Автор Тема: Вярна ли е теорията на относителността на Алберт Айнщайн?  (Прочетена 110749 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 541
  • Z - Оркестър Вагнер
::) технократ  това ми звучи да не казвам как ..... какви са тия разсейвания на маси - какви са тия тежки маси?!?!?
Някаква нова физика ще да има тука :)
Възгеч бе колега, сакън недей, да не обидиш някой, току виж се отказал да пише по темата, а е толкова забавна, а пък колко е поучителна, няа ти казвам.   :D

montanar

  • Гост
EDM electronics то писва да да четеш мракобесия - поне нещо от нещо смислено да имаше а темата се превръща в седянка като чата ......
Логично е да има теза, хипотеза, разсъждение, коментар, спор ама по някаква тема не да се мучи неразбираемо и най вече невярно.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 541
  • Z - Оркестър Вагнер
montanar, ама тя тая тема с Айнщайн е фундаментална. Аз съм сигурен, че професорите дето са се разпалили и знаят повече от самия Айнщайн скоро ще я разрешат и чакат на педал с нагорещени поялници да се захванат с практически действия, търпение нямат. Не, не е седянка това, а научна дискусия на най-високо ниво - така ме респектират, ах колко много.  :D

Тук ще се горят ампери, ще се прави гориво от пиролиза от изсъхнали съчки, оксиводород от отпадъчен алуминий със сярна киселина, а и опити в кухнята със студения ядрен синтез. Това се сериозни неща, не са за седянка.  ;)

montanar

  • Гост
Ае си го кажем право куме в очи - технократ показа колко познания има по тия темички ..... :)
Неща да обиждам никой ма на базата на знанията които демонстрира не знам защо хора знаещи му се впрягат на глупостите ......

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 541
  • Z - Оркестър Вагнер
Ае си го кажем право куме в очи - технократ показа колко познания има по тия темички ..... :)
Неща да обиждам никой ма на базата на знанията които демонстрира не знам защо хора знаещи му се впрягат на глупостите ......

Ама колега, то кому е нужно да демонстрира някакви си познания? Да не би да искаш да кажеш, че се създават някакви бутафорни теми провокативно с цел да се демонстрират познания в дадена област? - не знам. Ми то ако наистина е така, нещо на комплекси ми избива.

Кому са нужни всичките тези простотии, трудно ми е да разбера. Най ми прилича на едно доказване кой по-по-най, без каквато и да било цел. Или пък някакви пенсионери си уплътняват свободното време в нищо говорене.  :D


montanar

  • Гост
Цитат
Да не би да искаш да кажеш, че се създават някакви бутафорни теми провокативно с цел да се демонстрират познания в дадена област?
В общи линии така излиза - конструктивни теми почиващи на реална основа лесно намират отговор и консенсус - самият ти ми бе полезен на скоро по нещо което ме интересуваше и съм благодарен.
Но има и други едни теми де се създават с цел лукимджииство и демонстриране на "знания" от хора де точно с тия знания .......

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 541
  • Z - Оркестър Вагнер

Но има и други едни теми де се създават с цел лукимджииство и демонстриране на "знания" от хора де точно с тия знания .......

Е, значи съм налучкал отговора  ;), на мен и през ум не ми беше минало  :D, че някой е решил да точи локуми, като безделен пенсионер с цел да демонстрира знания.

Ей, туй да обориш Айнщайн не е малка работа, знание си трябват тука и консилиум, сам човек трудно би се справил, само работа в екип.  :D

Ама тя темата гледай как хубаво си върви, дано не се появи сега някой трол да я оспами.   :D

montanar

  • Гост
Ае върнеме темата в правилното русло ....
Кое от теорииката на Айнщайн се оспорва всъщност?

И моля без бълване на несъществуващи и неясни термини и хипотези като биба която се е насмъркала с сополи :)
Конкретно простичко и ясно - като за глупендер като мен ;)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
montanar, след чата ви с EDM и след констатацията, че не мога да насмогна на бисерите от технократ, който е над времето и подминава неудобните му доводи (въпреки, че няма да го питам какъв обем има електрическата енергия и как електромера го отчита тоя обем, нито каква маса има силата, че съвсем ще се оплете, достатъчно показателно е, че ползва моя пример за автомобили) отговарям ти с кратка извадка от вече казани неща:

Цитат на: atos
Иначе казано - ако нашата Земя, барабар с галактиката ни се движи със светлинна скорост (спрямо незнайно какво), а друга галактика се движи 10 000 пъти по-бавно (отново-спрямо незнайно какво), би следвало, че във втората галактика времето ще тече много пъти "по-бавно", нали така?
Да, обаче!!!
Ако Айнщайн е прав, че всяко движение е относително, какво излиза?
Излиза, че астронавт, движещ се със светлинна скорост спрямо Земята би било също толкова вярно твърдение, колкото, че Земята се движи със светлинна скорост спрямо астронавта!
Е?
Къде би следвало да тече "по-бързо" времето, на Земята или при астронавта?

