Животът- начин на употреба! > Политика, религии, себеосъзнаване

Как осъзнаваме и интерпретираме осъзнаването на времето.

<< < (3/3)

Аtos:
Наречете ме педант, но мисля, че понятието за време, усещането за време и "измерването" на време са съвсем различни неща...

tobo1:
Майсторе52,
я се вземи в ръце, че ще надминеш по докачливост всички използващи безсмислицата "Бъдете".
Как може да се вживяваш толкова в нечии думи. Форум с разни хора, с разни мнения, като всички други.

ndm:
Осъзнаване на осъзнаването на времето е пряко свързано с интерпретираното осъзнаване на времето, когато отново се чете тази трогателна изповед в нейния секънд едишън(СЕ)2019.

Радико:
Мисля, че тук трябва да се отвори една скоба за да се разгледат нещата малко по издалеч. Това следващото не са мои думи, просто обединявам и преразказвам неща казани от други хора с по-различни думи. Вярно с това внасям малко собствена интерпретация, но не мисля, че е фатално. Аз съм се съгласил и възприел именно тази интерпретация:
Човешкото познание и възприятие на света може да се опише с два кръга, две граници. Първата граница определя безусловно познатите явления. Това са явления за чиито причинноследствени връзки сме наясно. Това са (след по-внимателно вглеждане) изненадващо малко явления. В непосредствена близост до тази граница са явления които успяваме да си обясним добавяйки хипотетични обяснения, понеже това са в голямата си част неща от вътрешния кръг ние ги наричаме теории. Колкото повече се отдалечаваме от вътрешния кръг толкова по малко стъпваме на реално познати явления. В един момент започваме да градим хипотези стъпвайки само върху други хипотези. Там се намира вторият кръг зад който и идея си нямаме как бихме могли да проверим какво се случва. Този кръг често съм срещал да го наричат "граница на некомпетентност".

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия