подобен тороид създава енергийно поле около себе си, което го превръща в основата на "твърдата" материя. Информацията, която насочва движението на енергията в тези вихри е отговорна за продължителността им на съществуване, както и за взаимодействието им с другите вихри около тях - тя е като матричен шаблон за спецификация, която определя характеристиките на даденото вещество - материя.
Това е първичната информация, способна да съществува без материя и енергия. То е като...код.
Ако вземеш един камък и издялаш от него куб, ти му даваш информация (за форма) от вече вторичен вид. Тя пък е отговорна за запазване формата на телата.

Да оставим за малко теориите, ок?
Разглеждаме една материя и това, което е установено и изучено в нея, какво имаме?
Имаме безумно много микрочастици, които се въртят с шеметни скорости една около друга в неспирен бяг, при това всяка по-малка система се върти допълнително в състава на следващата по големина.
Цялото това въртене нима не е безспирна работа?
И за тази работа нима не е нужно изразходване на енергия?

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #87 -: Януари 20, 2019, 05:53:04 pm »
Цитат
Не бих казал, че е непознаваемо, това,че не можеш да си обясниш нещата и стигаш до задънена улица е сигурен признак, че си повярвал в погрешен модел водещ до тази задънена улица.

А ти как стигаш до извода че е познаваемо, трябва да си го опознал поне частично. Е ако е така тогава обясни го, пък ще се постарая да го разбера, а ти караш само на декларации. И не вярвам в никакъв модел, тези възгледи които представям не са мои, това са идеи на диалектиката, на хора учени и философи много преди теб и мен, са стигнали до някакви умозаключения за заобикалящата ни действителност и то с помощта на научният метод а не на някаква фантасмагория.
Цитат
Сам скачаш, че теорията на Айнщайн е погрешна а когато някой ти предложи различно обяснение го отхвърляш използвайки като доводи същата тази теория за която твърдиш че е погрешна.

Кога съм използвал теорията на Айнщайн като довод за да защитавам тезата си? и какво общо има Айнщайновата теория с разискването тук?
Цитат
Даваш ли си сметка, че такова поввдвние те уличава в лъжа. При това ти не лъжеш нито мен нито атос. Лъжеш сам себе си.
бе Радико какви лъжи какви торби с цимент :o
Цитат
Когато на мен ми стане досадно и спра да пиша си мислиш че си победител в някаква битка едва ли не
Глупости, това си го измисли ти, не съм тук за да печеля словесни битки, напротив, бих се съгласил с всеки стига да е достатъчно убедителен.
Цитат
Атос ти го формулира доста добре проблема на неразбирането, налага се да приемеме извода, че три измерения са крайно недостатъчни за да сглобим цялостен модел от всичките тия емпирично изведени факти. Ако не се опиташ да държиш сметка за всички едновременно няма как да забележиш противоречията в които ги вкарва модела. А щом фактите съществуват напук на модела значи проблема е в него ГРЕШЕН Е
Сега за измеренията, емпирично се знае че съществуват само 3 пространственни и 1 времево, за времевото измерение то е по особенно, свързано е с понятието време, същото се отнася и за пространственното, но то е видимо, времевото измерение не може да се види, ние виждаме в пространството но във времето не, или поне предполагаме вероятностно какво ще се случи за събития които са по малко детерминирани поради нестабилност на системата, и можем със 100% да "видим"предскажем само напълно детерминирани събития, поради това че системата е стабилна, и трудно може да бъде извадена от равновесие. Ако времето имаше повече от 1 измерения, тогава събитията на даден процес или явление, трябва да се развият по всяко от тези измерения, Все едно има втори радико във галактика андромеда, но съдбата му се различава от този радико който е на земята, но двамата радиковци са вплетени в някаква причинноследственна връзка, така че ако радико на земята си счупи крака при падане, това би било причината радико от андромета да се ожени :) Разбира се това е алегория :) да не вземеш сега да се обидиш ;) Та така, разбирам аз измеренията на времето и пространството. Всъщност пространството е 6 измерно, мерим ширина, дължина и дебелина, но във двете посоки за всяко. Противоположната посока е огледално отражение на посоката която мерим, в смисъл че пространството е изотропно, неговите геометрични свойства са навсякъде едни и същи. Пространство може да се мери и чрез стерадиани, пространственни ъгли. Времето мерим чрез събития, най точно може да се мери със елементарни събития, такива които са най малки и по краткотрайни от тях не съществуват, затова атомните часовници са най точни щото мерят с квантовите преходи на електроните си, за които не е известно да има по кратки явления от тях. Ето за кванта на времето https://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BE_%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5 Ако времето е квантувано то и пространството трябва да е квантувано, с планковска дължина , ето и за дължината на планк https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%8A%D0%BB%D0%B6%D0%B8%D0%BD%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D0%9F%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%BA под тези пространственни и времеви интервали не трябва повече да има пространство и време, пълна сингулярност, непознаваемост , от там е пръкнала материята и енергията. Форма на нещо безформено, или със форма която не можем да си представим вероятно щото е от друго измерение.




Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #88 -: Януари 20, 2019, 06:46:13 pm »
Цитат
Как мислиш се създава материята? Запознат ли си с торсионната теория

Да чел съм малко, но трябва да се докаже емпирично.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #89 -: Януари 20, 2019, 06:58:30 pm »
 Броя на измеренията се определя не според наличните посоки а според това колко прави линии, безкрайно дълги прави линии могат да преминат през една точка, като всяка една сключва прав ъгъл със всяка от останалите. Във света за който имаме сетива, могат да се прекарат при тия условия точно три прави. С тези три измерения могат да бъдат описани доказани и т.н. физичните явления от раздел, които се нарича механика. Ако искаш емпирични, демек такива дето да ги пипнеш доказателства, трябва да ограничиш разсъжденията си до този раздел. Тия учени и философи къде са им доказателствата, такива каквито искаш аз да ти дам. Ааа забравих, те били много преди нас, ами знаеш ли Платон е бил много преди тях. Що в такъв случай не отидеш да пишеш в някой форум на феновете на плоската земя. И не се оплаквай сега, че това е сарказъм, защото начина ти на хаотично използване и приемане и отхвърляне на хипотези...
Принципите на кръчмарския спор е крайно досадно нещо за мен. Аре живей чувствай се " победител" ти си по-умният дано да си избил още един комплекс. 
« Последна редакция: Януари 20, 2019, 07:44:07 pm от atos »