След като масата нараства при висока скорост, къде отива "относителността"?

Нали оттам тръгна последната дискусия - колкото по-бързо се движи една материя в пространството, толкова повече от въпросните частици я пронизват - толкова повече се забавя времето в нея (съществуването и) - толкова повече нараства масата и!
Получаването на поддържащата я енергия от етера е много по-голямо(бързо) от това, което и е нужно и масата нараства неимоверно

Само помисли - ОТО...после - СТО...какво следва, ако е имал повече време (ух, казах еретична дума)? Може би ССТО (супер специфична теория на относителността)?
Какво по-голямо противоречие?
Една такава глобална теория или обяснява всичко, или не е издържана теория просто, не са нужни разни "подтеории" за различната конкретика на явленията!



« Последна редакция: Октомври 30, 2018, 02:47:20 am от atos »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Не е издържана. Но Единствената смислена и реална  алтернатива дали не е в посока езотерика и херметизъм...
Но някои боцмани тия работи хич не ги харесват :P

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Не е издържана. Но Единствената смислена и реална  алтернатива дали не е в посока езотерика и херметизъм...

Точно на херметизмът се основава Soft Particle Physics.
Ето тук от потребител z.monkey може да се прочетат някои интересни неща, като той също е разбрал процесите от теорията в дълбочина:
https://overunity.com/4255/soft-particle-physics/

Изглежда не съм единствения луд, "проповядващ" тази теория :) Освен, че разглежда някои основни принципи, човека насърчава читателите да се запознаят с книгата, което може да бъде от голяма полза в търсенето на СЕ (и не само).

montanar

  • Гост
atos загазил си пич :) ама много си загазил ......

Цитат
Иначе казано - ако нашата Земя, барабар с галактиката ни се движи със светлинна скорост (спрямо незнайно какво), а друга галактика се движи 10 000 пъти по-бавно (отново-спрямо незнайно какво), би следвало, че във втората галактика времето ще тече много пъти "по-бавно", нали така?

Тоя от който е цитата изобщо не е в час в принципите на време и пространство ...
Времето е условно разделяне на на периоди за протичане на някакви процеси .....
Времето за всички локално тече еднакво и да се движиш и да не се движиш - тука момента е такъв че има точка от която то се измерва - един и същи процес ако го мериш от разни точки в пространството получрения резултат ще изглежда различно.
И то само поради една причина - скоростта на движение на резултата.
На тоя етап няма доказана по-висока скорост от светлинната (съмнявам се че някой и това ще тръгне да оспорва) така че нека приемем нея за носител на информацията.
Приемаме една неподвижна А точка спрямо друга неподвижна Б - при неподвижната точка А едно куче сере - втората точка Б обаче научава за това с закъснение спрямо разстоянието си. Това предполагам е ясно.
Сега  да задвижим втората точка Б до с скорост 99% от максималната (светлинната)- и да си зададем въпроса в какъв формат ще получава тя информацията за серящото куче. Логичното е че информацията ще досига до точка Б в сгъстен или разреден в времето вид спрямо направлението в което се движи точката Б в пространството. Същото е и ако кучето докато сере гледа към точка Б и там друго куче прави нещо друго докато се движи с 99% от максималната скорост.

Така че и да вкараме и още колкото си искаме точки и кучета които правят разни неща и се гледат и да ги движим както си искаме информацията която ще се движи между тях ще е с изкривено времево възприятие.

Самото име - теория на относителността го описва - че едно нещо относително спрямо друго нещо. щото имаме ограничение от към скорост на придвижване на информацията между тях.

Сега относно масата и скоростта:
Цитат
След като масата нараства при висока скорост, къде отива "относителността"?
Къде е проблема тук?! Отново важи понятието относителност - локалната маса си е локана и си е толкова.

Цитат
Нали оттам тръгна последната дискусия - колкото по-бързо се движи една материя в пространството, толкова повече от въпросните частици я пронизват - толкова повече се забавя времето в нея (съществуването и) - толкова повече нараства масата и!
Получаването на поддържащата я енергия от етера е много по-голямо(бързо) от това, което и е нужно и масата нараства неимоверно
Какви са тия частици бре? Етерни ли .... аде 1во да разберем какво е етера или поне да го констатираме като факт.


https://www.youtube.com/watch?v=CaLIJ33LRU0
« Последна редакция: Октомври 30, 2018, 08:49:21 am от montanar »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Montanar очевидно си много напред с физиката. Ще си ли така услужлив да ми обясниш нещата, грешката в този страхотен клип за които даде линка в тубата. Аз лично видях поне още два много интересни факта. Да караме подред обаче.

montanar

  • Гост
Радико бъди конкретен плс.

Интересно клипченценце
https://www.youtube.com/watch?v=FPP34MsVVbs

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Добре още веднъж конкретно:
Законът който твърди, че свободно падащите тела се ускоряват еднакво "демонстриран в клипа" според мен е погрешен. Та да обясниш евентуално защо е погрешен или защо аз греша.