Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Стърлинг

LTD стирлинг проект стартира!

(1/3) > >>

montanar:
Привет колеги
Най после реших да стартирам стирлинг проекта си - на базата на знанията придобити през последните години по темата - започвам построяването му.

Тук ще публикувам прогреса по въпроса с изчерпателна информация.

Като за начало ми трябва човек който може да отлее два блока от алуминии с размери 300Х300Х55мм. Или около 13-14кг ще тежи една отливка. Пещ която да може да стопи такова количество е нужна.
Нека ако има човек който смята че има техническите възможности и опита да отлее такива блокчета да ми напише оферта на лични.
Аз нямам техническата възможност и опита да се справя с такава задачка - дано се намери човек де да свърши работа.
Благодаря!

технократ:

--- Цитат на: montanar в Октомври 06, 2018, 03:01:34 pm ---Привет колеги
Най после реших да стартирам стирлинг проекта си - на базата на знанията придобити през последните години по темата - започвам построяването му.

Тук ще публикувам прогреса по въпроса с изчерпателна информация.

Като за начало ми трябва човек който може да отлее два блока от алуминии с размери 300Х300Х55мм. Или около 13-14кг ще тежи една отливка. Пещ която да може да стопи такова количество е нужна.
Нека ако има човек който смята че има техническите възможности и опита да отлее такива блокчета да ми напише оферта на лични.
Аз нямам техническата възможност и опита да се справя с такава задачка - дано се намери човек де да свърши работа.
Благодаря!

--- Край на цитат ---

В нашият град има една фирма за алуминиеви отливки, сифони, капачки и др джаджи, вирмата се казва VIP ако искаш може да ти дам телефона и да се договорите с управителя да ти излее тези блокове, ако е с твой алумин ще ти излезе евтино както мисля. Там леят алумин с пресбус машини, а за твоите блокове ще трябва да се прави калъпи от леярска глина, но не знам дали във фирмата правят такива, мисля че не, ако е така може някой друг да ти ги направи, а отливането е лесно после, алумин можеш да си стопиш и в домашни условия както се вика, с една портативна пота и газова бутилка, ама най добре е да се допиташ до леяри.

Аtos:
montanar, на теб ти трябва алуминиева сплав, нарича се "силумин"!
Доста по-тежка е от чистият алуминий, по-твърда (и поради тази причина - по-устойчива на обработка с режещи инструменти), но в качествата си по топлообмен е добра.
Чистият алуминий няма да ти свърши работа.
От нея правят автомобилни джанти, които погрешно се наричат...алуминиеви джанти ;D
Потърси такъв цех в твоя град, непретенциозната форма на отливките ти ще е детска игра за всеки леяр.

GreenHulk:
Ако правят някъде силумин, къде може да се намери чист метален силиций?

montanar:
С персонала е проблема не с работата - тия де познавам наоколо "не са мал" нищо чудно сам да се нагърбя да лея - не е койзнае каква философия да се разтопи алуминий . За силумина съм съгласен но ако си усложня живота и с това ш ми дойде в повече.......

Имам и друг разработен проект за който мога да ползавм стандартен силуминов материал но е малък и не мисля че си струва .......
Ще го умувам още .... възможно е да прибегна към него с цел експеримент а не реален резултат .... незнам ще видя .....

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия