Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Термопомпи, земно термични, климатици, хладилни и др.

Температурна разлика, двигател от 2 род

<< < (2/2)

технократ:
Според мен може да се построи двигател работещ на температурни разлики. Например термопомпите могат да бъдат енергоизточници. Зависи как се оползотворява енергията от околната среда и не бива да се пренебрегва. Видеото го пуснах само за обща представа, та този форум е точно за такива работи, а както виждам има доста скептици.

epwpixieq-1:

--- Цитат на: технократ в Ноември 17, 2018, 05:47:09 pm ---Според мен може да се построи двигател работещ на температурни разлики. Например термопомпите могат да бъдат енергоизточници. Зависи как се оползотворява енергията от околната среда и не бива да се пренебрегва. Видеото го пуснах само за обща представа, та този форум е точно за такива работи, а както виждам има доста скептици.

--- Край на цитат ---
Двигател който директно може да абсорбира тази енергия по някакъв начин, едва ли, прекалено малка ще е концентрацията на тази енергия около него. И да се изясним, крайна сметка, вие не търсите "двигател", това е прекалено общ термин, а термодинамичен трансформатор.

От друга страна, да се направи такава система, която да абсорбира енергия от ниско температурен топлинен източник, от определен обем, това вече е друго. Тук съм започнал такава тема, http://mazeto.net/index.php/topic,10803.0.html, ако ви е интересно прочетете, на видеото има работещ, но все още енергийно отворен, взема се енергия и отвън за задвижването на компресора, модел на такава система.

alan:
   Не се заблуждавайте, направете качествен траф със необходимите параметри, униполярните витки са мит както казваше професора, и там турете пак хубав кондер, ама да не е стирофлекс както си мислят някои, а самоделка - от стъкло или текстолит с размерите на микровълнова  ;)

Тогава от DDS пускате плавно и гледате, когато пробие по междина, там слагаш метката... може и пикофаради да иска, но търпение му е майката  :)

След това на пълен товар се прави същата процедура, обаче без захранване, защото има голям риск от срив!

Ако направите грешка, всичко отива по дяволите:)

технократ:

--- Цитат на: epwpixieq-1 в Ноември 17, 2018, 09:24:19 pm ---Двигател който директно може да абсорбира тази енергия по някакъв начин, едва ли, прекалено малка ще е концентрацията на тази енергия около него. И да се изясним, крайна сметка, вие не търсите "двигател", това е прекалено общ термин, а термодинамичен трансформатор.

От друга страна, да се направи такава система, която да абсорбира енергия от ниско температурен топлинен източник, от определен обем, това вече е друго. Тук съм започнал такава тема, http://mazeto.net/index.php/topic,10803.0.html, ако ви е интересно прочетете, на видеото има работещ, но все още енергийно отворен, взема се енергия и отвън за задвижването на компресора, модел на такава система.

--- Край на цитат ---

В общи линии си прав, аз обаче смятам че топлината от нискотоплинен източник от определен обем на околната среда, например от подпочвени води през зимата, чрез термопомпи да бъде изтеглена температурата така че да работи бутално флуиден стърлинг двигател

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия