Автор Тема: Що е то стартъп и има ли той почва в този форум?  (Прочетена 36894 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Що е то стартъп и има ли той почва в този форум?
« Отговор #15 -: Юни 19, 2021, 09:11:47 pm »
Въпреки, че темата е позамряла от доста време да ви я припомня:
Значи Бившата немска а сега американска компания Байсефт има желанието да подари известна сума на някой от нас. Не е за вярване, че кска да ги подари, и то не на един човек или екип а на няколко. Абе в общи линии ети ви линкът, четете сами за да се уверите:
https://www.join-innovationhub.com/ 
Там ясно е написано защо и за какво и за кои страни става дума. България е изрично упомената.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Що е то стартъп и има ли той почва в този форум?
« Отговор #16 -: Юни 19, 2021, 09:20:15 pm »
Стартъпите в световен мащаб като цяло имат едно основно упражнение: да усвояват грантове.
Сега в САЩ най-голямата кльопачка на федерални пари ще е на тема: зеленобесие
(по-няколко причини, които минимум тук съм загатвал).

Ако им помогнете да нарисуват прекрасни дворци с мамеща имагинерна светлина, ще поделят малко плячка с вас.
Ако имате нещо реално - ще го плячкосат.

Нещо неясно?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Що е то стартъп и има ли той почва в този форум?
« Отговор #17 -: Юни 19, 2021, 09:35:27 pm »
Витан пак го обясни като в кръчмата...

Пределно ясно е че една фирма не може да наеме на работа всички умове, които биха могли да излюпят златно яйце. Икономически е неизгодно да се плаща за кокошки, които може и да не снесат нищо. Затова корпорациите плащат за снесено и предоставено яйце, след което правят анализ дали това яйце е златно и дали има перспектива кокошката да снесе златно в обозримо бъдеще.

Да, от една страна изглежда разхитително, има и индивиди които се специалират в изработването и представянето на фалшиви яйца, но това излиза по-евтино отколкото да наемаш на работа всички.

И не - корпорациите не са благотворителни дружества, те не са създаден с цел да отглеждат лица в неравностойно положение (физическо или умствено). Те гонят печалба, кат оввсеки един бизнес по света. А за да има печалба трябва да се максимализира прихода и да се минимализира разхода.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Що е то стартъп и има ли той почва в този форум?
« Отговор #18 -: Юни 19, 2021, 09:41:09 pm »
Обясних как стоят нещата дефакто. Статистика.

Другото е реклама, PR, Monkey see, monkey do (от учебниците, медиите и пр.), баснята за "невидимата ръка на пазара" и пр.
Между другото мога да дам пример за "невидимата ръка на пазара", а ти не можеш.
Защото за мен е видима, а за теб - не.
Защо е така: тест за интелигентност...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Що е то стартъп и има ли той почва в този форум?
« Отговор #19 -: Юни 19, 2021, 09:47:57 pm »
Витане, не зависимо как го наричаш, видимо на всички е кой модел работи и кой не.

Иде ми да ти разправям в подробности перипетиите на един мой бивш колега, вече покойник, който представя на един ТНТМ конкурс машина която намалява разхода на семена при саденето, автоматизирайки и оптимизирайки поставянето на всяко семенце или определен брой семенца на определено разстояние в браздата... добре че имал нюха да се усети накъде ще отиде всичко това и е отказал да представи изборетението си лично на изложение в СССР... представли са го негови колеги, които после 1 година са се опитвали да се измъкнат от един затворен городок в казахстаските степи... това е края на 70-те и началото на 80-те години.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Що е то стартъп и има ли той почва в този форум?
« Отговор #20 -: Юни 19, 2021, 09:53:20 pm »
Така е Хулио, за всичко са виновни комунистите.
Ама той, комунизма си отива, спете спокойно деца...

Всъщнос не. Според един познат, дори масоните/политиците у нас не са никакви масони, а комунисти.
И всички служат на Газпром, разбирай Рем Вяхирев  :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Що е то стартъп и има ли той почва в този форум?
« Отговор #21 -: Юни 19, 2021, 11:36:51 pm »
Не бе Витане, американците и ЕС ни дават едни пари, само и само за да се откраднат в Бъпгария... Баси хората... не могат ли просто да ги внасят по сметки в западни банки на името на определените хора, а ние да проължаваме да орем с магаренцата? Или да им купят по едно именийце край Женевското езеро и да пратят самолет да ги вземе с покъщината от тук и да ги кара направо там...

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Що е то стартъп и има ли той почва в този форум?
« Отговор #22 -: Юни 20, 2021, 06:25:33 am »
Не можете да се спрете, нали? Путин ще заключи и тази тема!

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Що е то стартъп и има ли той почва в този форум?
« Отговор #23 -: Юни 20, 2021, 08:25:32 am »
Ако ми позволите ще дам един безплатен съвет на мераклиите за такива проекти. Не се набутвайте, майката ви ще разкатаят! :(
Лично съм преживял целият ад на такова финансиране и да ви кажа честно не искам да повтарям и да го преживявам отново. С ада се започва още със споменаването на идеята за такова финансиране. Като се започне от озлоблението, алчността на близките и приятелите и се стигне до големите препъни камъни в различните институции. То не бяха криене на папки, завирането им в недостъпни чекмеджета и се стигне до най- мърлява безогледност от страна на администраторите. Но това беше само началото. После със самото финансиране идва ред и на претенциите и безконечните изисквания коя от коя по-абсурдни за да отговаряло на някакви си изисквания валидни само на хартия и нямащи нищо общо с реалността или практиката. И понеже вече си яко надупен или трябва да дадеш рушветче за да си затворят очите или трябва да теглиш кредити и заеми за да изпълниш невъзможните изисквания. Така че умната!!!
И последен безплатен съвет от мен - ако имате ваши лични пари с който да направите това което сте измислили направете го, ако ли не хич и не се тормозете да си нахлузвате сами синджира на паричното робство! За това има кой да мисли!! Нямат нужда от вашите идеи за да ви заробят, съвсем! 

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Що е то стартъп и има ли той почва в този форум?
« Отговор #24 -: Юни 20, 2021, 09:59:46 am »
Изявление нарадио Свободна Европа от Време ОНО:
"Никой български селянин няма да смени своят БЕЛЧО за някакъв си БЕЛАРУС." ;D ;)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Що е то стартъп и има ли той почва в този форум?
« Отговор #25 -: Юни 20, 2021, 01:45:00 pm »
plcsoft
Като гледам нещо бъркаш нещата. Всичко това което си написал важи за Държавно подпомагане"  на разни хора при разни условия.
Тука става дума за съвсем други неща, за съвсем различен формат така да се каже. Тук условията са такива:
Вие ми пращате идейте върху които работите, аз ги разглеждам и си харесвам няколко които по една или друга причина ме кефят. Давам им по 2500 евро и давам идейте им по нагоре където от тях моя напалник който е и началник на други като мен в другите страни си избира  бройката идей които смята че го кефят и те получават по още 5000 евра. До тук няма никакви условия задължения и бумащина. Избрали са те, взимаш парите и бягаш. От тук насетне те започват да хвърлят чат пат по едно око на печелившите. Ако решат, че някой от тях използва парите рационално и има шанс да успее да постигне нещо той получава предложение за сътрудничество в този момент на този човек му трябват малко повече парички и не за друго а за адвокат даже не един. Договорите за тези неща са поне 20-30 страници. Изпълнени с три или четирибуквени съкращения зад които се крият още по няколко страници параграфи и членове. Но това са неща които в случая нямат общо с дискусията. До тук положението е:
Харесват те, дават ти, взимаш и бягаш. 

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Що е то стартъп и има ли той почва в този форум?
« Отговор #26 -: Юни 20, 2021, 02:02:05 pm »
plcsoft
Като гледам нещо бъркаш нещата. Всичко това което си написал важи за Държавно подпомагане"  на разни хора при разни условия.
Тука става дума за съвсем други неща, за съвсем различен формат така да се каже. Тук условията са такива:
Вие ми пращате идейте върху които работите, аз ги разглеждам и си харесвам няколко които по една или друга причина ме кефят. Давам им по 2500 евро и давам идейте им по нагоре където от тях моя напалник който е и началник на други като мен в другите страни си избира  бройката идей които смята че го кефят и те получават по още 5000 евра. До тук няма никакви условия задължения и бумащина. Избрали са те, взимаш парите и бягаш. От тук насетне те започват да хвърлят чат пат по едно око на печелившите. Ако решат, че някой от тях използва парите рационално и има шанс да успее да постигне нещо той получава предложение за сътрудничество в този момент на този човек му трябват малко повече парички и не за друго а за адвокат даже не един. Договорите за тези неща са поне 20-30 страници. Изпълнени с три или четирибуквени съкращения зад които се крият още по няколко страници параграфи и членове. Но това са неща които в случая нямат общо с дискусията. До тук положението е:
Харесват те, дават ти, взимаш и бягаш. 

Радико, аз ти говоря за български проекти с рефинансиране от Европа. Донякъде си прав че това е директно финансиране. Нямам опит с такова финансиране но, съм сигурен че има скрити подмолни камъни и в техните цели. Капиталиста туку-така няма да ни даде пари за нашите изобретателни умове.  Така че и на тези им нямам вяра! Казах го и пак ще се повторя, ако имате свой лични пари в джоба и те са ви излишни, действайте и до където стигнете. Ако нямате лични средства хич въобще не се захващайте! Винаги ще бъдете от надупената страна, с техните договори! :)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Що е то стартъп и има ли той почва в този форум?
« Отговор #27 -: Юни 20, 2021, 05:20:53 pm »
Какво е стартъп?

Терминът стартъп (от английски start-up) няма точна дефиниция, но най-общо това е млада компания, която разработва продукт или услуга, нови за пазара, които предлагат конкретно решение за даден проблем. Основата на всеки стартъп е иновацията и предоставянето на несъществуващ досега бизнес модел. Тези компании се характеризират и с голям риск, тъй като се свързват с нови и непознати досега решения. Успешните стартъпи са привлекателни за инвеститорите, които разполагат със средствата за разработване на бизнеса и търсят потенциална идея за растеж. Така за кратко стартъпът може да се превърне в компания за милиони, но е необходима много работа по привличане на финансиране.                               
 Това е копи-пейст на мнение! Имам близък човек с успешен стартъп. Решението е иновативно. Инвестицията собствена. Имаше трепет в началото, но нещата потръгнаха и сега по харченето разбирам че е успешен! Няма да крия че и дядо ви се облажва, но бачка на стари години! Докато може! С Бог напред и ние пред него!!!

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Що е то стартъп и има ли той почва в този форум?
« Отговор #28 -: Юни 20, 2021, 06:42:42 pm »
Няма да крия че и дядо ви се облажва, но бачка на стари години!

Ясно, щом на стари години още не можеш да свържеш двата края, за какво си се трепал цял живот!? Не че, не знам, просто питам профилактично!? За да дам насока за размисъл!?
 А твоя познат ако е съпричастен към управляващата партия може и да прокопса докато тя е на власт, ама после дупе да му е яко!? След това ще залезе като декемврийско слънце. 

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Що е то стартъп и има ли той почва в този форум?
« Отговор #29 -: Юни 20, 2021, 08:12:36 pm »
Plcsoft, Сергей Брин от коя страна е от към надупената ли ами Зукърбърг и той ли е от към надупената. Аз познавам няколко, човека Нашенци които са също преуспели чрез този формат.  Примерно има една опция в тубата Като си избереш клип да го гледаш и от телефона директно го прехвърляш на телевизора и клипа тръгва там. Това беше разработка на едни нашенски момчета. И го продадоха накрая на Гугъла за солидна сума седемцифрена до колкото знам. Пак през същата врътка. Баси надупването надупваш се и ти завират няколко милиона отзад и аре бегай. В същност повечето от тях не бегат ами продължават да работят със фонда който ги е финансирал.