Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Други ДВГ и топлинни машини

Трансформиране на ел. енергия от ниско-температурни топлинни източници

<< < (2/2)

epwpixieq-1:

--- Цитат на: montanar в Ноември 07, 2018, 07:49:10 pm ---И тука няма да яде Асан баница ....

--- Край на цитат ---
Ако под "Асан баница" имате в предвид от нищо да се извлече нещо, така е няма такава баница. В тази установка си има фундаментални принципи и оптимизационна работа. На който не му са интересни тези неща да си търси енергични "Асан баници" както поетично се изразихте.


--- Цитат на: montanar в Ноември 07, 2018, 07:49:10 pm ---Нискотемпературно да се взима енергия е много тегава работа и все пак има доста по-пряк начин казва се Стирлинг има видове де работят от 2 градуса делта Т ..... -

--- Край на цитат ---

Нещо не разбрах от коментара ви как Стърлинг машината е "ниско температурна", моля пояснете. В допълнение си представете Стърлинг машина да извлича енергия от топла вода на голяма площ, за да има достатъчно енергийна концентрация. Нещо не се вързват нещата. 


--- Цитат на: montanar в Ноември 07, 2018, 07:49:10 pm --- При тая система де коментирате оставете това че е безумно сложна ако трябва да се затвори а и става безумно голяма за реалния си работен потенциал.

--- Край на цитат ---
Че на видеото системата е голяма така е, но резервоара от 4000 литра спокойно може да стане 1 кубик вода.  Разликата е единствено че този кубик вода трябва да бъде подгряван за да му се повишава температурата с 25 С, за час.
 

--- Цитат на: montanar в Ноември 07, 2018, 07:49:10 pm ---Другия проблем е ефективноста - аз не знам да има турбина която би работила пи толко бавен процес (за капак и тоя фантазира че ще ползва тесла турбина де става хептем смешно) де би се получил а за капак и в вакум .... - на мен това ми звучи меко казано фантастично.

--- Край на цитат ---
Ами ако бяхте гледали добре видеото човека не фантазира,той го показва. Не знам защо си мислите че той просто си теоретизира. Човека показва работеща установка, не затворена от ергенина гледна точка, но работеща въпреки това. Той нагледно показва как задвижва тесла турбина с компресор дърпащ водни пари от резервоар под вакум, като показва още намаляване на температурата на резервоара, тоест извличане на латентната енергия на топлата вода. Кажете кое в тази установка е фантастичното, че нещо не можах да разбера.


--- Цитат на: montanar в Ноември 07, 2018, 07:49:10 pm ---Може и аз да съм тъп ама това грам не ми се връзва като начин на работа.

--- Край на цитат ---
Няма смисъл да омаловажавате разбиранията си, установката не е лесна. Трябва време за да се разбере как работи.

epwpixieq-1:

--- Цитат на: nizo в Ноември 07, 2018, 07:21:23 pm ---Mоже, но на каква цена. Има един изобретател от САЩ Denis Lee, който има такава система. Аз ти пиша, че е термо помпа в смисъл такъв, че климатици и хладилници се ползват доста време вече и науката около тях е доста напреднала, спрямо това във видеото, което предлага да се изпарява вода с мехурчета. Може ли да нарисуваш точно какво правят във видеото ... правят пара с компресора и въртят турбината или турбината върти и компресора, малко неясна е цялата постановка.

--- Край на цитат ---
Dennis Lee говори за съвсем други неща, и предполагам ,че е някакъв тип шарлатанин, но за това ако си заслужава да се коментира в друга тема.

На видеото човека не изпарява водата, поне не по стандартния топлинен начин, прочетете добре това което написах в началния си коментар. Входа на компресора е вързан за цистерната ( ако може така да се каже ), в която има вода от около 40 градуса. Цистерната е пълна с вода, като са оставени само 12 см въздух ( от най-горната и част до нивото на водата).Изхода на компресора е вързан към турбината на тесла (ТТ), а изхода на ТТ е вързан към цистерната. Така имаме затворен кръг от гледна точка на движение на водата и част от енергията, при не затворена енергийна система, това което той показва. Компресора създава вакум в цистерната това е причината за създаване на водни пари, тези водни пари „дърпат“ от температурата на водата в резервоара и от там идва енергията на цялата установка, при една затворено енергийна система. Компресора нагнетява тези водни пари, и без компресорен балон, директно подава вече пара и така движи ТТ. След отнемането на част от енергията на парата, тя се връща отново във водния резервоар. Забележете че, отнема време, от няколко минути, докато тръбата от компресора към ТТ вдигне температурата си над 100 С. Надявам се това да помогне за разбирането на това кето се вижда във видеото, понеже то е много по добро от 1000 картинки.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия