Автор Тема: "Спорове и дискусии относно Магнитните Преобразуватели"  (Прочетена 69215 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Трябва ли да го повтарям за 191-ви път, че акт. магнит се подлага на осцилация (клатушкане).
Ако вземаш енергия за това клатушкане от небето С.Е. ще получиш! Но прочети какво написа Весо по горе!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
То така погледнато, литър бензин, оставен в шише също няма да "произведе" никаква енергия, за СЕ да не говорим  :D
Енергията в магнита, при опит за преминаване през материята, се разделя на полярни силови изражения в двата му полюса. Кое я разделя... друг въпрос. Затова ЗЗЕ вътре в него е спазен. Но външната манипулация дава резултат, ако се заиграеш с единия му полюс.

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Хората като направят нещо което е работещо го показват нагледно и други хора като мислят че това нещо ще им е полезно си го правят и им върши работа.Вие тука с години показвате на думи колко сте напред а нищо на лице няма.Магнитен двигател, магнитна турбина,нищо такова само разтягане на ластици.Поне да имаше клип нещо действащо поне една минута, та човек да се заинтересува а то само"велики изказвания".До сега никаква свободна енергия няма поне от кога съм тук в този форум но свободни бръщолевини бол.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Ако вземаш енергия за това клатушкане от небето С.Е. ще получиш! Но прочети какво написа Весо по горе!

Не допускате варианта, че вложената енергия за клатушкането може да се окаже много по-малка от тази на развъртелия се впоследствие ротор. Все едно някой да търси еквивалент между вложената и изходящата енергии при една лавина. Реално началния "тласък" може да е много малък, а той да отприщи силов процес, който троши дървета като кибритени клечки и разрушава сгради. Просто като пример.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
hyparh това е СЕ-то. Минимално влагаш, максимално изваждаш..  ;)
 Майстора е на прав път...

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Цитат
Не знам дали разбирате какво искам да кажа...?

Атос, разбираме, че твърдиш едни силно анти-научни неща. Колко пъти да ти се повтаря, че в науката се почва с РЕАЛНО НАБЛЮДЕНИЕ. Първо наблюдаваш даден ефект, след това почваш да изказваш предположения, а в крайна сметка предположенията се приемат, ако експериментите ги доказват еднозначно.

Цитат
Би следвало да има също  разлика между електрически ток от волтов елемент (химически "извлечен" ток) и такъв, получен от просто динамо чрез индукция.

От какво би следвало? Имаш ли начин да демонстрираш разлика или не ... ако нямаш, нищо не би следвало. Ако имаш, показваш и забиваш констатация, че този и онзи ток имат разлики.

Цитат
И тази разлика да се проявява на ниво, за което още не сме създали уреди!

Чуваш ли се какво казваш ... МОЖЕ БИ има разлика на някакво си там ниво, за което нямаме уреди. Като нямаш уреди и не знаеш на какво ниво ще да е тази разлика, защо твърдиш подобно нещо?

Цитат
Все още съм убеден, че постоянният магнит е конвертор на различен вид енергия (етерна), различна от електрическата, докато ел.магнита е конвертор на електрическа (пак етерна, но друг вид).

Убеден си? Ето това ти е грешката, убеден си без доказателства, демек ти си вярващ човек, така да се каже религиозен. Истинските учени не вярват, а доказват и то дори след като се докаже нещо, то продължава да бъде подлагано на съмнение, ако експеримента не е достатъчно еднозначен.
Кога ще застанеш сериозно като модератор на този уж технически форум. Каква етерна енергия те гони, къде е? Енергия се измерва в джаули (J), по система SI. Потресаващо е това, че първо, няма доказана етерна енергия, но виж тя се обсъжда, но и не само се обсъжда, но и вече и видове етерна енергия се измислиха. Още малко и книга ще напишете за етерната енергия, без едно измерване и доказателство.

fantom4e

  • Гост
Фантомче, няма известен случай в човешката история, при който някой да е нарушил ЗЗЕ. Не разбирай понятието "свободна енергия" като опит или идея за нарушаване на ЗЗЕ.
Как да разбирам "понятието" свободна енергия?

 :)

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Да МТМ, Майстора е на прав път, но е хванал грешното отклонение. Защото черпенето на енергия от магнита и неговото размагнитване са различни процеси. Но чистият магнетизъм с неговото привличане и отблъскване е 100% проява на консерватизма на полето, подобно на чистата гравитация. Според мен за да стане работеща конструкция от магнити трябва да се търсят други фактори. Подобно на хидродинамичната конструкция на Михов където се съчетават гравитация и плаваемост на телата.
Според мен Майстора е направил двигател с външно електрическо захранване. Вярно с малко по особена конструкция, но все пак с КПД < 1. И сега си търси причина за отлагане на куплирането към генератор, защото вътрешно знае какъв ще бъде резултата.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Как да разбирам "понятието" свободна енергия?

 :)
Дъвкали сме го вече: това е енергия от източник дпстъпа до който не може да бъде ограничен.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Дъвкали сме го вече: това е енергия от източник дпстъпа до който не може да бъде ограничен.

А от вятъра и слънцето достъпа ограничен ли е, а от фосилните горива ограничен ли е. Мисля че всяка енергия е свободна щом има достъп до нея, ако има някаква екзотична енергия като енергията на вакуума точно тя няма да е свободна защото достъпа до нея е запориран от някакъв закон, и този закон може да е именно ЗЗЕ. Искам да отворя и скоба, че понятието енергия все още не е строго дефиниранои от науката. Има доста тълкования що е то енергия.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Проблем може да е че не върви всеки да си копае за нефт където реши, да ви прави вец и др. Фотоволтаици може да си слагаш, но трябва да си ги купиш, и не вървят по всяко време.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
А от вятъра и слънцето достъпа ограничен ли е, а от фосилните горива ограничен ли е. Мисля че всяка енергия е свободна щом има достъп до нея, ако има някаква екзотична енергия като енергията на вакуума точно тя няма да е свободна защото достъпа до нея е запориран от някакъв закон, и този закон може да е именно ЗЗЕ. Искам да отворя и скоба, че понятието енергия все още не е строго дефиниранои от науката. Има доста тълкования що е то енергия.
Да прав си. Има тълкувания, особено в този форум тълкуватели дал господ.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Технократ,
и на мен понятието "Свободна Енергия" ми звучи малко като "Отрицателна Лихва", или един вид като стока или услуга, за която като я ползваш и ти плащат...
И така хората биха станали приказно богати, само като ползват тази стока или услуга, без дори да си мръднат пръста. Като на всичкото отгоре - това богатство изобщо няма да им трябва... Да вършиш работа без загуби, а даже на печалба - не ми се струва логично. То така в един момент ще спечелиш всичко и ще глътнеш всичко...
Въобще, все по сериозно се замислям, че нещата стоят точно по този начин, а не по някакъв друг, не случайно. И причините за това не са някакви световни конспирации, гонения на изобретатели и всякакви други подобни ужасии, а причината е, че Някой преди нас е помислил за това да не се самозапалим и самовзривим (както още не е късно да направим с атомното оръжие...). И че човечеството, за да придобие някаква по-свободна, и по-безплатна енергия, ще трябва много сериозно да се постарае... Като например да овладее термоядрения синтез. А това ще включва усилията и дори жертвите на страшно много хора, ще изисква и израстване на морално ниво, за да не се допуснат злоупотреби с тази енергия. Сега, доколко ще е "свободна" - едва ли всеки ще може да си я добива вкъщи. А и да може, сигурно суровината ще е ограничена на някакъв квотен принцип. Но поне за големите си проекти, като космически пътувания и колонизация на други планети, човечеството ще има енергия бол.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
За какво размагнитване говорим тук, не ми е ясно? Кой, и по какъв начин е успял да размагнити магнит? Защо в таблиците има единствен параметър температурата? За самариевите е малко над 200℃, за неодимовите малко под 200℃. Мисля че друг вариант беше обратен на намагнитването?! Но този обратен вариант не може да се случи при каква да е подредба на магнити!
Няма размагнитване и при вариант еднополярна конфигурация. Я ми светнете че нещо не съм в час!!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Атос, разбираме, че твърдиш едни силно анти-научни неща. Колко пъти да ти се повтаря, че в науката се почва с РЕАЛНО НАБЛЮДЕНИЕ. Първо наблюдаваш даден ефект, след това почваш да изказваш предположения, а в крайна сметка предположенията се приемат, ако експериментите ги доказват еднозначно.
Разбираш, но...нищо не разбираш, поне от това, което искам да кажа, явно е! Но важно е да се опонира, нищо, че не си схванал идеята, модерно е напоследък в този форум :D
Не може всичко да се наблюдава! За някои неща нямаме развита сетивност! Ти може и да искаш да ти се покажат инфра ред лъчите във видим спектър, но...не става!
Не може всичко да е в удобен (за умствено смилане) за теб вид! Странно как човекът, имащ претенции за "венец на природата", при "разглеждане" на дадено явление, почти винаги изпада в умствено-кататонични състояния и вместо да разчита на анализ, прекогнитивност и да се довери на съзнанието си, избира единствено първичните си сетива при добив на познание. Прекалено примитивно!
Ти си като...Юлиан - ако случайно си притиснеш някоя точка на стъпалото, стъпвайки бос върху чакъл и в това време усетиш кратко боцване/жегване в корема или в кожата на главата...няма да му обърнеш внимание, та камо ли да предположиш дори, че си засегнал някоя от пътеките си на жизнена енергия! За какво да говоря с теб?

От какво би следвало? Имаш ли начин да демонстрираш разлика или не ... ако нямаш, нищо не би следвало. Ако имаш, показваш и забиваш констатация, че този и онзи ток имат разлики.

Чуваш ли се какво казваш ... МОЖЕ БИ има разлика на някакво си там ниво, за което нямаме уреди. Като нямаш уреди и не знаеш на какво ниво ще да е тази разлика, защо твърдиш подобно нещо?

Не знам нарочно ли интерпретираш думите ми (ще ми се да вярвам, че - не), или "по инерцията" на опонирането?
Не са твърдения и констатации, както целево се опитваш да ми ги вмениш, предположения са и изрично съм го отбелязал!
И са на базата на пуснатото видео от epwpixieq-1
https://www.youtube.com/watch?v=UIlijUSJMmg&list=LLMjbA5yAI2TgrdC1wKndxMw&index=291&t=0s ( 9:30 минута )

Убеден си? Ето това ти е грешката, убеден си без доказателства, демек ти си вярващ човек, така да се каже религиозен. Истинските учени не вярват, а доказват и то дори след като се докаже нещо, то продължава да бъде подлагано на съмнение, ако експеримента не е достатъчно еднозначен.

Да, убеден съм! Колкото и да ти е странно, някои хора имаме интуитивни схващания на друго ниво (някои го наричат подсъзнателно, но това далеч не изчерпва определението му). Изпадаш в състояние, в което тропаш с крак и държиш всяка мисъл да бъде принизена (ако не - то поне унищожена) единствено до признатите от теб тълкувания и параметри, понеже не си в състояние да боравиш с други!

Кога ще застанеш сериозно като модератор на този уж технически форум. Каква етерна енергия те гони, къде е? Енергия се измерва в джаули (J), по система SI. Потресаващо е това, че първо, няма доказана етерна енергия, но виж тя се обсъжда, но и не само се обсъжда, но и вече и видове етерна енергия се измислиха. Още малко и книга ще напишете за етерната енергия, без едно измерване и доказателство.
Тук вече замесваш "форумна политика", което е явно за всеки - това аз няма да го коментирам!
Ще ти кажа друго обаче...как си представяш този форум като "чисто технически"? Да сведем разделите до:

"Направи си сам"?
"Приложна електротехника"?
"Основи на металознанието"?
"Кинематика и механика"?
"Флуидна механика и хидравлика"?

Така става ли? А всичко останало да изтрием!
Знаеш ли кое е парадоксалното? Ти пък си вярващ в генератора на Капанадзе, нали така!
Да допуснем, че е реален и работещ - успява да извади енергия от етера и да я трансформира в електрическа!
А...ти отричаш етера?
???????????????????????
Или твърдиш, че енергия може да се създаде от нищото?


« Последна редакция: Януари 09, 2019, 12:10:49 am от atos »