Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Вярна ли е теорията на относителността на Алберт Айнщайн?

<< < (49/64) > >>

Аtos:

--- Цитат на: технократ в Ноември 22, 2018, 02:59:20 pm ---Там е работата че телата с малки размери до няколко стотици или хиляди километри в диаметър, нямат необходимата плътност за да се прилепят едно до друго.

--- Край на цитат ---
Защо, според теб? Как би го обяснил? Плътността им е равна на земната, би следвало собствената им гравитация да действа между тях при спазени пропорции в размер и отстояния, по същия начин, по който би действала между Земята и Луната! Защо не се получава така?


--- Цитат на: технократ в Ноември 22, 2018, 02:59:20 pm ---Твоята теза че масата не предизвиква гравитацията откъде следва?

--- Край на цитат ---
Откъде следва - писал съм в предходните постове!

nizo:
atos, напоследък размислите ти звучат като доводите на плоскоземците. Говориш за неща които не си разбрал, а поради това, че не ги разбираш, пишеш глупости. Теб няма кой да те модерира и това е ужасно, модератора да пише глупости и да няма кой да ги коригира. Значи в онази другата тема, доколкото разбрахме, правиш извода, че земята е куха. Сега в тази тема, казваш, че гравитацията не работи?! Сериозно ли? Докога?


--- Цитат ---Ако Луната и Земята се приближат на разстояние един лунен диаметър, те безспорно ще се ударят/ще залепнат и то "със страшна сила"!
--- Край на цитат ---

Това го чета и се чудя! Един лунен диаметър както си го подчертал, нещо специално ли е в твоята наука? Точно на един лунен диаметър има някаква магия или какво? Моля поясни точно тези си твъдения ... нещо невероятно съобщаваш може би, но не е ясно. Също така забелязвам, че твоите размисли винаги вървят НЕ научно. В науката не почваш с твърдение, ако сера злато, ще имам Ферари. Не може да си измисляш разни условия, науката почва с наблюдение на реалността. Първо правиш наблюдението, после изграждаш теория, след това я доказваш с експеримент, който цели да отхвърли теорията ти.


--- Цитат ---Дори ако не са увесени, а падат свободно заедно на същото отстояние едно от друго, те пак няма да залепнат!
--- Край на цитат ---

Значи, това ти твърдение е супер глупаво. Вземи един лист и си нарисувай кръг. След това нарисувай траекторията на 2-та падащи предмета. Чрез каква логика и размишления стигаш до извода, че тия тела няма да "залепнат"? Сериозно, това е точно същата логика като на плоскоземците ... те пък не виждали кривия хоризонт. Нали се сещаш, че може да си изведеш цифрите на този равностранен триъгълник ... 2 страни са ти радиуса на Земята + височината на която са предметите ти и другата страна е разстоянието между тях. Сметни си ъглите като човек завършил средно образование и ще прозреш истината, че падайки предметите се приближават един към друг и евентуално ще се и залепят. Нима не е очевидно?

hyparh:
Агломерация (струпване) на частици от различни материали в клъстери при условия на безтегловност: https://www.youtube.com/watch?v=Q0kteyMDnwE
Същият процес можем да наблюдаваме и в условия на нормална гравитация - например при образуването на някои утайки посредством химични реакции във водна среда. При разклащане на утайката отделните частици се разпиляват, след което започват да се слепват и образуват клъстери преди да паднат на дъното на съда.

технократ:

--- Цитат на: Радико в Ноември 21, 2018, 08:33:29 pm ---Елементарно, технократ. Топчището ще привлича перото. Нещо подобно се забелязва и в клипа при падането на тежестта и бананите.

--- Край на цитат ---

Даже и да не го привлича, те пак ще падат с еднакво ускорение, и това е доказателство че тежката и инерчната маси са равни. Всъщност това делене на тежка и инерчна маса е само изкуственно въведено, всъщност масата е само една. Ето с формули ще го докажа. a=F/m Показва зависимостта на ускорението от масата и силата, ускорението е пропорционално на действащата сила и обратнопропорционално на масата. Fg=m1+M2/R^2 показва зависимостта на силата на гравитацията от масата и квадрата от разстоянието между гравитиращи тела. Силата на гравитацията е пропорционална на масата, на нейният сбор, и обратнопропорционална на квадрата от разстоянието между гравитиращите тела. Следствието от тези две формули е  това че две различни маси поставени в едно и също гравитационно поле ще получават еднакви ускорения, понеже на по тежкото тяло ще му действа по голяма гравитационна сила но то ще се ускорява със ускорение не правопропорционално на действащата сила, защото ускорението е обратнопропорционално на масата. По голяма гравитационна сила следва от по голяма маса, но пък ускорението намалява с увеличаването на масата. При по лекото тяло, малка действаща му гравитационна сила, но пък по леко се ускорява.

технократ:

--- Цитат на: atos в Ноември 22, 2018, 03:12:22 pm ---Защо, според теб? Как би го обяснил? Плътността им е равна на земната, би следвало собствената им гравитация да действа между тях при спазени пропорции в размер и отстояния, по същия начин, по който би действала между Земята и Луната! Защо не се получава така?
Откъде следва - писал съм в предходните постове!

--- Край на цитат ---

Плътноста им е еднаква със земната но не и масата, а силата на тежестта зависи само от масата и квадратът от разстоянието

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия