Автор Тема: Пиролизен газ  (Прочетена 46758 пъти)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Пиролизен газ
« Отговор #30 -: Октомври 09, 2018, 03:50:38 pm »
За съжаление с такъв вид мислене ще продължаваме да използваме 10 пъти повече гориво, в случая дървесина, отколкото е необходимо. Когато се прави нещо трябва да се прави както трябва, от гледна точка на ефективността, в противен случай само си губим време и в допълнение ощетяваме природата.
Ако се замислите върху по-голямата картина, дървесината в гората има полза за живота там, микроорганизмите разлагат тази дървесина и извличат енергията от нея за техния живот а така, в последствие, и за животинките с които се хранят с тези микроорганизми. Този цикъл на живота използва дървесината супер ефективно, а ние с нашите индустриални или домашни (най-вече за отопление) играчки, може да се каже, че ощетяваме природата всеки път когато използваме по-малко от 90% от складираната енергия в горивото което използваме, което е практика за всяко едно индустриално производство.

Хайде, индустрията е такава каквато е еволюирала, или по-скоро деградирала, но поне когато ние лично конструираме неща трябва да наблягаме силно на ефективността иначе, да се върнем малко на земята и кажем нещата елементарно, зимно време ще гледаме черните пушеци от комините, което един от символите за престъпно разхищаване на енергия която природата педантично е складирала.

Е не виждам как ще ощетя природата като събера 10тина килограма суха дървесина. Напротив ще я очистя за да поникне по бързо нова  :)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Пиролизен газ
« Отговор #31 -: Октомври 09, 2018, 03:53:31 pm »
Стърлинг двигателят е най доброто решение, за съжаление в България не продават такива фабрично направени, за разлика от България, в САЩ например, продават и всяко ранчо в прерията си произвежда безплатен ток с двигател на Стърлинг. :)
« Последна редакция: Октомври 10, 2018, 12:13:03 am от atos »

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Пиролизен газ
« Отговор #32 -: Октомври 09, 2018, 04:09:10 pm »
Защо е нужен ток, след като топлина си имаш, единствено за осветление и за компютъра ти. При това положение спокойно може да си гориш бензин през вечерта а през деня си вземи един гъвкав солар и няма да имаш проблем.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Пиролизен газ
« Отговор #33 -: Октомври 10, 2018, 07:08:09 pm »
Защо е нужен ток, след като топлина си имаш, единствено за осветление и за компютъра ти. При това положение спокойно може да си гориш бензин през вечерта а през деня си вземи един гъвкав солар и няма да имаш проблем.

Да , не се сетих за соларен панел. А с каква мощност трябва да е за да зареди един не пълно изтощен 50Ah акумулатор, и за колко време ще го зареди? Ще ползвам акумолатора за задвижване на следните инструменти, водна помпа от киловат и половина,(ще я ползвам 10 минути за изпомпване на вода от геран) ръчна дрелка- 700 вата, осветление светодиодно. Освен това искам да попитам този акумулатор ще може ли да захранва елементи на пелтие от този вид https://vikiwat.com/element-na-peltie-tec1-12712-10a-12vdc-bg.html до каква температура ще може да изстудява, и колко такива елементи ще ми трябват за да може да се охлажда до необходимата температура на хранителни продукти за да не се развалят в жегата през лятото. Тези такъми ми трябват за едно бунгало дето няма ток.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Пиролизен газ
« Отговор #34 -: Октомври 10, 2018, 10:09:37 pm »
сиостава пелтието с неговите мижави 3-5%

Има охлаждащи, има и генераторни пелтиета (от различен тип  са). Ако искаш ток от пелтиета, просто не си купуваш охлаждащи. Не че ще е свръх-голяма разликата, но са по добри.

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Пиролизен газ
« Отговор #35 -: Октомври 11, 2018, 12:17:20 am »
По-изгодно ще ти е да си купиш газов хладилник за бунгалото вместо да харчиш ток да студиш с пелтиета.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Пиролизен газ
« Отговор #36 -: Октомври 11, 2018, 01:31:09 pm »
За толкова инцидентно потребление на електричество, ми се струва най-удачно да се ползва маломощен (до 3 квт.) бензинов генератор, захранван с метан.
И един акумулатор, колкото да ти поддържа малко хладилниче...

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Пиролизен газ
« Отговор #37 -: Октомври 11, 2018, 08:21:51 pm »
По-изгодно ще ти е да си купиш газов хладилник за бунгалото вместо да харчиш ток да студиш с пелтиета.

Откъде може да се закупи такъв хладилник?

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Пиролизен газ
« Отговор #38 -: Октомври 12, 2018, 12:41:55 am »
https://www.google.bg/search?q=%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2+%D1%85%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D0%BA+%D0%B7%D0%B0+%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B0&rlz=1C1AOHY_enBG720BG720&oq=%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2+%D1%85&aqs=chrome.3.69i57j0l5.9848j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
От много места, само трябва да провериш цените и моделите които предлагат.
То си е обикновен амонячен хладилник но се ползва газ вместо нагревател, а може и нисковолтов нагревател. Ако ти се занимава може да си намериш нормален амонячен и да си го преработиш на 12/24 волта или на газ, но според мен е по-изгодно да си вземеш готов на газ, все пак ще го ползваш инцидентно когато си на почивка на вилата.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Пиролизен газ
« Отговор #39 -: Октомври 14, 2018, 09:33:17 am »
https://www.google.bg/search?q=%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2+%D1%85%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D0%BA+%D0%B7%D0%B0+%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B0&rlz=1C1AOHY_enBG720BG720&oq=%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2+%D1%85&aqs=chrome.3.69i57j0l5.9848j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
От много места, само трябва да провериш цените и моделите които предлагат.
То си е обикновен амонячен хладилник но се ползва газ вместо нагревател, а може и нисковолтов нагревател. Ако ти се занимава може да си намериш нормален амонячен и да си го преработиш на 12/24 волта или на газ, но според мен е по-изгодно да си вземеш готов на газ, все пак ще го ползваш инцидентно когато си на почивка на вилата.

Добри изделия предлагат, най добре ще ми върши работа едно 12 волтово мини хладилниче, благодаря за отзива. Един въпрос, любопитно ми е как действат хладилниците на газ пропан бутан? нали трябва да се движи компресорче в тях. ДВГ ли има в тези хладилници?