Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Други нагревателни устройства

Начини за акумулиране на енергия.

(1/16) > >>

montanar:
Привет колеги!
От много време се мъча с темата акумулиране на енергия.....
Китетичната от вида натрупване в в маса-скорост - не е лоша но не става за дълговременно съхраняване.
Кинетични които ползват гравитацията не са ефективни и приложими в малки мащаби.
Кинетични от вида термоакумулатори са интересни но и те имат сериозни загуби и не са подходящи за дълговременно съхранение.
Химическите източници от типа галванични батерии и акумулатори са скъпи сложни и ограничени от към цикли.
и т.н. .....
Интересен вариант е да речем натриевият ацетат и акумулатори от подобен вид.
Ако знаете други вариации на тема натриев ацетат но по-стабилни за експлоатация моля споделете.

Аtos:

--- Цитат на: montanar в Октомври 29, 2018, 12:38:55 pm ---Кинетични които ползват гравитацията не са ефективни и приложими в малки мащаби.

--- Край на цитат ---
Смятам, че по този въпрос може да се работи. Ето ти малък мащаб:


Мисля, че с подходящ реверсивен редуктор, може да се вдига огромна тежест (20-30 тона) на малка височина, около 2-3 метра. За да няма "сакатлъци", може да се направи като метален контейнер, пълен с камъни, "железа" или пръст, който е на панти от едната страна в стабилен бетонен фундамент и да се повдига другата му страна.
Да, иска се да имаш двор и поне 10-15 кв/м свободно място...но за сметка на това нямаш "фира" на енергията, освен загубите от триенето.

montanar:
atos варианта който споменаваш е интересен и си има предимства но аз повече бих склонил към хидравличен принцип - тоест прекачка на вода на високо ниво.

И все пак много повече ме блазни идеята да акумулирам енергия в вещество чрез някаква химическа или биологическа реакция ..... там ми се струва че може да е заровено кучето.

Vale:
montanar, ако искаш химическа реакция, изгледай филмите на Бедини. Той дава и схеми за много бързо зареждане на обикновен акумулатор. Филмите ги има на форума на тази страница:

http://mazeto.net/index.php?topic=1802.0

Тема: Страхотна Библиотека от филми за Свободна Енергия и др.

montanar:
Vale малко си сбъркал човека ;)
С тия Бедини глупости освен да прецакаш акумулатора друго не се постига.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия