Справочници, схемотехника, теория > Компютри, мрежи, freeware софтуер, операционни системи и др.

Промяна на 3D модели

<< < (2/3) > >>

miromad:

--- Цитат на: dmitarp в Декември 03, 2018, 10:42:32 am ---Малко уточнения. Искаш да замениш харповия механизъм с еднопосочни лагери? Диаметъра на тези лагери е много малък в сравнение с вала, вала е 20 мм, лагерите 8, на тези ли лагери държиш, ако да тогава вала на места дори ще е по малък от 8 мм? Понеже всичко ще е от плстмаса, според мен е по-добре да не ползваш шпонките, а да се изработи вала с 5 стотни до 1 десета по голям, така ще предава достатъчно въртящ момент. Към кутията и вала също трябва да има лагери, даже към пиньона 2, ако държиш на оригиналния вариант с лагерни втулки, вместо с лагери и така може да остане. Отностно зъбите, за да се увеличат трябва да им се намали модула, т.е. изцяло да се моделира изделието, с това не ми се захвща, другото ще го направя. Освен това зъби с по-голям модул при всички случаи ще се изработят с по-голяма точност. Малкия модул ще ти осигури по-безшумна работа, и по-висока натовареност,но след като всичко е плстмаса, лагерите са предварително гресиране, няма да има голям шум, а натовареността ще се определя от връзката между еднопосочните лагери и колелата.

--- Край на цитат ---
Искам да заменя харповия механизъм с еднопосочни лагери. Държа да са тези лагери, които съм купил.
Щом мислиш, че така ще е по-добре, тогава няма да ползвам шпонките.
С лагерни втулки или с лагери ще е по-добре? Може ли втулките също да се изработят от този материал, от който ще се изработят и останалите части или трябва да е от метал? И ако ще е с лагери, то ще трябва като купя лагери да ти напиша размерите, за да може по тях да направиш кутията /или греша/?
Нека броя на зъбите остане така. Няма да е проблем.

--- Цитат на: atos в Декември 03, 2018, 02:24:04 pm ---miromad, ако не е тайна, сподели за какво ще го използваш?
Може на някой от нас да му хрумне идея за готов модул от някоя машинарийка :D

--- Край на цитат ---
Искам да преобразувам двупосочно движение /клатене напред-назад/ в еднопосочно такова.

--- Цитат на: dmitarp в Декември 03, 2018, 02:31:49 pm ---Такава машинария със същото предназначение , но в много по-малки размери има в самонавиващите се часовници.

--- Край на цитат ---
С толкова малки размери не ми върши работа.

--- Цитат на: atos в Декември 03, 2018, 02:47:37 pm ---И в някои стари механични играчки го има (ако спомените ми вече не са изветрели, де), ако целта не е само и единствено обръщане на движението, може и други неща да паснат!
Нека той да каже?

П.П. Файловете отдолу не мога да ги отворя, затова "стрелям малко на сляпо" :D

--- Край на цитат ---
Целта е единствено преобразуване на двупосочно в еднопосочно движение.

Аtos:
Ок, но пак не са ясни много условията?
Едно е да забодеш прът 10 метра с платно горе, който вятърът да клати без равномерност на амплитуда и сила, друго е да имаш равномерно възвратно - постъпателно движение с фиксирана амплитуда.
Кое от двете?

miromad:
Ще е равномерно възвратно-постъпателно движение с фиксирана амплитуда

Аtos:

--- Цитат на: miromad в Декември 04, 2018, 02:55:56 am ---Ще е равномерно възвратно-постъпателно движение с фиксирана амплитуда

--- Край на цитат ---
Тогава, най-добра работа би ти вършил този добър, стар механизъм:

miromad:

--- Цитат на: atos в Декември 04, 2018, 12:00:15 pm ---Тогава, най-добра работа би ти вършил този добър, стар механизъм:


--- Край на цитат ---
Първоначалното ми хрумване беше за такъв механизъм, но той няма да ми свърши работа.
Нужен ми е механизма, който публикувах в първия пост и ще бъда много благодарен, ако dmitarp ми помогне с моделите!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия