Автор Тема: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.  (Прочетена 53814 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #15 -: Януари 13, 2019, 06:30:56 pm »
Значи в последния пост използваш твърдение за погрешността на което има милион доказателства. НЯМА ТЯЛО КОЕТО ДА НЕ ПРИВЛИЧА ДРУГИ ТЕЛА. Ако не приемаш този факт всякакви други разсъждения са безсмислени.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #16 -: Януари 13, 2019, 06:41:36 pm »
Значи в последния пост използваш твърдение за погрешността на което има милион доказателства. НЯМА ТЯЛО КОЕТО ДА НЕ ПРИВЛИЧА ДРУГИ ТЕЛА. Ако не приемаш този факт всякакви други разсъждения са безсмислени.
Добре, ще го кажа за пореден път (не знам дали от Юлиан тръгва тази зараза, но се разпространява) - не използвам твърдение, използвам ДОПУСКАНЕ, за да разгледам дадена постановка!
Не става дума за приемане, а за подлагане на съмнение :D
А и след като и двамата сме на мнение, че няма опция да се докаже с чист, директен опит по мащаб, как така се приема за ФАКТ едно макар и добре лансирано предположение в науката?

Кой, как и кога измери силата на привличане между две павета?
Само не ми казвай - изчислили са я, понеже точно това изчисляване подлагам на съмнение!
Не искам да ти измествам темата. Дали е възможно иницииране, нали така беше?
Дали може, поради засмукването от "голямата дупка", малките тела да стават "малки дупки"?
Според мен може, но това ще е косвено иницииране и би действало на микродистанция! Което означава, че просто ще има зона на действие=микрони! За градиент даже не може и да се говори!
Това значи, че два сателита в диаметрално противоположна на земята орбита не се привличат взаимно!
Точно затова не са нужни и въпросните изчисления и корективи при изстрелване на нов сателит!


« Последна редакция: Януари 13, 2019, 07:01:26 pm от atos »

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #17 -: Януари 13, 2019, 06:58:17 pm »
Цитат
Кой, как и кога измери силата на привличане между две павета?
Само не ми казвай - изчислили са я, понеже точно това изчисляване подлагам на съмнение!

Атос, погледна ли онези 3 видеа които Юлиан пусна от тубата? ето тези

https://youtu.be/11sLusnVZwM
https://youtu.be/Ym6nlwvQZnE
https://youtu.be/0pSkz4zmcpY показват на едни торсионни везни как топките се прилипват една о други, такъв опит е правил и Кавендиш. Сега, докато не се експериментира в гаража, не мога да кажа доколко са достоверни показаните видеа от юлиан.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #18 -: Януари 13, 2019, 07:18:02 pm »
Достоверни са не случайно писах милиони примери това с тухлите в коритото също е доказателство. Опита на Казимир доказва, че при много малки разстояния започва да се случва още нещо, но при увеличаване на разстоянието спира да действа и остава само гравитацията която държа да отбележа се измверва в метри за секунда за секунда.при което ускорението между две тухли е горе долу равно на стойност получена при разделяне на земното ускорение на съотношението на масите земя/тухла, тоест число с двайсетина нули.

Vale

  • Гост
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #19 -: Януари 13, 2019, 07:20:40 pm »
Ето как аз разбирам разликата между малките тела, които нямат собствено гравитационно поле и големите. които имат такова. В резултат на гравитацията се трупа (създава) нова материя от ефира, който се поглъща. При призводството на материя се отделя много енергия. Тяло с размер на звезда свети и топли околното пространство. За Юпитер казват, че излъчва повече от колкото поглъща. Замята нараства непрекъснато и всички континенти се отдалечават един от друг. Къде е границата от която започва поглъщане на ефир требва да се търси в пояса на астероидите като се проверяват различни по размер астероиди докато се стигне до гравитация. Там Церера е достатъчно голяма и сигурно има гравитация. Но е добре все пак някой да го провери. Осен това ако гравитацията се дължи на поглъщане на ефир, от определено растояние натам, силата на привличане ще намалява по-бързо от колкото с квадрата на растоянието. Значи формулата на Нютон е добра до определено растояние, след което гравитацията отслабва по-бързо.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #20 -: Януари 13, 2019, 07:25:09 pm »
Само да отбележа, че последното от горните три видеа, не е изпълнено коректно, понеже около такива стоманени тежести има магнитно поле, което е ясно видимо с компас. Въобще, "обхождайки" различни метални предмети с компас в ръка, ще се учудите колко много от тях са намагнетизирани (включително по вертикала, ако металния елемент е по-висок).

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #21 -: Януари 13, 2019, 07:39:24 pm »
1. Парчето скала Рюгу има гравитация
2. Аз лично съм се убедил експериментално, че тухлите имат гравитация.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #22 -: Януари 13, 2019, 07:46:16 pm »
Опита на Казимир доказва, че при много малки разстояния започва да се случва още нещо, но при увеличаване на разстоянието спира да действа ...
Именно! Спира да действа, това и аз го споменах!
А това видео не ме спечели някак:
https://youtu.be/11sLusnVZwM
Значи...в 3:30 мин. следва долепяне. Оттам-нататък до 4:30 следва вече разделяне? По каква причина? Изтощили са се гравитационните батерии на топките ли? Или, понеже вече е снимано приближаването, майната му, по-нататък може да сме небрежни?
Изобщо...използването на метали при такива опити не може да е коректен опит!
Всеки метал се влияе дори и от земното магнитно поле, дори да е обикновена мед!
А някой дали показа къде е Слънцето в някой от опитите?
Или колко маса/железобетон от самата сграда има от едната и от другата страна на везната?
Все пак смятам, че подобна проява на гравитация е инициирана.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #23 -: Януари 13, 2019, 07:47:51 pm »
Аз лично съм се убедил експериментално, че тухлите имат гравитация.
Ок, де, имат, но пробвай да ги разделиш на разстояние...една тухла и чакай да се привлекат.

Ето как аз разбирам разликата между малките тела, които нямат собствено гравитационно поле и големите. които имат такова. В резултат на гравитацията се трупа (създава) нова материя от ефира, който се поглъща. При призводството на материя се отделя много енергия. Тяло с размер на звезда свети и топли околното пространство. За Юпитер казват, че излъчва повече от колкото поглъща. Замята нараства непрекъснато и всички континенти се отдалечават един от друг. Къде е границата от която започва поглъщане на ефир требва да се търси в пояса на астероидите като се проверяват различни по размер астероиди докато се стигне до гравитация. Там Церера е достатъчно голяма и сигурно има гравитация. Но е добре все пак някой да го провери. Осен това ако гравитацията се дължи на поглъщане на ефир, от определено растояние натам, силата на привличане ще намалява по-бързо от колкото с квадрата на растоянието. Значи формулата на Нютон е добра до определено растояние, след което гравитацията отслабва по-бързо.
Ето с това съм склонен да се съглася!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #24 -: Януари 13, 2019, 08:06:57 pm »
Цитат
Ок, де, имат, но пробвай да ги разделиш на разстояние...една тухла и чакай да се привлекат. 
Мисля, че бяха на малко по голямо разстояние. Съвсем умишлено разстоянието до стената на коритото беше по малка от това между тухлите. Събраха се за някъде около два дни. После сложих на стиропорите по малки парчета тухли времето се увеличи. Всеки може да го направи опита. А да пропуснах за да не става течение не влизах в стаята а от време на време поглеждах през прозореца. По това време камери нямаше.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #25 -: Януари 13, 2019, 08:22:33 pm »
Радико, за тези два дни и посоката на земно въртене има значение, бе човек!
Ти една Кориолисова сила не можеш да игнорираш в земни условия, та какво остава за други възможни влияния...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #26 -: Януари 13, 2019, 08:27:54 pm »
А защо малките тухли се събраха за по дълго време.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #27 -: Януари 13, 2019, 08:29:27 pm »
Откъде да знам, ти си ги събирал - мен питаш?

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #28 -: Януари 13, 2019, 08:36:54 pm »
Всяко едно живо същество и всеки неудушовен предмет, си има СОБСТВЕНА гравитация..Физика за 5-6 клас. Само в космоса, може да се докаже, но е така!!
 

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Инициирана гравитация, възможно ли е да се докаже.
« Отговор #29 -: Януари 13, 2019, 09:08:53 pm »
 ::)
Откъде да знам, ти си ги събирал - мен питаш?
Ами питам те защото не приемаш моя простичък отговор.
Мтм
Това,че всяко тяло има гравитация е доказуемо и доказано. Много преди мойте младежки експерименти по въпроса разбира се. Това дали е собственна или инициирана все още е твърдо зад границата на нашата некомпетентност. Можеме да разсъждаваме само чисто хипотетично. Със сигурност сега ще прочетем воплите на тръшкащите се, че се занимаваме с глупости вместо да РАБОТИМЕ върху някой експеримент. Работете вие господа работете усилено. Три седмици усилен труд спестяват пет минути мислене. За тези за които мисленето е непосилно остава труда. За мен мозъчният фитнес тук е по практичния избор.