Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Термопомпи, земно термични, климатици, хладилни и др.

Температурна разлика, двигател от 2 род

(1/2) > >>

технократ:
Здравейте, реших да публикувам тема за двигателите от 2 род, използващи температурните разлики в околната среда, които може да са малки но могат да бъдат усвоени. Ето един демонстрационен видеоклип показващ че една играчка може да се квалифицира към такъв двигател. Моля за коментари.https://youtu.be/_5M7xHdR-y0

EDM electronics:

--- Цитат на: технократ в Ноември 17, 2018, 12:00:15 pm ---Моля за коментари.

--- Край на цитат ---
Според мен това е поредната ненужна простотия, като електрета. Че работи - работи, спор няма. Енергията която ще изкара е колкото да захрани половин светодиод. Че ще послужи за нещо - е няма да послужи за нищо практически. Може да послужи само за запълване на свободното време в някой форум, като се отприщи една голяма дискусия с полемика, като започнат да хвърчат едни формули, та се стигне да ядрото на земята, неутрино, етера, извънземните и Тесла. Накрая завършва, като всяка една безсмислена тема. Ще се включат и конспиратори, и търсачи на тролове, нищо, че практически те самите  нищо не правят. Те само ще създават разни темички и ще дебнат някой да не им троли златната тема и евентуално да се намери някой глупак вместо тях, да вземе да експериментира - да пълни каца без дъно.

Та ето така виждам аз нещата по интересната тема.  8)
Дано коментара ми е бил полезен!  Няма нужда да ми благодарите, Ребята! :D

Аtos:
Да, освен за играчка за друго не става. Дори да се опиташ да го направиш в огромен мащаб, флуидът вътре ще трябва да преодолява непосилно височинно налягане.

PyroVeso:
В един лимон (или портокал) забиваш 2 пирона - единият цинков, другият - меден. Връзваш за тях жици. Ето ти СЕ! Палиш с него диоди, крушки... А я си представи, че вържеш паралелно 10 такива, или 100, или 1000! Направо ще можеш да си осветиш кухнята!
СЕ отвсякъде, особено ако не смяташ цената на плодовете, и най-вече на цинковите пирони, които, за разлика от медните, се разтварят при реакцията...
Та такива работи... човек се лъже, и се залъгва, и като се погледне накрая - пак с два пробити джоба :)

EDM electronics:
В книгата на Джери Василатос е пълно с такива "Загубени" открития. Там и от земята с два електрода на определено разстояние може да се изкара ток за един-два светодиода, ама чак от неговата книга го разбрахме. Преди това баварските илюминати го криеха.   :D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия