Автор Тема: Що е то време  (Прочетена 101667 пъти)

Арахая

  • Гост
Re: Що е то време
« Отговор #255 -: Март 19, 2019, 05:47:04 pm »
Атос, на повърхността изглежда така както го коментирате с hyparh, но в дълбочина нещата са коренно различни. Явно твърде много подценявате онова дето наричате Съзнание - Информация, май и идея си нямате какво е това.

"....но в дълбочина нещата са коренно различни."

krasias, би ли обяснил тези коренно различни неща?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Що е то време
« Отговор #256 -: Март 20, 2019, 12:40:47 am »
krasias
Така...това са всичките ти постове от последните три страници:

Това което plcsoft ви дава като пример идва още от Сократ, ако някой е чел философия щеше да го знае.

   А сега се опитай да обясниш какво е това познание и защо като даваш или обменяш познание, знание не губиш нищо.

hyparh, това само показва колко книги си чел но все още нищо не си разбрал, лошата истина е че не съществува никаква свобода колкото и лошо да звучи това.

Атос, на повърхността изглежда така както го коментирате с hyparh, но в дълбочина нещата са коренно различни. Явно твърде много подценявате онова дето наричате Съзнание - Информация, май и идея си нямате какво е това.

  Ами по нагоре съм писал как и защо няма нужда да се повтарям.

Кой от тях обяснява "как и защо" подценяваме "онова дето наричате Съзнание - Информация" , понеже явно пропускам обяснението? Просто не го намирам? НЯМА ГО!!!



Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Що е то време
« Отговор #257 -: Март 20, 2019, 11:22:44 am »
   А сега се опитай да обясниш какво е това познание и защо като даваш или обменяш познание, знание не губиш нищо.

Много просто, при креационистическият възглед, всичко се свежда до едно магическо сътворение от нищото без обяснение как става това. Но при материалистическо-диалектическият възглед, не е така. Сега няма да ти изнасям обширни лекции по философия на познанието, има доста литература и може да се ограмотиш ;D

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Що е то време
« Отговор #258 -: Март 20, 2019, 11:32:10 am »
Познанието пак си е безкрайно дори да приемем, че зад творението има съзнание.

Зависи, В в идеалистическите философски школи има 2 направления, едните твърдят че бог е познаваем другите не, например агностиците смятат че бог е непознаваем, а теистите твърдят обратното. Каквото и да твърдят, едно е сигурно, за сега няма доказателства нито за съществуването на бог, нито за неговото несъществуване. Всичко е Аксиома, както и бог (разбирай го като първично съзнание, първичен разум , първична енергия, творец , автор и т.н) така и материя, зависи от гледната точка. Но разликата е, че едното е мистика а другото рационализъм, ако не съществуваше рационализмът в мисленето, нямаше да има цивилизация. ;)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Що е то време
« Отговор #259 -: Март 20, 2019, 01:50:15 pm »
Атос, странно много странно, уж тука няколко човека сте чели окултни четива и би трябвало да знаете езика на окултизма, вместо това вие ми задавате странни въпроси сякаш не знаете какво да правите. И става така че когато човек се отнася с вас като със зрели знаещи хора, вие, самите вие ме карате да се отнасям с вас като с начинаещи. И все пак да поясня, това което казвате с hyparh е следствие а не причина, и от това разбира се следва че вие не поставяте Съзнанието, Информацията в основата. Това исках да ти кажа не гледай следствието виж причината и тогава ще знаеш много повече, пожелавам ти да го видиш с очите си, ти имаш потенциал за това. После обаче ще ми е много интересно да те питам какво си видял, само да те видя как се мъчиш да обясниш нещо което е отвъд ума, нещо за което изобщо нямаме думи в речника.

Арахая

  • Гост
Re: Що е то време
« Отговор #260 -: Март 20, 2019, 04:14:09 pm »
Krasias, странно, много странно, моят въпрос към теб явно е невидим. Ще го задам пак плюс още един въпрос.

Цитат
krasias

Атос, на повърхността изглежда така както го коментирате с hyparh, но в дълбочина нещата са коренно различни. Явно твърде много подценявате онова дето наричате Съзнание - Информация, май и идея си нямате какво е това.

"....но в дълбочина нещата са коренно различни."

Въпрос 1: Кrasias, би ли обяснил тези коренно различни неща в дълбочина?

„Явно твърде много подценявате онова дето наричате Съзнание - Информация, май и идея си нямате какво е това.“

Щом изказваш менение с преценка за „кой си няма идея“, значи имаш собствена такава, с която сравняваш изложените идеи(разбирания) на другите.

Въпрос 2: Та каква е твоята идея, разбирания за подценяваното от нас "Съзнание- Информация", което ти явно не подценяваш?


Очаквам конкретика, а не изказвания от сорта на- ".... да обясниш нещо което е отвъд ума, нещо за което изобщо нямаме думи в речника."

« Последна редакция: Март 20, 2019, 04:44:47 pm от Арахая »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Що е то време
« Отговор #261 -: Март 20, 2019, 04:53:57 pm »
Атос, странно много странно, уж тука няколко човека сте чели окултни четива и би трябвало да знаете езика на окултизма, вместо това вие ми задавате странни въпроси сякаш не знаете какво да правите. И става така че когато човек се отнася с вас като със зрели знаещи хора, вие, самите вие ме карате да се отнасям с вас като с начинаещи. И все пак да поясня, това което казвате с hyparh е следствие а не причина, и от това разбира се следва че вие не поставяте Съзнанието, Информацията в основата.

Грешиш - за мен информацията (съзнанието) е първоосновата на всичко и неведнъж съм го заявявал...просто не си чел какво съм писал досега (не само в тази тема).

П.П.През живота си не съм чел окултно четиво (ако се изключат цитирани фрагменти от някого)...ако ще и да е за срам ;D
« Последна редакция: Март 21, 2019, 11:42:45 am от atos »

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Що е то време
« Отговор #262 -: Март 20, 2019, 05:21:26 pm »
...ако ще и да е за срам ;D
Напротив, похвално е, макар че не ми се струва вярно. Едно време, едвам се сдържах да не не те настъпя точно по темата за вярата в окултизма.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Що е то време
« Отговор #263 -: Март 20, 2019, 06:09:17 pm »
Tobo окултното не е ли онази част от физиката, която не познаваме?

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Що е то време
« Отговор #264 -: Март 20, 2019, 08:58:42 pm »
Арахая, значи казваш "очаквам конкретика", какво да ти кажа то и всички в този форум очакват евентуално да си жена ама ти не си жена ти си мъж, при това добре познат на форума. И ако си мислиш че другите лесно може да ги преметнеш то не се пробвай с мен, още с първите ти писания те познах. Така че не обичам да разговарям с фалшиви образи.

Арахая

  • Гост
Re: Що е то време
« Отговор #265 -: Март 20, 2019, 09:11:20 pm »
Арахая, значи казваш "очаквам конкретика", какво да ти кажа то и всички в този форум очакват евентуално да си жена ама ти не си жена ти си мъж, при това добре познат на форума. И ако си мислиш че другите лесно може да ги преметнеш то не се пробвай с мен, още с първите ти писания те познах. Така че не обичам да разговарям с фалшиви образи.

Грешиш! :) :) :) Но е твое право да мислиш каквото си искаш!
 Умело измъкване от въпросите ми! :)

Пък и можеш да отговориш  заради другите. Предполагам, че на всички ще им е интересно да разберат до какво си достигнал, което на повечето убягва.  :)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Що е то време
« Отговор #266 -: Март 20, 2019, 09:26:33 pm »
Не, не греша.

Арахая

  • Гост
Re: Що е то време
« Отговор #267 -: Март 20, 2019, 09:33:59 pm »
Не, не греша.

Грешиш! Но пак казвам, твое право е! :)

Обоснови се тогава. Щом не съм жена, кой фалшив герой мъж добре познат на форума съм?  :)

 Спамим темата с безсмислени неща....
Ако модераторите преценят, нека ги изтрият!


Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Що е то време
« Отговор #268 -: Март 20, 2019, 09:34:18 pm »
Хаха, Арахая честита смяна на пола, вече спокойно може да се прекръстиш на Арахай ;D
Krasias, не че съм нечий адвокат, но за такива безпочвени обвинения, поне кажи кого визираш в лицето на Арахая, иначе подхвърлянията ти съвсем увисват в безтегловност. Това параноята е голяма работа...

Арахая

  • Гост
Re: Що е то време
« Отговор #269 -: Март 20, 2019, 10:06:35 pm »
Хаха, Арахая честита смяна на пола, вече спокойно може да се прекръстиш на Арахай ;D
Krasias, не че съм нечий адвокат, но за такива безпочвени обвинения, поне кажи кого визираш в лицето на Арахая, иначе подхвърлянията ти съвсем увисват в безтегловност. Това параноята е голяма работа...

Хахаха, hyparh, Арахая си е добре! Нямам намерение да си сменям пола. :D :D :D Като жена си се чувствам много добре! :) 

Ако човек не иска( не може) да отговори на дадени въпроси, една добра стратегия е да смени темата или да хвърли топката в съседната градина! :)