Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити
Възможна ли е скорост по голяма от скоростта на светлината
valex:
juliang
"Тока" не се движи със скоростта на светлината!!!
VITAN:
Според проф. К. Мейл светлината не се влияе от гравитацията на Земята (до колкото помня),
а от електрическото поле на Земята (спомнете си само йоносферата).
Светлината по теория има електрическа и магнитна компонента.
Земята има и магнитно поле.
Въпреки всичко полетата влияят по-скоро теоретически - не сме черна дупка в космоса да засмукваме всичко.
Скоростта на светлината много се влияе от материята, през която минава - няма какво да ви го доказвам.
А тя, материята не е еднородна в никакви посоки. Дори в далеко в космоса има космически прах и газови облаци.
Аве, как се казва темата? И какво ви топли тази скорост в различни посоки?! Изток-запад-север-юг, само си чешете клавиатурите.
Скаларните вълни са по-бързи, това трябва да ви занимава...
Радико:
--- Цитат на: Аtos в Ноември 02, 2020, 01:07:32 am ---Само аз ли разбирам Юлиан?
Казвам го по-просто - "параграф 22".
То е все едно да отидеш да калибрираш еталона за метър, но да се опитваш да го правиш с рулетка от железарията (а тази рулетка е произведена и сверена по същия този еталон)...или да кажеш "времето тече с по-малка скорост"...все еднакво тъпо...тъй като самото понятие "скорост" е производно на "време".
Та...не можем да мерим скоростта на светлината, приемайки я предварително за фиксирана стойност!
Ако сме я приели предварително за константа - защо ни е да я мерим?
Ако не сме я приели - откъде знаем дали е константа или не?
Стига се до парадокса (параграф 22) - за да премерим точно скоростта на светлината, трябва предварително да знаем...скоростта на светлината ;D
--- Край на цитат ---
Абе аз много добре го разбирам Юлиян. Мисля, че той също добре ме разбира ама това ме му отърва за тезата и се прави на недоразбрал. Ама няма да се получи.
Според неговата теза "кой ли малоумен професор я е измислил" а е малоумен защото смята, че всички други са по малоумни от него и ще му се вържат. Та според неговата теза:
Във защита на резултатите на експеримента на майкълсон се твърди, че като преместиме на определено разстояние единия часовник той си променя показанията. Като го върнеме обратно при първия той пак си променя на връщане показанията но в обратна посока и двата часовника когато са наблизо винаги имат еднакви показания а като се раздалечат и имат различни показания.
Ми хубаво дори и така да е, това е напълно измерим факт ако го има де. Довечера ще го обясня с пример като за седмокласници.
ndm:
--- Цитат на: VITAN в Ноември 02, 2020, 08:49:30 am ---Аве, как се казва темата? И какво ви топли тази скорост в различни посоки?! Изток-запад-север-юг, само си чешете клавиатурите.
Скаларните вълни са по-бързи, това трябва да ви занимава...
--- Край на цитат ---
Братиньо, ти си ми фаворита, както обича да казва един мой приятел.
п.П. Вечерния урок ще е за седмокласници, но СЕга "върви" първи срок в…шести клас, нищо само ще наблюдаваме и…ще скляпаме.
epwpixieq-1:
--- Цитат на: valex в Ноември 02, 2020, 07:33:53 am ---"Тока" не се движи със скоростта на светлината!!!
--- Край на цитат ---
valex, дефинирайте какво разбирате под "тока", че иначе много хора разбират различни неща. И при положение че дефиницията ви съвпада с, тъй нареченото стандартно определение (учебниците в вузовете, а и в техникумите) като "насочено движение/отместване на електрони" (каквото и електрона да представлява ) или обратното "насочено движение/отместване на дупки" (липсата на електрони ), то тогава вашето становище не правилно.
И за да бъде по-интересно един забавен въпрос: Колко електрона си мислите че са дошли при вас от моя компютър за вие да четете този коментар, при положение че "тока" (тоест "насоченото движение на електроните") се движи със скоростта на светлината?
--- Цитат на: VITAN в Ноември 02, 2020, 08:49:30 am ---Според проф. К. Мейл светлината не се влияе от гравитацията на Земята (до колкото помня),
а от електрическото поле на Земята (спомнете си само йоносферата).
Светлината по теория има електрическа и магнитна компонента.
...
И какво ви топли тази скорост в различни посоки?! Изток-запад-север-юг, само си чешете клавиатурите.
--- Край на цитат ---
Точно, при положение че има такава разлика (в различните посоки) тя предполага различни характеристики на диелектричната и магнитна проницаемост, което всъщност е дефиницията на скоростта на светлината. Понеже, както и вие цитирате Мейл (но явно без да разбирате какво казва човека) и теорията която вече многократно е доказвана на практика: "Светлината по теория има електрическа и магнитна компонента" и няма как светлината да има тези компоненти и да не се влияе от диелектричната и магнитна константа на средата в която се движи.
А точно защо това е важно можете да се върнете и прочетете внимателно първичния ми коментар, относно потенциалните различия за импеданса на диелктричната и магнитна константи на средата "погледнати" една или друга страна.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия