Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

ГРАФЕН

<< < (2/14) > >>

kall:
До момента отговорът на PyroVeso е единственият смислен. Точно целта на изследванията по отношение на графена е премахването на излишните слоеве и получаването на монослой. Иначе това на академика от видеото ми прилича на обикновен термоелемент. Сега, не знам каква е ефективността му, може и наистина да е нещо сериозно, щото и термоелементите са сериозно поле за изследване и подобряване, но чак пък толкова...

EDM electronics:

--- Цитат на: az_skeleta в Ноември 18, 2018, 07:45:39 pm ---ЕДМ, това много прилича на термодвойка графит-поцинкована ламарина. Като го слушам и като такава я представя. Имам тука едни парчета графит за ерозията и утре ще им лепна парче ламарина да видим кво ще излезне.

--- Край на цитат ---
Да, не бях се сетил, термодвойка е. Обаче според мен трябва графита да е на прах, за да има по-голяма контактна площ с притискане. Графитен прах от батерии дали няма да свърши работа?
Преимуществото е голямата енергия при стайна температура.

GreenHulk:
В. Петрик: В 1984 году был осуждён за мошенничество и ряд других преступлений, в 1989 году освобожден условно-досрочно - бил е осъден за мошенничество

"Сажа не графен. Петрик не физик. Гражданин по статье проходит?" - Саждите не са графен

В руския интернет много са му набрали.

някакви сиви парченца вещество, приличащи на графит се заливат с нещо, става запалване и после - според Петрик - авто-каталитичен процес.

Самите видеа са с рекламна цел и не им се връзвайте. Има описание на далавера във връзка с това вещество.

epwpixieq-1:

--- Цитат на: EDM electronics в Ноември 18, 2018, 09:20:07 pm ---Да, не бях се сетил, термодвойка е.

--- Край на цитат ---
Не мисля че това може да се характеризира като термодвойка, поне не в класическия смисъл, понеже няма съединение на металите. От видеото не ставя ясно дали металните пластини са от една и съща сплав или различни, ясно е обаче, че те са разделени чрез графитния слой между тях. Някой може ли да прецени какво измерва уреда? Единственото отношение към мощността може да се получи от, това че изобретателя споменава 1 kW изходна мощност от такъв темростатичен трансформатор на енергия ( не знам защо той продължава да го наименува батерия ) с 10 работни двойки от  1м2. Така излиза, с някой предположения, че за пластината която показва, да има подобно отместване на стрелката, чувствителността на скалата му трябва да е от порядъка на 1 V.

Не точно по темата но може би в подобен дух ето друг изобретател, Robert Murrey Smith, който в последното си видео показва производство на супер-кондензаторен лист, като подобни листове той използва в батериите които ще произвежда. В демонстрацията той използва въглерод от автомобилни гуми и графит ( може  и графен, както споменава на видеото ): https://www.youtube.com/watch?v=dFrpoRzdINA

Това не е генератор, но за тези които се интересуват от складиране на енергия представлява интерес. В допълнение този човек е един от малкото на нета, който започна от youtube филмчета във кухнята си, преди 5 години, премина през работно помещение/работилница с допълнение на нови колеги, и сега вече е достигнал етапа на малък производствен цех, като голяма част от нещата които прави и идеите които има ги пуска свободно на нета.

tobo1:

--- Цитат на: epwpixieq-1 в Ноември 19, 2018, 02:55:16 am ---
Не точно по темата но може би в подобен дух ето друг изобретател, Robert Murrey Smith, който в последното си видео показва производство на супер-кондензаторен лист, като подобни листове той използва в батериите които ще произвежда. В демонстрацията той използва въглерод от автомобилни гуми и графит ( може  и графен, както споменава на видеото ): https://www.youtube.com/watch?v=dFrpoRzdINA

--- Край на цитат ---

Точно по темата е споменаването на Robert Murrey Smith.
Въпросният руснак бе обявил награда за този които успее да повтори неговия начин на направа на графен.
Именно Robert Murrey Smith направи това и пусна клип - познайте дали получи наградата.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия