Справочници, схемотехника, теория > CNC машини

Проблем с управление на ЦНЦ с лаптоп

<< < (2/3) > >>

az_skeleta:
На ЦПУ-то на което работя лаптопа е някакъв стар IBM. Единствения проблем който имам и не можаха да ми решат е, че ако работи от него, като прехвърли последното изречение и дава грешка управлението на машината. Аз му намерих потребителско решение на проблема. Копирам програмата още веднъж. Така компа продължава да прехвърля, а управлението при М30 спира и толкова. Имаше имаше голям проблем с грешки, които даваше при прехвърлянето и които се оправиха, като увихме кабела с алуминиево тиксо и го вързахме на маса(земя).

 Сега гледам, прехвърлянето при мене е през USB-то. По принцип през него на старата работа имаше проблеми, но хакерчето дето правеше системата, каза че е било от кабела.

DIDO112:
Ако е от кабела не трябва ли и с компа да има проблеми.Лаптопа е АБМ R-40

montanar:
минавайте на USB - с принтерския порт сте усетили тръпката каква е - проблемите може да са всякакви и отвсякъде, като се почне от съвместимости та се стигне до кабели екраниране и влияние от разни смущения - пробвайте да пуснете да работите и пуснете прахосмукачка наблизо например и се наслаждавайте. Ако работите сериозно и да му играете шамански танци всеки, за да нема гафове, заеби ......

Който му трябва USB управление, да каже и ще го насоча де трябва.

Вижте от клиповете ми аз какво ползвам.

PyroVeso:
Ами то има много читави преходници от USB към паралелен, и от USB към сериен порт, които действат досущ като старите дъна.
В момента не мога да кажа точната марка, но ще поразровя, понеже преди 4-5 години с колегите бяхме подкарали редица такива "опърничави" устройства, на които все им се случваше нещо, та да не работят правилно...
Спомням си, че бяхме пробвали 7-8 вида и само 2 от тях ставаха пушка за целта.

lda_has:
PyroVeso, аз имам такъв накрайник от USB към LPT работи чудесно на принтер. Тука работата е друга самата управляваща програма за ЦНЦ-то която ползвам няма насочване на изходния сигнал към USB. За новите версии не съм сигурен.
В отговор на montanar що се отнася за прахосмукачката която била на близко разстояние и изпускане на стъпки няма такова нещо. Налагало ми се е да работи машинката, а в същото време , аз да работя с електрожена който хич не е безобиден от към страна на консумация на ел. напрежение.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия