Справочници, схемотехника, теория > Компютри, мрежи, freeware софтуер, операционни системи и др.

Промяна на 3D модели

<< < (3/3)

Аtos:
Ок, твой избор!
Всеки може да избира по-лесен или по-труден път :D
Нека и Димитър каже какво мисли, все-пак?

dmitarp:
Ето измененията, лагерните втулки могат да се изработят от същия материал, дал съм им 5 стотни хлабина.  Линейните лагери имат стегнатост към конусните колела и към входния вал 5 стотни също. Лагерните втулки отговарят по размер на лагер 608, 608 ZZ 8х22х7 и могат да бъдат сменени с тях. Такива лагери има в спинерите. Дистанционните втулки имат хлабина 1 десета. Кутията е делена и затворена, иначе няма как да стане монтажа. Всичко съм представил в един файл. Ако има нещо допълнително казвай. По каква технология ще се изработват зъбните колела?

miromad:
Хиляди благодарности Мите!!!!
Зъбните колела и всички останали детайли ще се изработват чрез лазерно синтероване, защото четох, че по този начин крайният продукт ще е лек и здрав, и става за произвеждането на функционален прототип.
Дай си и твоето мнение от какъв материал и по каква технология да бъде направено /но да не е много скъпо :)/.
Ще можеш ли да разделиш детайлите и всеки детайл да е в отделен файл? И също да конвертираш детайлите в STL формат /нека останат и в STP формат/, защото някои 3D печатни услуги не поддържат STP формат?
И ако може също вала да е симетричен и от двете страни, защото искам и от двете страни да закрепя клатещия механизъм, за да е по-устойчива конструкцията?
Много благодаря още веднъж за помощта и се надявам да не съм отнел много от времето ти!

dmitarp:
Избора на материала и начина на изработване е много добро. Може да помислиш и за 3Д принтиране, може да е по евтино, там също могат да го направят със същия материал, но точността ще е по ниска. Само вала ти препоръчвам да го направиш класически чрез струговане
Прилагам ти отделни файлове във stl и step формат по отделно. Вала съм го променил така както искаш.

miromad:
Много благодаря Мите за помощта!
Вала ще го направя чрез струговане и ще е метален, а останалите елементи ще са от полиамид P12 чрез лазерно синтероване.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия