Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Алтернативни горива

Имплозивно горене

<< < (2/5) > >>

juliang:

--- Цитат на: Михаил Кузмов в Ноември 20, 2018, 07:27:15 pm ---jul намали малко баровете!

--- Край на цитат ---
Един съвременен дизел има степен на сгъстяване над 20:1. Тоест имаш към 25 бара още преди запалването. Ти смятай колко става след ...

Аtos:
Преди запалването са много повече!
Понякога повече, отколкото при самото горене!

" От филтъра дизеловото гориво постъпва в ГНП, където се дозира на еднакви порции за отделните цилиндри и налягането му се повишава до 15 – 40 МРа, а при някои двигатели до 200 МРа. С това налягане дизеловото гориво попада в горивопроводите за високо налягане, а от там в горивовпръсквачите, разположени в горивните камери на всеки един от цилиндрите на двигателя и го впръскват в тях. "

За сведение - 15 мегапаскала са 150 бара (атмосфери), 200 МРа са 2000 бара!
Самото "горене" започва в границите на 19-45 бара, в зависимост от вътрешната конструкция на цилиндровата глава и главата на буталото! Трактор "Болшевик" или "BMW X6" примерно... :D

А сега съпостави тоя 1 (единствен бар и то при идеални условия), който може да се получи от имплозия, с налягане от 600 бара, което е при самото горене/оттласкване на буталото?
Защо да се прецаква подобен силов процес?
Още повече, че в ДВГ си има и без това естествен частичен имплозивен ефект в такта след изхвърлянето на газовете, който се погасява от налягането на ГНП (гориво нагнетателната помпа).
А при тези обороти на съвременните автомобили, имплозия от 1 бар просто няма време да работи!

montanar:
Атосе малко не се връзват нещата.

--- Цитат ---А сега съпостави тоя 1 (единствен бар и то при идеални условия), който може да се получи от имплозия, с налягане от 600 бара, което е при самото горене/оттласкване на буталото?
--- Край на цитат ---

Хубаво звучи ама тия -600 бара как ш ги получиш бре пич - черна дупка ли ще слагаме в двигателя ли какво ли ...... не си измисляй условия.
Двигателите в компресионният си такт компресират конкретен обем въздух който участва в горенето при следващият такт. След което следва многократно разширение което образува налягане което върши работа, след което напускат цилиндрите под формата на отработили газове. А ти искаш да свиеш допълнително вече компресиран и нагорещен газ и да получиш отрицаателно налягане 600 бар.. Е няма как да стане това нещо в нашата реалност.

Идеята да се ползва последващото свиване на газовете е принципно приложима но само принципно. В реалността нещата са други.
juliang добре обясни че просто няма как да стане.
Някъде бях гледал подобна безумна идея и ако приемем че горивния цилиндър беше 1 литър то следващия де се премества вече нагорещения газ беше сигурно 30 литра.
Отделен проблем е как би постигнал такъв скоростен топлобмен за да свиеш въпросният нагорещен газ че да имаш някаква смислена скорост на тоя движител.

Единствените двигатели които ползват и разширението и свиването са Стирлингите но те си имат други проблеми които са обект на друга тема.

Ksurnev:
Бате Мишо е прав, с един бар нищо не става.
Обаче има и друго, Бай Илия и Стенли Майер намекват, че при имплозията, заради много високата и скорост, се появява и дриг вид енергия.
Според мене темета е нова ЖВАЧКА за форума. Технократ ги умее тези неща. Той или знае, но не може, или пуска "въдички" за проба.

Поздрави от Смолян - Коцето.

dmitarp:
Най-доброто, което е направено в ДВГ е турбината след цилиндрите, всичко друго е безмислица. Дори в големите ДВГ, след газовата турбината има и парна турбина, така един съврменен голям бавноборотен дизел постига фантастичните 60 % к.п.д. Нито с водород нито с оргон или каквото и да е друго може да се постигне това.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия